Produkty

Co o nas mówią

Mariusz Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Bardzo elastyczna hurtownia, z dobrymi cenami i bogatym asortymentem :)
Adik Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Dobre ceny, dużo niższe od konkurencji. To już mój drugi zakup w tym sklepie.
Opinia Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa, doradztwo.
Krzysiek Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Potwierdzona dostępność produktu, czas realizacji oraz stan faktyczny produktu zgodny z opisem, od zmówienia po dostawę wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo, tak jak należy, jak najbardziej polecam...

Aktualności

Nowe zasobniki cwu do pompy ciepła - Termica Economy z 1 wężwonicą!

Polecamy wysokiej jakości oraz ultra wydajne zasobniki do pompy ciepła.

Czytaj dalej
Życzenia Świąteczne

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Nowego Roku pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej...

Czytaj dalej
Nowe agregaty prądotwórcze Weber Energy!

Polecamy niezawodne oraz funkcjonalne agregaty prądotwórcze, gdy zabraknie prądu!

Czytaj dalej
INWENTARYZACJA 2022

W dn. 24-26 listopad 2022r, odbędzie się inwentaryzacja. Za utrudnienia przepraszamy!

Czytaj dalej

Pompy c.w.u.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Pompa cyrkulacyjna c.w.u. - w jakim celu się ją stosuje?

Pompa c.w.u. to pompa do ciepłej wody użytkowej. Odpowiada ona za tłoczenie wody do wszystkich punktów poboru. Bardzo istotne jest to, aby było to sprawne i szybkie pompowanie, ponieważ dobrze dobrana pompa jest gwarancją dostarczenia wody o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu do wszystkich punktów poboru wody.

Na czym polega praca pompy c.w.u.?

Praca pompy c.w.u. polega na przetłaczaniu wody użytkowej od podgrzewacza do punktu czerpania wody. Pompy te z reguły nie są wyposażone w mechanizmy uszczelniania wału silnika. W prostych instalacjach ciśnienie wody jest takie, z jakim zostaje dostarczone. Woda zostaje przetłoczona do najdalszych punktów i na tym jej ruch się kończy. Pompa do ciepłej wody użytkowej pozwala na równe krążenie wody pomiędzy wymiennikami, utrzymując stałą temperaturę. Dzięki zastosowaniu pompy c.w.u. możliwa jest duża oszczędność wody.

Na co zwrócić uwagę kupując pompę ciepłej wody użytkowej?

Najważniejszym parametrem, jakim charakteryzuje się pompa cyrkulacyjna c.w.u., jest natężenie przepływu. Decyduje ono o zdolności do pokrycia zapotrzebowania na ciepłą wodę całego budynku. Im większy obiekt i większe odległości od punktów poboru, tym wydajniejsza powinna być pompa do ciepłej wody użytkowej. Urządzenie cechuje się też wysokością podnoszenia, która wpływa na ciśnienie wody w instalacji. Oba te parametry powinny być uwzględnione podczas projektowania instalacji grzewczej dla konkretnego budynku. W asortymencie hurtowni SWATT znajduje się energooszczędna pompa c.w.u. WITA, która pobiera zaledwie 2,5 do 8 W mocy. Polecamy również model Omnigena. Jest to pompa cyrkulacyjna c.w.u. przeznaczona do tłoczenia wody bez mechanicznych zanieczyszczeń.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.