Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Magazyny energii do fotowoltaiki

Magazyn energii do fotowoltaiki to urządzenie, dzięki któremu mamy możliwość przechować nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne i wykorzystać ją w późniejszym czasie, gdy produkcja energii jest niższa lub gdy zapotrzebowanie na energię jest wyższe.

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Czym są magazyny energii (akumulatory, baterie do fotowoltaiki)?

Magazyny energii potocznie znane też jako akumulatory do fotowoltaiki lub baterie do fotowoltaiki, to innowacyjne urządzenia, które powinien mieć każdy użytkownik fotowoltaiki. Odpowiadają za magazynowanie i przetwarzanie energii elektrycznej uzyskanej przez panele fotowoltaiczne na bieżące potrzeby, wtedy, gdy instalacja fotowoltaiczna nie wytwarza energii słonecznej lub wytwarza jej niewielką, niewystarczającą ilość, np. w nocy. 

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii do fotowoltaiki?

Inwestycja w magazyn energii (akumulatory) do fotowoltaiki jest rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ te instalacje fotowoltaiczne, które nie są wyposażone w magazyny energii, wyprodukowane w dzień nadwyżki energii przesyłają do sieci energetycznej. W momencie, gdy instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości energii elektrycznej na określone potrzeby np. gospodarstwa domowego — muszą korzystać z energii z sieci, co niestety wiąże się z kosztami. W innym przypadku energia zostałaby pobierana z przydomowego magazynu energii. Magazyny energii są w stanie zapewnić nawet 90% samowystarczalności energetycznej! Rozwiązania są te idealnie nie tylko na potrzeby gospodarstw domowych, ale także firm.

Co w sytuacji, gdy magazyn energii zostanie wyładowany lub jest w pełni naładowany?

Gdy instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości energii, a ta zmagazynowana w magazynie również została wykorzystana, energia zostanie pobierana z lokalnej sieci energetycznej. Analogicznie, jeżeli magazyn będzie w pełni naładowany, nadwyżki energii zostaną przesłane do sieci. 

Nasza hurtownia fotowoltaiczna oferuje akumulatory - baterie magazynujące oraz moduły kontrolne — kompletny zestaw, dzięki któremu stworzą Państwo swój własny magazyn energii do fotowoltiaki. Posiadamy produkty znanych marek takich jak SOFAR SOLAR w atrakcyjnych cenach. W naszym sklepie internetowym posiadamy także falownik (inwerter fotowoltaiczny) dostępny w szerokiej gamie modeli do wyboru, także inwertery hybrydowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.