Produkty

Co o nas mówią

Klient
Klient
Wszystko jak należy. Dobrze spakowane i szybko wysłane.
Klient
Klient
Za każdym razem formalności, wysyłka i odbiór przebiegają bez problemu.
Klient
Klient
Szybka, sprawna i fachowa obsługa klienta. To mój kolejny duży zakup i jestem bardzo zadowolony.

Aktualności

INWENTARYZACJA 2021

Od dn. 9-11 grudnia 2021r, odbędzie się inwentaryzacja. Za utrudnienia przepraszamy!

Czytaj dalej
Nowe pompy ciepła HEIKO!

Nowe Pompy ciepła typu powietrze - woda marki HEIKO, są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które stanowią idealne rozwiązaniee w zakresie chłodzenia i ogrzewania oraz...

Czytaj dalej
NOWE SERIE Pompy Ciepła LG w wersji SPLIT!

Ogrzewaj swój dom darmową energią z powietrza! Jest to rozwiązanie ekologiczne oraz w pełni bezobsługowe. Nowymi pompami ciepła LG Therma V możesz zarządzać z poziomu...

Czytaj dalej
Blog SWATT WIEDZY

Zapraszamy do przeczytania najnowszych artykułów znajdujących się na naszym blogu SWATT WIEDZY.

Czytaj dalej

Kurtyny powietrzne

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Kurtyny powietrzne elektryczne

Kurtyny powietrzne elektryczne to niezastąpione urządzenia stosowane zarówno zimą, jak i latem. Zimą zapobiegają uciekaniu ciepłego powietrzna z ogrzewanego pomieszczenia przy częstym otwieraniu i zamykaniu np. drzwi zewnętrznych. Można powiedzieć, że są swojego rodzaju zaporą dla ciepłego powietrza, które jest zgromadzone w danym pomieszczeniu. Latem - utrudniają przedostanie się z zewnątrz nagrzanego powietrza do wnętrza budynku lub pomieszczenia. Dzięki temu pozwalają zredukować koszty związane z ogrzewaniem lub chłodzeniem pomieszczeń. Ponadto, możliwość zaprogramowania pracy urządzenia tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne, generuje dodatkowe oszczędności. Kurtyny powietrzne to rozwiązania ekologiczne i całkowicie bezpieczne dla ludzi. Warto nadmienić, że ograniczają również dopływ zanieczyszczeń występujących w powietrzu do wnętrza budynku.

Zastosowanie kurtyny powietrznej

Kurtyny powietrzne najczęściej możemy spotkać w miejscach o szczególnie nasilonym ruchu, gdzie drzwi wejściowe są często otwierane i zamykane. Do takich miejsc możemy zaliczyć: galerie handlowe i sklepy, hotele, restauracje, lokale usługowe oraz biurowce. Instaluje się je także nad drzwiami wejściowymi do klatek schodowych oraz nad bramami garażowymi i wjazdowymi. Bardzo często stosowane nad wejściem lub wjazdem do magazynów i chłodni, w których panują bardzo niskie temperatury, wówczas zapobiegają przedostawaniu się ciepłego powietrza do wnętrza chłodni.

Odpowiedni dobór kurtyny powietrznej

Aby kurtyna powietrza działała efektywnie, przy zakupie należy uwzględnić 3 istotne zasady:

  1. Kurtyna powietrzna musi posiadać szerokość odpowiadającą szerokości otworu wejściowego lub większą. W przypadku szerokich, niestandardowych otworów, należy zamontować kilka urządzeń obok siebie.

  2. Dobierając urządzenie, należy uwzględnić wysokość montażu, a nie wysokość samego otworu drzwiowego. Strumień powietrza powinien dochodzić do podłogi z odpowiednią prędkością.

  3. Kurtyny powietrza należy montować możliwie jak najbliżej otworu wejściowego.

W ofercie sklepu internetowego Swatt.pl posiadamy elektryczne kurtyny powietrzne marki MalTec w korzystnej cenie, charakteryzujące się wysoką jakością i niezawodnością pracy. Zachęcamy do zakupów!