Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Pompy do centralnego ogrzewania (c.o.)

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Typ
Maksymalne ciśnienie robocze
Maksymalna wydajność
więcej... mniej
Silnik
Maksymalna temperatura cieczy
Rozstaw króćców przyłączeniowych
Filtruj

Pompa obiegowa / cyrkulacyjna C.O. - w jakim celu się ją stosuje?

Sprawne funkcjonowanie systemu centralnego ogrzewania wymaga nie tylko podgrzania wody. Aby energia termiczna dotarła do wszystkich pomieszczeń, jest konieczne wymuszenie jej przepływu. W tym celu, w każdej instalacji grzewczej jest niezbędna pompa obiegowa / cyrkulacyjna C.O.Pompa centralnego ogrzewania jest zalecana do instalacji wyposażonych w zawory termostatyczne, które przymykają się i otwierają samoczynnie pod wpływem zmian temperatury w pomieszczeniach. Przymykanie zaworów generuje zmiany charakterystyki instalacji i prowadzi do głośnej pracy. Elektryczna regulacja pozwala na dostosowanie parametrów, z jakimi pracuje pompa obiegowa C.O. do zmieniających się warunków. Proces ten przebiega automatycznie.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompy centralnego ogrzewania?

Pompa do centralnego ogrzewania jest montowana głównie po to, by ciepła woda mogła szybko dotrzeć do każdego zakamarka ogrzewania centralnego. W ofercie sklepu i hurtowni SWATT dostępne są pompy do C.O. przeznaczone do różnej wielkości systemów. Jest to bowiem jeden z ważniejszych aspektów, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej pompy. Należy wziąć pod uwagę wielkość domu i ilość kaloryferów.

Pompy centralnego ogrzewania w ofercie sklepu SWATT

W asortymencie sklepu SWATT znajduje się m.in. elektroniczna pompa centralnego ogrzewania (C.O.) marki Diamond, której praca umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 80% w stosunku do konwencjonalnych modeli. Na uwagę zasługuje też energooszczędna pompa centralnego ogrzewania Hell-Wita Delta HE o podobnych parametrach, w stosunku do której tradycyjna pompa obiegowa C.O. jest kilka razy droższa w eksploatacji. Nowością w naszej ofercie są pompy obiegowe / cyrkulacyjne marki IBO / DAMBAT — czołowego producenta różnego rodzaju pomp i systemów pompowych o szerokim zakresie zastosowania, charakteryzujących się najwyższą jakością.