Marki własne

Aktualności

Mapa dojazdu do siedziby firmy

Mapa dojazdu do siedziby firmy

Czytaj dalej
Rozpoczęcie wysyłki zamówień

Pragniemy poinformować, że wysyłka produktów od dnia 11-01-2021 realizowana jest bez żadnych opóźnień.

Czytaj dalej
Nowa siedziba firmy

Największa internetowa hurtownia instalacyjna rozwija się dla was — naszych klientów.

Czytaj dalej
Wydłużony czas realizacji zamówień

W związku z inwentaryzacją towarów od dnia 16-12-2020 informujemy, iż czas realizacji zamówień ulegnie wydłużeniu.

Czytaj dalej

Pompy ciepła powietrze - woda

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 104 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 104 elementów

Pompa ciepła ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu oraz wody użytkowej

Pompa ciepła jest urządzeniem, które pozwala na ogrzewanie wody użytkowej w obiektach mieszkalnych i domach jednorodzinnych, jak również na ogrzewanie pomieszczeń stanowiąc główne i jedyne źródło ciepła dla budynku. Powietrzna pompa ciepła jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań, cechuje się wysoką efektywnością. Dzięki temu urządzeniu można ogrzewać budynek i wodę użytkową, nie płacąc wysokich rachunków za prąd, gaz czy opał. Wszystko to dzięki wykorzystaniu naturalnych źródeł ciepła takich jak energia słoneczna czy geotermalna.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą powietrznych pomp ciepła. W sklepie internetowym Swatt.pl znajdują się zarówno pompy ciepła zintegrowane z zasobnikiem, jak i bez niego. Asortyment obejmuje również pompy ciepła  powietrze — woda typu split i pompy ciepła monoblok, a także inne akcesoria niezbędne do montażu. W razie wątpliwości lub problemu z dobraniem odpowiedniego urządzenia zapraszamy do kontaktu.

Pompy ciepła — Rodzaje i przeznaczenie

Podziału pomp ciepła można dokonać na dwa sposoby, tzn. pod kątem przeznaczenia lub pod kątem konstrukcji połączonej z zasadą działania. 

Ze względu na przeznaczenie dzieli się je na pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz pompy ciepła do centralnego ogrzewania (c.o.). Ze względu na konstrukcję połączoną z zasadą działania, rozróżnia się pompy powietrze - woda, solanka - woda lub glikol – woda. Pierwsze rozwiązanie polega na pobieraniu ciepła z powietrza. Drugie na pobieraniu ciepła z gruntu za pośrednictwem poziomych rur umieszczonych pod jego powierzchnią. Trzecie polega na pobieraniu ciepła z gruntu za pośrednictwem głębokich odwiertów.

Pompy ciepła powietrzne woda zarówno w wersji do produkcji wody użytkowej, jak i w wersji do centralnego ogrzewania mogą być ponadto oferowane jako wersja split (jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrza) lub monoblok (całe urządzenie zawarte w jednej obudowie). 

Pompa ciepła opłacalność

Pompy ciepła powietrzne są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż łączą w sobie niską cenę oraz odpowiednio wysoką efektywność. Pompy ciepła solankowe lub głębinowe to zazwyczaj dwukrotnie większy wydatek w stosunku do powietrznych pomp ciepła przy nieznacznie wyższej sprawności. Podsumowując, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla polskich warunków klimatycznych są pompy ciepła powietrze woda.