Marki własne

Aktualności

Facebook

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy najświeższe informacje o nowościach w ofercie naszej hurtowni.

Czytaj dalej
E-faktura

Od dnia 01.09.2020 dokument sprzedaży potwierdzający zaistniałą transakcję pośredniczących ze sobą stron będzie wystawiany w formie elektronicznej i wysłany na Państwa adres...

Czytaj dalej
Ponownie realizujemy wysyłki za pobraniem

W związku z powrotem naszych przewoźników do opcji wysyłki za pobraniem, mają już Państwo możliwość składania takich zamówień.

Czytaj dalej
Wysyłki towaru realizujemy na bieżąco

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą koronawirusa pragniemy poinformować Państwa, że zamówiony towar wysyłamy na bieżąco. Z powodu ograniczeń po stronie firm kurierskich...

Czytaj dalej

Pompy ciepła powietrze - woda

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 34 elementów

Pompa ciepła - ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu oraz wody 

Pompa ciepła jest urządzeniem, które pozwala na ogrzewanie wody użytkowej w obiektach mieszkalnych i domach jednorodzinnych jak również na ogrzewanie pomieszczeń stanowiąc główne i jedyne źródło ciepła dla budynku. Powietrzna pompa ciepła jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań, cechuje się wysoką efektywnością. Dzięki temu urządzeniu można ogrzewać budynek i wodę użytkową, nie płacąc wysokich rachunków za prąd, gaz czy opał. Wszystko to dzięki wykorzystaniu naturalnych źródeł ciepła takich jak energia słoneczna czy geotermalna. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pomp. W sklepie Swatt znajdują się zarówno urządzenia zintegrowane z zasobnikiem, jak i bez niego. Asortyment obejmuje również pompy ciepła typu split i pompy ciepła monoblok, a także inne akcesoria niezbędne do montażu. W razie wątpliwości lub problemu z dobraniem odpowiedniego urządzenia zapraszamy do kontaktu.

Rodzaje, przeznaczenie i możliwości pomp ciepła

Podziału pomp ciepła można dokonać na dwa sposoby, tzn. pod kątem przeznaczenia lub pod kątem konstrukcji połączonej z zasadą działania. Ze względu na przeznaczenie dzieli się je na pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz pompy ciepła do centralnego ogrzewania (c.o.). Ze względu na konstrukcję połączoną z zasadą działania, rozróżnia się pompy powietrze - woda, solanka - woda lub glikol – woda. Pierwsze rozwiązanie polega na pobieraniu ciepła z powietrza. Drugie na pobieraniu ciepła z gruntu za pośrednictwem poziomych rur umieszczonych pod jego powierzchnią. Trzecie polega na pobieraniu ciepła z gruntu za pośrednictwem głębokich odwiertów.

Pompy ciepła typu powietrze woda zarówno w wersji do produkcji wody użytkowej jak i w wersji do centralnego ogrzewania mogą być ponadto oferowane jako wersja split (jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrza) lub monoblok (całe urządzenie zawarte w jednej obudowie). Pompy ciepła powietrze – woda są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż łączą w sobie niską cenę oraz odpowiednio wysoką efektywność. Pompy ciepła solankowe lub głębinowe to zazwyczaj dwukrotnie większy wydatek w stosunku do powietrznych pomp ciepła przy nieznacznie wyższej sprawności. Podsumowując zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla polskich warunków klimatycznych są pompy ciepła typu powietrze woda.