Produkty

Co o nas mówią

Klient
Klient
Bardzo dobrze zapakowana i szybko przysłana rura biała 20 mm średnicy
Klient Ceneo
Klient Ceneo
Jestem zadowolony z otrzymanego towaru ,i informacji jakich udzielono mi przed dokonaniem zakupu. / Ceneo
Piotr
Piotr
Dobry kontakt z firmą, Fachowe doradztwo . Ceny ok, Polecam innym. / Opineo

Aktualności

W piątek (20. 05) przerwa w dostawie prądu! Przepraszamy

Przerwa w dostawie prądu w najbliższy piątek

Czytaj dalej
Świąteczne życzenia

Składamy Państwu serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą oraz nadzieją! Niech pozwoli przezwyciężyć...

Czytaj dalej
Nowe panele grzewcze na podczerwień, folie grzewcze oraz akcesoria GREENIE !

Polecamy nowoczesne oraz funkcjonalne panele grzewcze na podczerwień do każdego domu, mieszkania czy biura.

Czytaj dalej
Nowe klimatyzacje HYUNDAI

Polecamy profesjonalną oraz funkcjonalną klimatyzację do każdego domu, mieszkania czy biura.

Czytaj dalej

Pompy do centralnego ogrzewania

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Pompa obiegowa C.O. - w jakim celu się ją stosuje?

Sprawne funkcjonowanie systemu centralnego ogrzewania wymaga nie tylko podgrzania wody. Aby energia termiczna dotarła do wszystkich pomieszczeń, jest konieczne wymuszenie jej przepływu. W tym celu, w każdej instalacji grzewczej jest niezbędna pompa obiegowa C.O.Pompa do centralnego ogrzewania jest zalecana do instalacji wyposażonych w zawory termostatyczne, które przymykają się i otwierają samoczynnie pod wpływem zmian temperatury w pomieszczeniach. Przymykanie zaworów generuje zmiany charakterystyki instalacji i prowadzi do głośnej pracy. Elektryczna regulacja pozwala na dostosowanie parametrów, z jakimi pracuje pompa obiegowa C.O. do zmieniających się warunków. Proces ten przebiega automatycznie.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompy centralnego ogrzewania?

Pompa do centralnego ogrzewania jest montowana głównie po to, by ciepła woda mogą szybko dotrzeć do każdego zakamarka ogrzewania centralnego. W ofercie hurtowni SWATT dostępne są pompy do C.O. przeznaczone do różnej wielkości systemów. Jest to bowiem jeden z ważniejszych aspektów, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej pompy. Należy wziąć pod uwagę wielkość domu i ilość kaloryferów.

W asortymencie sklepu znajduje się m.in. elektroniczna pompa do C.O. marki Diamond, której praca umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 80% w stosunku do konwencjonalnych modeli. Na uwagę zasługuje też energooszczędna pompa centralnego ogrzewania Hell-Wita Delta HE o podobnych parametrach, w stosunku do której tradycyjna pompa obiegowa C.O. jest kilka razy droższa w eksploatacji.