Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Kurtyny powietrzne

Kurtyny powietrzne zapobiegają zimą uciekaniu ciepłego powietrza z budynku, a latem przedostawaniem się ciepłego powietrza. Idealne rozwiązanie do miejsc o nasilonym ruchu, gdzie drzwi wejściowe są często otwierane i zamykane. W ofercie posiadamy energooszczędne kurtyny powietrzne elektryczne, wodne i zimne.

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Kurtyna powietrzna elektryczna, wodna i zimna - charakterystyka

Kurtyna powietrzna to niezastąpione urządzenie stosowane zarówno zimą, jak i latem. Zimą zapobiega uciekaniu ciepłego powietrzna z ogrzewanego pomieszczenia przy częstym otwieraniu i zamykaniu np. drzwi zewnętrznych. Można powiedzieć, że jest swojego rodzaju zaporą dla ciepłego powietrza, które jest zgromadzone w danym pomieszczeniu. Latem - utrudnia przedostanie się z zewnątrz nagrzanego powietrza do wnętrza budynku lub pomieszczenia. Dzięki temu, bez względu na rodzaj urządzenia, zarówno elektryczna, wodna, jak i zimna kurtyna powietrza pozwala zredukować koszty związane z ogrzewaniem lub chłodzeniem pomieszczeń. Ponadto możliwość zaprogramowania pracy urządzenia tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne, generuje dodatkowe oszczędności. Kurtyny powietrzne to rozwiązania ekologiczne i całkowicie bezpieczne dla ludzi. Warto nadmienić, że ograniczają również dopływ zanieczyszczeń występujących w powietrzu do wnętrza budynku.

  • Kurtyna powietrzna elektryczna (z nagrzewnicą elektryczną) - wyposażona jest w inteligentne grzałki PTC.
  • Kurtyna powietrzna wodna (z wymiennikiem wodnym), do której niezbędne jest doprowadzenie instalacji wodnej. Urządzenie jest wyposażone w wentylator oraz nagrzewnicę wodną, która wymaga podłączenia do obiegu c.o. Ogrzewa powietrze w pomieszczeniach za pomocą gorącej wody pochodzącej z instalacji centralnego ogrzewania. 
  • Kurtyna powietrzna zimna (bez wymiennika ciepła), to kurtyna powietrzna bez funkcji podgrzewu, która zapobiega przedostaniu się ciepłego powietrza do wnętrza danego pomieszczenia. Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie do chłodni.

Zastosowanie kurtyny powietrznej

Kurtyny powietrzne najczęściej możemy spotkać w miejscach o szczególnie nasilonym ruchu, gdzie drzwi wejściowe są często otwierane i zamykane. Do takich miejsc możemy zaliczyć: galerie handlowe i sklepy, hotele, restauracje, lokale usługowe oraz biurowce. Instaluje się je także nad drzwiami wejściowymi do klatek schodowych oraz nad bramami garażowymi i wjazdowymi. Bardzo często stosowane nad wejściem lub wjazdem do magazynów i chłodni, w których panują bardzo niskie temperatury, wówczas zapobiegają przedostawaniu się ciepłego powietrza do wnętrza chłodni.

Jak dobrać kurtynę powietrzną?

Aby kurtyna powietrza działała efektywnie, przy zakupie należy uwzględnić 3 istotne zasady:

  1. Kurtyna powietrzna musi posiadać szerokość odpowiadającą szerokości otworu wejściowego lub większą. W przypadku szerokich, niestandardowych otworów, należy zamontować kilka urządzeń obok siebie.
  2. Dobierając urządzenie, należy uwzględnić wysokość montażu, a nie wysokość samego otworu drzwiowego. Strumień powietrza powinien dochodzić do podłogi z odpowiednią prędkością.
  3. Kurtyny powietrza należy montować możliwie jak najbliżej otworu wejściowego.

W ofercie sklepu internetowego Swatt.pl posiadamy elektryczne kurtyny powietrzne marki WEBER oraz Sonniger w korzystnej cenie, charakteryzujące się wysoką jakością i niezawodnością pracy. Zachęcamy do zakupów!