Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Osuszanie powietrza

Osuszanie powietrza w pomieszczeniach, to proces polegający na usuwaniu nadmiaru wilgoci z powietrza, w celu utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczeń. W ofercie naszego sklepu znajdziesz skuteczne sposoby na osuszanie powietrza, sprawdź naszą ofertę:

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Dlaczego osuszanie powietrza jest istotne przy nadmiernej wilgoci?

Nadmiar wilgoci w powietrzu może być powodem powstawania pleśni, roztoczy, korozji, nieprzyjemnego zapachu, a nawet pogorszenia stanu zdrowia osób przebywających w zawilgoconych pomieszczeniach. 

W jakich przypadkach osuszanie powietrza jest konieczne?

Osuszanie powietrza jest konieczne, gdy w pomieszczeniach panuje zbyt wysoka wilgotność. Może być to spowodowane np. zalaniem pomieszczenia, nieszczelnością okien, czy w miejscach o dużym natężeniu pary wodnej np. łazienka, kuchnia. Wysoka wilgotność często występuje także w piwnicach, w garażach lub innych pomieszczeniach o niepoprawnej wentylacji, a nawet podczas budowy lub remontu pomieszczeń. Osuszanie powietrza może być także konieczne w okresach, w których znacznie wzrasta wilgotność powietrza na zewnątrz. 

Osuszanie powietrza - skuteczne sposoby:

Sposobów na osuszanie powietrza w pomieszczeniach o zbyt wysokiej wilgotności jest kilka:

  • Wentylacja: systematyczna i odpowiednia wentylacja pomieszczeń może pomóc w obniżeniu wilgotności powietrza. Najlepszym sposobem jest rekuperator lub wietrzenie pomieszczeń poprzez otwieranie okien (szczególnie w suchych i ciepłych dniach).
  • Pochłaniacze wilgoci: zastosowanie specjalnych woreczków z wypełnieniem, pochłaniających nadmiar wilgoci z powietrza.
  • Klimatyzacja: nowoczesne klimatyzatory bardzo często wyposażone są w funkcję osuszacza powietrza.
  • Ogrzewanie pomieszczeń.
  • Osuszacze powietrza: urządzenia zaprojektowane specjalnie do szybkiego i skutecznego usuwania wilgoci z powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. W ofercie naszego sklepu dostępny jest zarówno osuszacz powietrza domowy, jak i profesjonalny osuszacz powietrza przemysłowy (budowlany) dostępny w dwóch wariantach do wyboru.

Wybór odpowiedniego urządzenia lub sposobu osuszania powietrza zależy od indywidualnych potrzeb i warunków panujących w pomieszczeniu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.