Produkty

Co o nas mówią

Mariusz Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Bardzo elastyczna hurtownia, z dobrymi cenami i bogatym asortymentem :)
Adik Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Dobre ceny, dużo niższe od konkurencji. To już mój drugi zakup w tym sklepie.
Opinia Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa, doradztwo.
Krzysiek Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Potwierdzona dostępność produktu, czas realizacji oraz stan faktyczny produktu zgodny z opisem, od zmówienia po dostawę wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo, tak jak należy, jak najbardziej polecam...

Aktualności

Nowe zasobniki cwu do pompy ciepła - Termica Economy z 1 wężwonicą!

Polecamy wysokiej jakości oraz ultra wydajne zasobniki do pompy ciepła.

Czytaj dalej
Życzenia Świąteczne

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Nowego Roku pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej...

Czytaj dalej
Nowe agregaty prądotwórcze Weber Energy!

Polecamy niezawodne oraz funkcjonalne agregaty prądotwórcze, gdy zabraknie prądu!

Czytaj dalej
INWENTARYZACJA 2022

W dn. 24-26 listopad 2022r, odbędzie się inwentaryzacja. Za utrudnienia przepraszamy!

Czytaj dalej

Pompy do centralnego ogrzewania (c.o.)

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 62 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 62 elementów

Pompa obiegowa / cyrkulacyjna C.O. - w jakim celu się ją stosuje?

Sprawne funkcjonowanie systemu centralnego ogrzewania wymaga nie tylko podgrzania wody. Aby energia termiczna dotarła do wszystkich pomieszczeń, jest konieczne wymuszenie jej przepływu. W tym celu, w każdej instalacji grzewczej jest niezbędna pompa obiegowa / cyrkulacyjna C.O.Pompa centralnego ogrzewania jest zalecana do instalacji wyposażonych w zawory termostatyczne, które przymykają się i otwierają samoczynnie pod wpływem zmian temperatury w pomieszczeniach. Przymykanie zaworów generuje zmiany charakterystyki instalacji i prowadzi do głośnej pracy. Elektryczna regulacja pozwala na dostosowanie parametrów, z jakimi pracuje pompa obiegowa C.O. do zmieniających się warunków. Proces ten przebiega automatycznie.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompy centralnego ogrzewania?

Pompa do centralnego ogrzewania jest montowana głównie po to, by ciepła woda mogła szybko dotrzeć do każdego zakamarka ogrzewania centralnego. W ofercie sklepu i hurtowni SWATT dostępne są pompy do C.O. przeznaczone do różnej wielkości systemów. Jest to bowiem jeden z ważniejszych aspektów, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej pompy. Należy wziąć pod uwagę wielkość domu i ilość kaloryferów.

Pompy centralnego ogrzewania w ofercie sklepu SWATT

W asortymencie sklepu SWATT znajduje się m.in. elektroniczna pompa centralnego ogrzewania (C.O.) marki Diamond, której praca umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 80% w stosunku do konwencjonalnych modeli. Na uwagę zasługuje też energooszczędna pompa centralnego ogrzewania Hell-Wita Delta HE o podobnych parametrach, w stosunku do której tradycyjna pompa obiegowa C.O. jest kilka razy droższa w eksploatacji. Nowością w naszej ofercie są pompy obiegowe / cyrkulacyjne marki IBO / DAMBAT — czołowego producenta różnego rodzaju pomp i systemów pompowych o szerokim zakresie zastosowania, charakteryzujących się najwyższą jakością.