Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Kurtyny powietrzne

Kurtyny powietrzne zapobiegają zimą uciekaniu ciepłego powietrza z budynku, a latem przedostawaniem się ciepłego powietrza. Idealne rozwiązanie do miejsc o nasilonym ruchu, gdzie drzwi wejściowe są często otwierane i zamykane, ale nie tylko.

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Kurtyny powietrzne elektryczne

Kurtyny powietrzne elektryczne to niezastąpione urządzenia stosowane zarówno zimą, jak i latem. Zimą zapobiegają uciekaniu ciepłego powietrzna z ogrzewanego pomieszczenia przy częstym otwieraniu i zamykaniu np. drzwi zewnętrznych. Można powiedzieć, że są swojego rodzaju zaporą dla ciepłego powietrza, które jest zgromadzone w danym pomieszczeniu. Latem - utrudniają przedostanie się z zewnątrz nagrzanego powietrza do wnętrza budynku lub pomieszczenia. Dzięki temu pozwalają zredukować koszty związane z ogrzewaniem lub chłodzeniem pomieszczeń. Ponadto możliwość zaprogramowania pracy urządzenia tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne, generuje dodatkowe oszczędności. Kurtyny powietrzne to rozwiązania ekologiczne i całkowicie bezpieczne dla ludzi. Warto nadmienić, że ograniczają również dopływ zanieczyszczeń występujących w powietrzu do wnętrza budynku.

Zastosowanie kurtyny powietrznej

Kurtyny powietrzne najczęściej możemy spotkać w miejscach o szczególnie nasilonym ruchu, gdzie drzwi wejściowe są często otwierane i zamykane. Do takich miejsc możemy zaliczyć: galerie handlowe i sklepy, hotele, restauracje, lokale usługowe oraz biurowce. Instaluje się je także nad drzwiami wejściowymi do klatek schodowych oraz nad bramami garażowymi i wjazdowymi. Bardzo często stosowane nad wejściem lub wjazdem do magazynów i chłodni, w których panują bardzo niskie temperatury, wówczas zapobiegają przedostawaniu się ciepłego powietrza do wnętrza chłodni.

Jak dobrać kurtynę powietrzną?

Aby kurtyna powietrza działała efektywnie, przy zakupie należy uwzględnić 3 istotne zasady:

  1. Kurtyna powietrzna musi posiadać szerokość odpowiadającą szerokości otworu wejściowego lub większą. W przypadku szerokich, niestandardowych otworów, należy zamontować kilka urządzeń obok siebie.
  2. Dobierając urządzenie, należy uwzględnić wysokość montażu, a nie wysokość samego otworu drzwiowego. Strumień powietrza powinien dochodzić do podłogi z odpowiednią prędkością.
  3. Kurtyny powietrza należy montować możliwie jak najbliżej otworu wejściowego.

W ofercie sklepu internetowego Swatt.pl posiadamy elektryczne kurtyny powietrzne marki MalTec w korzystnej cenie, charakteryzujące się wysoką jakością i niezawodnością pracy. Zachęcamy do zakupów!