Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Pompy c.w.u.

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Typ
Maksymalne ciśnienie robocze
Filtruj

Pompa cyrkulacyjna c.w.u. - w jakim celu się ją stosuje?

Pompa c.w.u. to pompa do ciepłej wody użytkowej. Odpowiada ona za tłoczenie wody do wszystkich punktów poboru. Bardzo istotne jest to, aby było to sprawne i szybkie pompowanie, ponieważ dobrze dobrana pompa jest gwarancją dostarczenia wody o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu do wszystkich punktów poboru wody.

Na czym polega praca pompy c.w.u.?

Praca pompy c.w.u. polega na przetłaczaniu wody użytkowej od podgrzewacza do punktu czerpania wody. Pompy te z reguły nie są wyposażone w mechanizmy uszczelniania wału silnika. W prostych instalacjach ciśnienie wody jest takie, z jakim zostaje dostarczone. Woda zostaje przetłoczona do najdalszych punktów i na tym jej ruch się kończy. Pompa do ciepłej wody użytkowej pozwala na równe krążenie wody pomiędzy wymiennikami, utrzymując stałą temperaturę. Dzięki zastosowaniu pompy c.w.u. możliwa jest duża oszczędność wody.

Na co zwrócić uwagę kupując pompę ciepłej wody użytkowej?

Najważniejszym parametrem, jakim charakteryzuje się pompa cyrkulacyjna c.w.u., jest natężenie przepływu. Decyduje ono o zdolności do pokrycia zapotrzebowania na ciepłą wodę całego budynku. Im większy obiekt i większe odległości od punktów poboru, tym wydajniejsza powinna być pompa do ciepłej wody użytkowej. Urządzenie cechuje się też wysokością podnoszenia, która wpływa na ciśnienie wody w instalacji. Oba te parametry powinny być uwzględnione podczas projektowania instalacji grzewczej dla konkretnego budynku. W asortymencie hurtowni SWATT znajduje się energooszczędna pompa c.w.u. WITA, która pobiera zaledwie 2,5 do 8 W mocy. Polecamy również model Omnigena. Jest to pompa cyrkulacyjna c.w.u. przeznaczona do tłoczenia wody bez mechanicznych zanieczyszczeń.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.