Produkty

Co o nas mówią

Klient
Klient
Polecam firmę swoim znajomym. Jest tego warta w każdym przypadku.
Klient
Klient
Za każdym razem formalności, wysyłka i odbiór przebiegają bez problemu.
Klient
Klient
Szybka, sprawna i fachowa obsługa klienta. To mój kolejny duży zakup i jestem bardzo zadowolony.

Aktualności

Blog SWATT WIEDZY

Zapraszamy do przeczytania najnowszych artykułów znajdujących się na naszym blogu SWATT WIEDZY.

Czytaj dalej
Polecamy baterie łazienkowe marki DEANTE!

Armatura sanitarna marki Deante, idealnie wkomponuje się do każdej aranżacji łazienki lub kuchni wg uznania użytkownika. Różne możliwości i typy modeli! Dostępne u nas w/w...

Czytaj dalej
Nowe Pompy Ciepła Haier

Pompy Ciepła Haier, to nowoczesne urządzenia grzewcze typu woda-powietrze, stanowią system w zakresie chłodzenia i ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenia...

Czytaj dalej
Nowe Pompy Ciepła Hyundai

Pompy Ciepła Hyundai, to nowoczesny urządzenie grzewcze typu woda-powietrze, stanowi system w zakresie chłodzenia i ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenie...

Czytaj dalej

Pompy ciepła powietrze - woda

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 99 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 99 elementów

Pompa ciepła ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu oraz wody użytkowej

Pompa ciepła jest urządzeniem, które pozwala na ogrzewanie wody użytkowej w obiektach mieszkalnych i domach jednorodzinnych, jak również na ogrzewanie pomieszczeń stanowiąc główne i jedyne źródło ciepła dla budynku. Co więcej, pompy ciepła zapewniają również chłodzenie pomieszczeń latem, czyniąc je wielofunkcyjnym urządzeniem na miarę obecnych czasów. Powietrzna pompa ciepła jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań, cechuje się wysoką efektywnością. Dzięki temu urządzeniu można ogrzewać budynek i wodę użytkową, nie płacąc wysokich rachunków za prąd, gaz czy opał. Wszystko to dzięki wykorzystaniu naturalnych źródeł ciepła takich jak energia słoneczna czy geotermalna. Ponadto, pompy ciepła można połączyć z instalacją fotowoltaiczną,  dzięki czemu pompa ciepła staje się jeszcze bardziej energooszczędna, efektywna i przyjazna dla środowiska. Ich jedną z wielu niepodważalnych zalet jest brak emisji spalin oraz zanieczyszczeń. Ich stosowanie wyraźnie przyczynia się do poprawy jakości powietrza.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą powietrznych pomp ciepła. W sklepie internetowym Swatt.pl znajdują się zarówno pompy ciepła zintegrowane z zasobnikiem, jak i bez niego. Asortyment obejmuje również pompy ciepła  powietrze — woda typu split i pompy ciepła monoblok, a także inne akcesoria niezbędne do montażu. W razie wątpliwości lub problemu z dobraniem odpowiedniego urządzenia zapraszamy do kontaktu.

Pompy ciepła — Rodzaje i przeznaczenie

Podziału pomp ciepła można dokonać na dwa sposoby, tzn. pod kątem przeznaczenia lub pod kątem konstrukcji połączonej z zasadą działania. 

Ze względu na przeznaczenie dzieli się je na pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz pompy ciepła do centralnego ogrzewania (c.o.). Ze względu na konstrukcję połączoną z zasadą działania, rozróżnia się pompy powietrze - woda, solanka - woda lub glikol – woda. Pierwsze rozwiązanie polega na pobieraniu ciepła z powietrza. Drugie na pobieraniu ciepła z gruntu za pośrednictwem poziomych rur umieszczonych pod jego powierzchnią. Trzecie polega na pobieraniu ciepła z gruntu za pośrednictwem głębokich odwiertów.

Pompy ciepła powietrzne woda zarówno w wersji do produkcji wody użytkowej, jak i w wersji do centralnego ogrzewania mogą być ponadto oferowane jako wersja split (jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrza) lub monoblok (całe urządzenie zawarte w jednej obudowie). 

Pompa ciepła opłacalność

Pompy ciepła powietrzne są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż łączą w sobie niską cenę oraz odpowiednio wysoką efektywność. Pompy ciepła solankowe lub głębinowe to zazwyczaj dwukrotnie większy wydatek w stosunku do powietrznych pomp ciepła przy nieznacznie wyższej sprawności. Podsumowując, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla polskich warunków klimatycznych są pompy ciepła powietrze woda.

Na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę? Z pewnością warto zwrócić uwagę na urządzenia takie jak: pompa ciepła PANASONIC z serii T-CUP, pompa ciepła LG Therma V, pompa ciepła HAIER super aqua w wersji monoblok, ale także urządzenia marki Nexus, Kasai czy też pompa ciepła Ariston nuos primo w zestawie z zasobnikiem.

Zachęcamy do kontaktu, nasza wykwalifikowana kadra służy profesjonalnym doradztwem w doborze odpowiedniej  pompy ciepła.