Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Panele fotowoltaiczne

W ofercie naszego sklepu znajdziesz panele fotowoltaiczne (słoneczne) światowych liderów w branży fotowoltaicznej, m.in. panele LONGi Solar, Ja Solar, Znshine, Leapton, Risen Energy czy V-TAC, które sprawdzą się zarówno do  domowych, jak i przemysłowych instalacji fotowoltaicznych. Umożliwiają montaż na dachu płaskim, skośnym oraz na gruncie. Sprawdź naszą ofertę:

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Panele słoneczne (solarne) do instalacji fotowoltaicznej

Panele fotowoltaiczne to inaczej panele słoneczne, solarne albo moduły fotowoltaiczne, których zadaniem jest wykorzystywanie energii promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej. W zależności od typu instalacji fotowoltaicznej, energia ta może posłużyć bezpośrednio do zasilania urządzeń elektrycznych (OFF-GRID) lub pośrednio do zasilania tych urządzeń poprzez oddanie jej do zewnętrznej sieci elektroenergetycznej (ON-GRID). Sprawność modułów fotowoltaicznych sięga do 16% i jest zależna od warunków nasłonecznienia, temperatury oraz kąta nachylenia paneli fotowoltaicznych. W ofercie naszego sklepu dostępne są panele fotowoltaiczne, które mogą być stosowane w dowolnych typach instalacji. Ponadto dostępne panele PV charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, co potwierdzają stosowne certyfikaty.  

Zasadza działania i budowa paneli fotowoltaicznych

Panel fotowoltaiczny współpracuje z inwerterem, który przetwarza energię słoneczną w prąd o napięciu do 230 V. Dzięki temu może on być wykorzystywany do zasilania urządzeń AGD, RTV czy też niewielkich maszyn. Typowe panele fotowoltaiczne są zbudowane z ramy, w którą zostały wmontowane ogniwa fotowoltaiczne. Zewnętrzną powierzchnię ogniw dodatkowo chroni przed uszkodzeniem laminowanie folią EVA oraz specjalną szybą. Od spodu panel słoneczny (solarny) jest zabezpieczany warstwą folii poliestrowej i płytą. 12-letna gwarancja na produkt oraz 25-letnia gwarancja wydajności, to potwierdzenie tejże wydajności i niezawodności. Panele fotowoltaiczne dostępne w naszym sklepie mają także bardzo dużą wytrzymałość na zalegający śnieg, gradobicie oraz obciążenie wiatrem.

Który panel fotowoltaiczny wybrać? Monokrystaliczny czy polikrystaliczny?

Panele polikrystaliczne powstają z czystego półprzewodnikowego krzemu, rozpuszczanego w podciśnieniu i formowanego w specjalnych kokilach. Po dodatkowej ręcznej obróbce tworzy się z nich płytki, czyli multikrystaliczne krążki krzemowe o grubości 200 mµ. Można je najczęściej rozpoznać po niejednolitym, niebieskim kolorze. Panele fotowoltaiczne polikrystaliczne charakteryzują się niższą ceną od paneli monokrystalicznych, dlatego są obecnie najczęściej wybierane przez Klientów. Za niższą cenę odpowiada m.in. tańszy proces produkcyjny w porównaniu do paneli monokrystalicznych i niższa sprawność energetyczna, która oscyluje zazwyczaj w przedziale od 13% do 17%. 

Panele monokrystaliczne zbudowane są z pojedynczych kryształów krzemu, mają zazwyczaj jednolity, czarny kolor. Proces ich produkcji jest bardziej kosztowny od paneli polikrystalicznych, dlatego też są od nich droższe. Charakteryzują się wyższą sprawnością energetyczną od paneli polikrystalicznych, która zazwyczaj oscyluje w granicy od 15% do 22%. Są również bardziej efektywne w przetwarzaniu promieni słonecznych na energię elektryczną, co sprawia, że panele fotowoltaiczne monokrystaliczne są bardziej efektywne przy ograniczonej powierzchni instalacji, lepiej radzą sobie w warunkach słabszego nasłonecznienia. Co więcej, panele monokrystaliczne charakteryzuje zwykle dłuższa żywotność i lepsza odporność na trudne warunki atmosferyczne.

Panele fotowoltaiczne — jeszcze lepsze ceny, specjalna oferta dla firm i instalatorów!

Użytkownik, który po zarejestrowaniu się jako firma od razu otrzymuje od nas najwyższy poziom rabatowania, dzięki czemu może kupować w naszym sklepie nie tylko panele fotowoltaiczne, ale także inne produkty w jeszcze lepszych cenach. Dostępne są m.in. inwertery fotowoltaiczne, magazyny energii do fotowoltaiki, carporty fotowoltaiczne i wiele więcej. Posiadamy także panele fotowoltaiczne, które mogą produkować energie z dwóch stron — tzw. panel bifacial. Szczegóły rabatowania znajdziesz w zakładce: rabaty dla firm. W przypadku pytań lub doradztwa zachęcamy do kontaktu.

Dlaczego warto kupić panele fotowoltaiczne dostępne w naszym sklepie?

Posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii. Stawiamy na pewne i sprawdzone rozwiązania. Dostępne tutaj panele fotowoltaiczne zapewniają wysoką trwałość, sprawność i wydajność, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, jak np. gradobicie. Ponadto zapewniamy pełne wsparcie serwisowe, jak i profesjonalne doradztwo, a nawet szkolenia. 

Nasza hurtownia fotowoltaiczna Swatt.pl oferuje zarówno panele monokrystaliczne, jak i panele polikrystaliczne. Polecamy także kompletne zestawy fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne w atrakcyjnych cenach! Dostępne są również inwertery hybrydowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.