Produkty

Co o nas mówią

Klient
Klient
Bardzo dobrze zapakowana i szybko przysłana rura biała 20 mm średnicy
Klient Ceneo
Klient Ceneo
Jestem zadowolony z otrzymanego towaru ,i informacji jakich udzielono mi przed dokonaniem zakupu. / Ceneo
Piotr
Piotr
Dobry kontakt z firmą, Fachowe doradztwo . Ceny ok, Polecam innym. / Opineo

Aktualności

W piątek (20. 05) przerwa w dostawie prądu! Przepraszamy

Przerwa w dostawie prądu w najbliższy piątek

Czytaj dalej
Świąteczne życzenia

Składamy Państwu serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą oraz nadzieją! Niech pozwoli przezwyciężyć...

Czytaj dalej
Nowe panele grzewcze na podczerwień, folie grzewcze oraz akcesoria GREENIE !

Polecamy nowoczesne oraz funkcjonalne panele grzewcze na podczerwień do każdego domu, mieszkania czy biura.

Czytaj dalej
Nowe klimatyzacje HYUNDAI

Polecamy profesjonalną oraz funkcjonalną klimatyzację do każdego domu, mieszkania czy biura.

Czytaj dalej

Kurtyny powietrzne

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Kurtyny powietrzne elektryczne

Kurtyny powietrzne elektryczne to niezastąpione urządzenia stosowane zarówno zimą, jak i latem. Zimą zapobiegają uciekaniu ciepłego powietrzna z ogrzewanego pomieszczenia przy częstym otwieraniu i zamykaniu np. drzwi zewnętrznych. Można powiedzieć, że są swojego rodzaju zaporą dla ciepłego powietrza, które jest zgromadzone w danym pomieszczeniu. Latem - utrudniają przedostanie się z zewnątrz nagrzanego powietrza do wnętrza budynku lub pomieszczenia. Dzięki temu pozwalają zredukować koszty związane z ogrzewaniem lub chłodzeniem pomieszczeń. Ponadto, możliwość zaprogramowania pracy urządzenia tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne, generuje dodatkowe oszczędności. Kurtyny powietrzne to rozwiązania ekologiczne i całkowicie bezpieczne dla ludzi. Warto nadmienić, że ograniczają również dopływ zanieczyszczeń występujących w powietrzu do wnętrza budynku.

Zastosowanie kurtyny powietrznej

Kurtyny powietrzne najczęściej możemy spotkać w miejscach o szczególnie nasilonym ruchu, gdzie drzwi wejściowe są często otwierane i zamykane. Do takich miejsc możemy zaliczyć: galerie handlowe i sklepy, hotele, restauracje, lokale usługowe oraz biurowce. Instaluje się je także nad drzwiami wejściowymi do klatek schodowych oraz nad bramami garażowymi i wjazdowymi. Bardzo często stosowane nad wejściem lub wjazdem do magazynów i chłodni, w których panują bardzo niskie temperatury, wówczas zapobiegają przedostawaniu się ciepłego powietrza do wnętrza chłodni.

Odpowiedni dobór kurtyny powietrznej

Aby kurtyna powietrza działała efektywnie, przy zakupie należy uwzględnić 3 istotne zasady:

  1. Kurtyna powietrzna musi posiadać szerokość odpowiadającą szerokości otworu wejściowego lub większą. W przypadku szerokich, niestandardowych otworów, należy zamontować kilka urządzeń obok siebie.

  2. Dobierając urządzenie, należy uwzględnić wysokość montażu, a nie wysokość samego otworu drzwiowego. Strumień powietrza powinien dochodzić do podłogi z odpowiednią prędkością.

  3. Kurtyny powietrza należy montować możliwie jak najbliżej otworu wejściowego.

W ofercie sklepu internetowego Swatt.pl posiadamy elektryczne kurtyny powietrzne marki MalTec w korzystnej cenie, charakteryzujące się wysoką jakością i niezawodnością pracy. Zachęcamy do zakupów!