Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

System miedziany lutowany

System miedziany wykorzystywany jest głównie w instalacjach hydraulicznych (wodnych), grzewczych (c.o.) oraz klimatyzacji, gdyż jest to materiał o bardzo dobrych parametrach technicznych. System miedziany lutowany oznacza, że połączenia są wykonywane poprzez lutowanie

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

System miedziany lutowany - charakterysyka, wady i zalety

Połączenia w systemie miedzianym lutowanym są wykonywane poprzez lutowanie. Końce rur i kształtek miedzianych są odpowiednio przygotowane, a następnie połączone za pomocą stopionego materiału lutowania, który wypełnia przestrzenie między nimi, tworząc trwałe i co ważne szczelne połączenie.

Zaletami systemu miedzianego lutowanego jest z pewnością wysoka trwałość instalacji, odporność na korozję, wytrzymałość mechaniczna oraz wysoka efektywność przewodzenia ciepła. Jednocześnie trzeba również uwzględnić, że montaż systemu miedzianego lutowanego wymaga umiejętności i doświadczenia w lutowaniu, co może skomplikować proces, dla osób bez odpowiedniego szkolenia.

W ofercie naszego sklepu dostępne są: mufy, kolana, łuki, kapy, łączniki, trójniki, nyple, obejścia, rury miedziane, a także lut miękki - cyna do miedzi oraz pozostałe akcesoria i preparaty niezbędne do wykonania instalacji bazującej na systemie miedzianym lutowanym.

Sprawdź także pozostałe systemy miedziane: System miedziany skręcany, System miedziany zaciskowy - wody, System miedziany zaciskowy do instalacji solarnych.