Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

System miedziany skręcany

System miedziany używany jest najczęściej w instalacjach wodnych (hydraulicznych), centralnego ogrzewania (c.o.) oraz klimatyzacji, ponieważ charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. System miedziany skręcany oznacza, że łączenie odbywa się poprzez skręcanie rur ze specjalnymi złączkami.

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

System miedziany skręcany - charakterystyka, wady i zalety

Połączenia w systemie miedzianym skręcanym są oparte na wykorzystaniu specjalnych elementów, które łączą się ze sobą poprzez skręcanie. Rury miedziane mają na końcach rowki lub gwinty, które pasują do specjalnych nakrętek. Po umieszczeniu złączek na końcach rur łączy się je za pomocą nakrętek, które zapewniają szczelność połączenia. W ofercie naszego sklepu dostępne są: złączki, kolanka, trójniki, zaślepki i rudy miedziane, niezbędne do wykonania instalacji bazującej na systemie miedzianym skręcanym.

Zaletą systemu miedzianego skręcanego jest z pewnością relatywnie łatwy montaż, nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani umiejętności lutowania, ale także elastyczność w trakcie montażu. Można też łatwo rozmontować i przekształcać instalację. Rozwiązanie to jednak cechuje nieco mniejsza wytrzymałość mechaniczna w porównaniu z połączeniami lutowanymi.

Prezentowane przez nas systemy miedziane do skręcania to produkty najwyższej jakości, które są gwarancją wykonania instalacji, które przez wiele lat służyć mogą bezawaryjnie. Najważniejsze w przypadku złączek jest to, by były one trwałe i funkcjonalne. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo złączki do klasycznych prostych połączeń, kolanka do połączeń narożnych oraz trójniki. Wszystkie one w głównej mierze są wykorzystywane do centralnego ogrzewania. Odporne są na nagłe zmiany temperatury. Przeznaczone są do łączenia rur miedzianych. Wykonane są z mosiądzu w zgodzie z normą PN-EN 1254-2. Średnia maksymalna temperatura wytrzymałościowa to 110 stopni Celsjusza. W tej kategorii możecie także znaleźć miedziane rurki do centralnego ogrzewania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Sprawdź także pozostałe systemy miedziane: System miedziany lutowanySystem miedziany zaciskowy - wodySystem miedziany zaciskowy do instalacji solarnych.