Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Zbiorniki buforowe (bufor ciepła)

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Model
Pojemność
Ilość wężownic
Orientacja
Filtruj

Zbiornik buforowy (bufor ciepła)

Zbiornik buforowy tzw. bufor ciepła, to rewelacyjne rozwiązanie dla magazynowania większych ilości ciepłej wody. Gorąca woda, która została zakumulowana w zbiorniku buforowym jest następnie wykorzystywana w odpowiednim czasie do zasilania układu centralnego ogrzewania. 

Zalety zbiornika buforowego

Jego estetyczny wygląd jest sporą zaletą, jednak na prawdziwą uwagę zasługuje efektywność urządzenia. Możliwość połączenia zbiornika buforowego z praktycznie każdym zewnętrznym źródłem ogrzewania, znacznie podnosi jego wszechstronność i sprawia, że jest bardzo często wybieranym zasobnikiem do przechowywania ciepłej wody użytkowej. Ponadto, bufor ciepła zapewnia dużą oszczędność czasu i energii elektrycznej, jest również prosty w użytkowaniu. Pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania domu.

Zbiorniki buforowe ograniczają również częstotliwość uruchamiania się pompy ciepłakotła centralnego ogrzewania lub innego zastosowanego urządzenia grzewczego. Dopóki bufor nie zostanie opróżniony, nie ma potrzeby włączania pompy ciepła czy pieca. Ogranicza to zużycie urządzenia grzewczego i wpływa na zwiększenie jego trwałości oraz żywotności.  Zasobniki buforowe ochraniają również instalację c.o. przed przegrzaniem.

Bufor ciepła - budowa zbiornika

Na uwagę zasługują także osłony zasobników buforowych. Płaszcz PCV chroni przed wszelkimi uszkodzeniami, natomiast powłoka termiczna zapewnia wysoką wydajność energetyczną. Powłokę bufora ciepła można jednak w łatwy sposób zdjąć, co znacznie ułatwia jego transport i przenoszenie zbiornika buforowego przez drzwi. 

Hurtownia SWATT posiada szeroką gamę zasobników c.w.u.. Na uwagę zasługują zbiorniki buforowe marki WEBER. Dostępne są zarówno bufory w opcji z wężownicami jak i bez wężownic. Zapewniamy dwa lata gwarancji na wszystkie zasobniki buforowe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy także przepływowe podgrzewacze wody w super cenach. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.