Produkty

Co o nas mówią

Mariusz Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Bardzo elastyczna hurtownia, z dobrymi cenami i bogatym asortymentem :)
Adik Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Dobre ceny, dużo niższe od konkurencji. To już mój drugi zakup w tym sklepie.
Opinia Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa, doradztwo.
Krzysiek Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Potwierdzona dostępność produktu, czas realizacji oraz stan faktyczny produktu zgodny z opisem, od zmówienia po dostawę wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo, tak jak należy, jak najbardziej polecam...

Aktualności

Nowe zasobniki cwu do pompy ciepła - Termica Economy z 1 wężwonicą!

Polecamy wysokiej jakości oraz ultra wydajne zasobniki do pompy ciepła.

Czytaj dalej
Życzenia Świąteczne

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Nowego Roku pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej...

Czytaj dalej
Nowe agregaty prądotwórcze Weber Energy!

Polecamy niezawodne oraz funkcjonalne agregaty prądotwórcze, gdy zabraknie prądu!

Czytaj dalej
INWENTARYZACJA 2022

W dn. 24-26 listopad 2022r, odbędzie się inwentaryzacja. Za utrudnienia przepraszamy!

Czytaj dalej

Kurtyny powietrzne

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Kurtyny powietrzne elektryczne

Kurtyny powietrzne elektryczne to niezastąpione urządzenia stosowane zarówno zimą, jak i latem. Zimą zapobiegają uciekaniu ciepłego powietrzna z ogrzewanego pomieszczenia przy częstym otwieraniu i zamykaniu np. drzwi zewnętrznych. Można powiedzieć, że są swojego rodzaju zaporą dla ciepłego powietrza, które jest zgromadzone w danym pomieszczeniu. Latem - utrudniają przedostanie się z zewnątrz nagrzanego powietrza do wnętrza budynku lub pomieszczenia. Dzięki temu pozwalają zredukować koszty związane z ogrzewaniem lub chłodzeniem pomieszczeń. Ponadto, możliwość zaprogramowania pracy urządzenia tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne, generuje dodatkowe oszczędności. Kurtyny powietrzne to rozwiązania ekologiczne i całkowicie bezpieczne dla ludzi. Warto nadmienić, że ograniczają również dopływ zanieczyszczeń występujących w powietrzu do wnętrza budynku.

Zastosowanie kurtyny powietrznej

Kurtyny powietrzne najczęściej możemy spotkać w miejscach o szczególnie nasilonym ruchu, gdzie drzwi wejściowe są często otwierane i zamykane. Do takich miejsc możemy zaliczyć: galerie handlowe i sklepy, hotele, restauracje, lokale usługowe oraz biurowce. Instaluje się je także nad drzwiami wejściowymi do klatek schodowych oraz nad bramami garażowymi i wjazdowymi. Bardzo często stosowane nad wejściem lub wjazdem do magazynów i chłodni, w których panują bardzo niskie temperatury, wówczas zapobiegają przedostawaniu się ciepłego powietrza do wnętrza chłodni.

Odpowiedni dobór kurtyny powietrznej

Aby kurtyna powietrza działała efektywnie, przy zakupie należy uwzględnić 3 istotne zasady:

  1. Kurtyna powietrzna musi posiadać szerokość odpowiadającą szerokości otworu wejściowego lub większą. W przypadku szerokich, niestandardowych otworów, należy zamontować kilka urządzeń obok siebie.

  2. Dobierając urządzenie, należy uwzględnić wysokość montażu, a nie wysokość samego otworu drzwiowego. Strumień powietrza powinien dochodzić do podłogi z odpowiednią prędkością.

  3. Kurtyny powietrza należy montować możliwie jak najbliżej otworu wejściowego.

W ofercie sklepu internetowego Swatt.pl posiadamy elektryczne kurtyny powietrzne marki MalTec w korzystnej cenie, charakteryzujące się wysoką jakością i niezawodnością pracy. Zachęcamy do zakupów!