Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Grupy pompowe do instalacji grzewczych

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Do czego służą grupy pompowe?

Grupy pompowe odpowiadają za łączenie układów zaopatrujących ciepło (np. piec c.o.) z obwodami odbiorników (np. ogrzewanie podłogowe, grzejniki). Są bardzo przydatne, aby rozprowadzać równomiernie ciepło po całym budynku. Mają za zadanie wymuszanie obiegu w instalacjach grzewczych.

Głównym elementem grupy jest pompa. Jej rodzaj zależy od wielu czynników. Grupy pompowe mogą być wyposażane w mieszacze, które służą do obniżania temperatury na zasilaniu lub powrocie z instalacji grzewczej. Grupy pompowe wraz z pompą są zamknięte w odpowiednio zaizolowanej obudowie o kompaktowych rozmiarach. Dostępne są urządzenia o różnym wyposażeniu i przeznaczeniu. 

Grupy pompowe z mieszaczem, siłownikiem, do podłogówki 

Grupy pompowe do instalacji grzewczych, które znajdziecie w naszej ofercie, są przeznaczone do wymuszania obiegu ciepła. Stosowane są głównie w instalacjach ogrzewania podłogowego (np. grupa pompowa do podłogówki) bądź ściennego centralnego. Dostępne grupy pompowe z mieszaczem mogą być także wykorzystywane tam, gdzie istnieją dwa systemy ogrzewania. Ponadto, warto go także używać tam, gdzie posiadamy źródła ciepła na stałe paliwo, w tym m.in. kotły z podajnikiem.