Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Grupy pompowe solarne

Grupa pompowa solarna jest niezbędnym elementem każdej instalacji solarnej. Zapewnia sprawne działanie, efektywność energetyczną i bezpieczeństwo całego systemu solarnego. W ofercie grupy pompowe solarne WILO oraz HYDRA GPS PWM.

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Grupa pompowa solarna — zastosowanie

Instalacja solarna przeznaczona do ogrzewania wody użytkowej czy też np. wody w basenie, wymaga wspomagania przez pompę, która będzie wymuszać obieg cieczy w systemie. Do zasilania takich instalacji wykorzystywana jest specjalna grupa pompowa solarna znana na polskim rynku marki WILO lub HYDRA GPS PWM. Urządzenia montuje się na odcinku pomiędzy kolektorem słonecznym a zbiornikiem, w którym jest magazynowana woda.

Za co odpowiada grupa pompowa solarna w instalacjach solarnych?

Grupa pompowa solarna jest kluczowym elementem instalacji solarnych wykorzystujących kolektory słoneczne. Odpowiada za:

  • Cyrkulację płynu solarnego: Pompy w grupie pompowej zapewniają ciągły obieg płynu roboczego (np. glikolu) między kolektorami słonecznymi a wymiennikiem ciepła w zasobniku c.w.u.. Dzięki temu ciepło z kolektorów jest efektywnie przekazywane do systemu grzewczego.
  • Regulację przepływu: Grupa pompowa kontroluje przepływ płynu solarnego, co jest istotne dla utrzymania optymalnej wydajności całego systemu. Regulacja ta może być realizowana automatycznie za pomocą regulatora solarnego, który dostosowuje prędkość pomp do aktualnych warunków pogodowych i zapotrzebowania na ciepło.
  • Bezpieczeństwo systemu: Grupa pompowa solarna wyposażona jest zazwyczaj w różne zabezpieczenia, takie jak zawory bezpieczeństwa, odpowietrzniki oraz manometry. Chronią one system przed przegrzaniem, nadmiernym ciśnieniem i gromadzeniem się powietrza w obiegu.
  • Kontrolę temperatury: Dzięki czujnikom temperatury, grupa pompowa solarna monitoruje temperaturę płynu solarnego oraz temperaturę w zbiorniku ciepłej wody. Informacje te są wykorzystywane do optymalnego sterowania pracą systemu, aby zapewnić maksymalną efektywność i bezpieczeństwo.

Jednodrogowa czy dwudrogowa grupa pompowa solarna?

Grupa pompowa solarna może mieć budowę jednodrogową lub dwudrogową. Zazwyczaj składa się z pompy Wilo, rotametru, separatora powietrza i elementów przyłączeniowych. W asortymencie znajdują się grupy pompowe solarne przeznaczone do stosowania w parze z kolektorami słonecznymi płaskimi i próżniowymi. Poszczególne modele różnią się wydajnością, dlatego mogą być precyzyjnie dobrane do instalacji o określonej liczbie kolektorów. Przykładowo: grupa pompowa solarna jednodrogowa WILO GPS 120 PWM może obsłużyć do 30 solarów. Natomiast model podwójnej pompy obiegowej ST 60 współpracuje jedynie z czterema kolektorami.

Oferowane grupy pompowe solarne są wykonane z trwałych materiałów, które gwarantują ich niezawodność. Ochronę przed stratami ciepła zapewnia izolacja z pianki. Produkt jest wytwarzany w Polsce i objęty jest serwisem producenta. W razie wątpliwości lub problemu z dobraniem odpowiedniego urządzenia zapraszamy do kontaktu.