Marki własne

Aktualności

Zmiany w przepisach - prosimy o przemyślane zakupy

Zgodnie z brzmieniem art. 106b ust. 5 ustawy o VAT, w przypadku sprzedaży na rzecz podmiotu prowadzącego działalność, faktura do paragonu może zostać wystawiona wyłącznie w...

Czytaj dalej
Wesołych Świat Bożego Narodzenia

Korzystając z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć wszystkim naszym Klientom najserdeczniejsze i szczere życzenia: szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności oraz w...

Czytaj dalej
Dofinansowanie na fotowoltaikę - Program „Mój Prąd”

Dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę z programu „Mój Prąd”. Kogo obejmuje program i jakie są jego zasady.

Czytaj dalej
Jesteśmy w Katowicach, odwiedź nasz sklep!

Odwiedź nasz oddział w Katowicach i zapoznaj się z pełnym asortymentem marki DeWALT oraz produktami instalacyjnymi Swatt.pl

Czytaj dalej

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne i polikrystaliczne

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
 • Szybki podgląd
  393,00 zł (brutto)
  Nowe

  Przeznaczenie: Panel polikrystaliczny renomowanego światowego producenta, firmy SunLink. Urządzenie przeznaczone jest do stosowania w instalacjach fotowoltaicznych dowolnego typu (systemy sieciowe i wyspowe). Cechuje się wysoką wydajnością, ochroną przed degradacją PID, doskonałą tolerancją cieniową oraz bezawaryjnością na długie lata.

  393,00 zł (brutto)
  Dostępny
 • Szybki podgląd
  470,00 zł (brutto)
  Nowe

  Przeznaczenie: Panel monokrystaliczny SUNLINK z serii Half Black (srebrna rama, białe tło pod ogniwami), do stosowania w instalacjach fotowoltaicznych dowolnego typu. Idealne rozwiązanie do instalacji przydomowych i farm. Uniwersalna kolorystyka współgra z każego rodzaju pokryciem dachu.

  470,00 zł (brutto)
  Dostępny
 • Szybki podgląd
  470,00 zł (brutto)
  Nowe

  Przeznaczenie: Panel monokrystaliczny renomowanej  firmy SunLink z serii Black, do stosowania w instalacjach fotowoltaicznych dowolnego typu. Cechuje się wysoką wydajnością, ochroną przed degradacją PID, doskonałą tolerancją cieniową, bezawaryjnością na długie lata. Panel uzyskał liczne certyfikaty potwierdzającą wysoką jakość produktu.

  470,00 zł (brutto)
  Dostępny
 • Szybki podgląd
  486,00 zł (brutto)
  Nowe

  Przeznaczenie: Panel fotowoltaiczny monokrystaliczny jednego z liderów w zakresie produkcji systemów fotowoltaicznych, tj. firmy SUNLINK.  Panel służy do wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach wyspowych oraz sieciowych, w dowolnego typu warunkach klimatycznych. Cechuje się wysoką wydajnością, wytrzymałością, oraz szczególnymi walorami wizualnymi.

  486,00 zł (brutto)
  Dostępny
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Panele słoneczne - budowa i zastosowanie

Panel fotowoltaicznyPanele fotowoltaiczne to inaczej panele słoneczne, solarne albo moduły fotowoltaiczne, których zadaniem jest wykorzystywanie energii promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej.

W zależności od typu instalacji, energia ta może posłużyć bezpośrednio do zasilania urządzeń elektrycznych (OFF-GRID) lub pośrednio do zasilania tych urządzeń poprzez oddanie jej do zewnętrznej sieci elektroenergetycznej. Sprawność modułów sięga do 16% i jest zależna od warunków nasłonecznienia, temperatury i kąta nachylenia. W ofercie dostępne są panele fotowoltaiczne, które mogą być stosowane w dowolnych typach instalacji. Ponadto charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, co potwierdzają stosowne certyfikaty. 12-letna gwarancja na produkt oraz 25-letnia gwarancja wydajności, to potwierdzenie tejże wydajności i niezawodności. Panele fotowoltaiczne mają także bardzo dużą wytrzymałość na zalegający śnieg, gradobicie oraz obciążenie wiatrem.

Panel fotowoltaiczny współpracuje z falownikiem, który przetwarza energię słoneczną w prąd o napięciu do 230 V. Dzięki temu może on być wykorzystywany do zasilania urządzeń AGD czy RTV oraz niewielkich maszyn. Typowe panele solarne są zbudowane z ramy, w którą zostały wmontowane ogniwa fotowoltaiczne. Zewnętrzną powierzchnię ogniw dodatkowo chronią przed uszkodzeniem laminowanie folią EVA oraz specjalna szyba. Od spodu panele słoneczne są zabezpieczane warstwą folii poliestrowej i płytą.

Oferowane przez hurtownię panele fotowoltaiczne to moduły polikrystaliczne, które powstają z czystego półprzewodnikowego krzemu, rozpuszczanego w podciśnieniu i formowanego w specjalnych kokilach. Po dodatkowej ręcznej obróbce tworzy się z nich płytki, czyli multikrystaliczne krążki krzemowe o grubości 200 mµ. Panele słoneczne wykonane z takich ogniw charakteryzują się niższą ceną od modeli monokrystalicznych, dlatego są najczęściej wybierane przez Klientów. W ofercie hurtowni znajdują się również panele monokrystaliczne.