Marki własne

Aktualności

Raty ZERO na wszystkie produkty!

Gorąco zachęcamy do skorzystania z promocji ratalnej. Raty 0% na cały asortyment hurtowni. Oferta ważna tylko do 11 listopada 2019r.

Czytaj dalej
Pomyśl o sezonie grzewczym już dziś!

Zachęcamy do zapoznania się z promocyjnymi ofertami kotłów węglowych oraz pelletowych, czołowych producentów.

Czytaj dalej
Spotkajmy się w Krakowie!

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w targach „Małopolskie Targi - Budownictwo, Instalacje, Wnętrza". Odwiedzając nasze stoisko będziecie mieli okazję spotkać się i...

Czytaj dalej
'EkoCiepło' w Sosnowcu już za nami

Serdecznie dziękujemy naszym drogim Klientom, Dystrybutorom oraz Gościom za spotkanie podczas targów EkoCiepło 2019.

Czytaj dalej

Pompy ciepła powietrze - woda

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 32 elementów

Pompa ciepła - ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu oraz wody 

Pompa ciepła jest urządzeniem, które pozwala na ogrzewanie wody użytkowej w obiektach mieszkalnych i domach jednorodzinnych jak również na ogrzewanie pomieszczeń stanowiąc główne i jedyne źródło ciepła dla budynku. Pompa jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań, cechuje się wysoką efektywnością. Dzięki temu urządzeniu można ogrzewać budynek i wodę użytkową, nie płacąc wysokich rachunków za prąd, gaz czy opał. Wszystko to dzięki wykorzystaniu naturalnych źródeł ciepła takich jak energia słoneczna czy geotermalna. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pomp. W sklepie Swatt znajdują się zarówno urządzenia zintegrowane z zasobnikiem, jak i bez niego. Asortyment obejmuje również pompy typu split i monoblok, a także inne akcesoria niezbędne do montażu. W razie wątpliwości lub problemu z dobraniem odpowiedniego urządzenia zapraszamy do kontaktu.

Rodzaje, przeznaczenie i możliwości pomp ciepła

Podziału pomp ciepła można dokonać na dwa sposoby, tzn. pod kątem przeznaczenia lub pod kątem konstrukcji połączonej z zasadą działania. Ze względu na przeznaczenie dzieli się je na pompy ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej oraz pompy ciepła do centralnego ogrzewania. Ze względu na konstrukcję połączoną z zasadą działania, rozróżnia się pompy powietrze - woda, solanka - woda lub glikol – woda. Pierwsze rozwiązanie polega na pobieraniu ciepła z powietrza. Drugie na pobieraniu ciepła z gruntu za pośrednictwem poziomych rur umieszczonych pod jego powierzchnią. Trzecie polega na pobieraniu ciepła z gruntu za pośrednictwem głębokich odwiertów.

Pompy ciepła typu powietrze woda zarówno w wersji do wody użytkowej jak i w wersji do centralnego ogrzewania mogą być ponadto oferowane jako wersja split (jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrza) lub monoblok (całe urządzenie zawarte w jednej obudowie). Pompy ciepła powietrze – woda są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż łączą w sobie niską cenę oraz odpowiednio wysoką efektywność. Pompy ciepła solankowe lub głębinowe to zazwyczaj dwukrotnie większy wydatek w stosunku do pomp ciepła powietrze – woda przy nieznacznie wyższej sprawności. Podsumowując zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla polskich warunków klimatycznych są pompy ciepła typu powietrze woda.