Produkty

Co o nas mówią

Klient
Klient
Polecam firmę swoim znajomym. Jest tego warta w każdym przypadku.
Klient
Klient
Za każdym razem formalności, wysyłka i odbiór przebiegają bez problemu.
Klient
Klient
Szybka, sprawna i fachowa obsługa klienta. To mój kolejny duży zakup i jestem bardzo zadowolony.

Aktualności

Blog SWATT WIEDZY

Zapraszamy do przeczytania najnowszych artykułów znajdujących się na naszym blogu SWATT WIEDZY.

Czytaj dalej
Polecamy baterie łazienkowe marki DEANTE!

Armatura sanitarna marki Deante, idealnie wkomponuje się do każdej aranżacji łazienki lub kuchni wg uznania użytkownika. Różne możliwości i typy modeli! Dostępne u nas w/w...

Czytaj dalej
Nowe Pompy Ciepła Haier

Pompy Ciepła Haier, to nowoczesne urządzenia grzewcze typu woda-powietrze, stanowią system w zakresie chłodzenia i ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenia...

Czytaj dalej
Nowe Pompy Ciepła Hyundai

Pompy Ciepła Hyundai, to nowoczesny urządzenie grzewcze typu woda-powietrze, stanowi system w zakresie chłodzenia i ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenie...

Czytaj dalej

Zbiorniki buforowe (bufor ciepła)

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Zbiornik buforowy (bufor ciepła)

Zbiornik buforowy tzw. bufor ciepła, to rewelacyjne rozwiązanie dla magazynowania większych ilości ciepłej wody. Gorąca woda, która została zakumulowana w zbiorniku buforowym jest następnie wykorzystywana w odpowiednim czasie do zasilania układu centralnego ogrzewania. 

Zalety zbiornika buforowego

Jego estetyczny wygląd jest sporą zaletą, jednak na prawdziwą uwagę zasługuje efektywność urządzenia. Możliwość połączenia zbiornika buforowego z praktycznie każdym zewnętrznym źródłem ogrzewania, znacznie podnosi jego wszechstronność i sprawia, że jest bardzo często wybieranym zasobnikiem do przechowywania ciepłej wody użytkowej. Ponadto, bufor ciepła zapewnia dużą oszczędność czasu i energii elektrycznej, jest również prosty w użytkowaniu. Pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania domu.

Zbiorniki buforowe ograniczają również częstotliwość uruchamiania się pompy ciepłakotła centralnego ogrzewania lub innego zastosowanego urządzenia grzewczego. Dopóki bufor nie zostanie opróżniony, nie ma potrzeby włączania pompy ciepła czy pieca. Ogranicza to zużycie urządzenia grzewczego i wpływa na zwiększenie jego trwałości oraz żywotności.  Zasobniki buforowe ochraniają również instalację c.o. przed przegrzaniem.

Bufor ciepła - budowa zbiornika

Na uwagę zasługują także osłony zasobników buforowych. Płaszcz PCV chroni przed wszelkimi uszkodzeniami, natomiast powłoka termiczna zapewnia wysoką wydajność energetyczną. Powłokę bufora ciepła można jednak w łatwy sposób zdjąć, co znacznie ułatwia jego transport i przenoszenie zbiornika buforowego przez drzwi. 

Hurtownia SWATT posiada szeroką gamę zasobników c.w.u.. Na uwagę zasługują zbiorniki buforowe marki WEBER. Dostępne są zarówno bufory w opcji z wężownicami jak i bez wężownic. Zapewniamy dwa lata gwarancji na wszystkie zasobniki buforowe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.