Pompa ciepła NEXUS SPLIT 10 EVI

Indeks 01020068
Stan: Nowy

Przeznaczenie: Główne źródło centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w dowolnego typu obiektach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe lub grzejnikowe.

14 200,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 2 - 4 grudzień 2023 
local_shipping Najtańsza dostawa: 195,57 zł

Loading...

Pompa ciepła - korzystna cena dla instalatorów!

Pompa ciepła powietrze woda NEXUS SPLIT 10 EVI, polski producent

ISTOTNE INFORMACJE:

Pompy ciepła typu powietrze woda, to obecnie jedno z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła dostępnych na rynku. W porównaniu do gruntowych pomp ciepła, rozwiązanie to charakteryzuje się niskimi kosztami zakupu oraz prostotą montażu, który nie wymaga stosowania odwiertów. Wersja Split (jednostka zewnętrzna i wewnętrza) zabezpiecza układ przed ryzykiem zamarznięcia wody w przewodach rurowych w przypadku dłuższych przerw w dostawie energii elektrycznej, do czego może dojść w przypadku pomp typu monoblok (cała pompa montowana na zewnątrz budynku).

POMPA CIEPŁA NEXUS – POLSKI PRODUCENT

Pompa ciepła NEXUS SPLIT 10 EVI typu powietrze - woda, jest produktem jednego z najstarszych polskich producentów, rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii do produkcji ciepła i energii elektrycznej. Wybór pompy ciepła NEXUS 10 EVI typu SPLIT, jest gwarantem wysokiej jakości użytych podzespołów, produkcji nadzorowanej zgodnie ze zintegrowanym systemem kontroli ISO 9001, dostępu do serwisu fabrycznego, a także do części zamiennych i napraw pogwarancyjnych.  Na każdym etapie (dobór, zakup, montaż, użytkowanie) zapewniony jest również dostęp do profesjonalnego wsparcia technicznego.

DOWOLNY TYP OBIEKTU, DOWOLNY TYP OGRZEWANIA

W przeciwieństwie do większości pomp ciepła powietrze woda dostępnych na rynku, pompa ciepła NEXUS SPLIT 10 EVI umożliwia zastosowanie zarówno w nowo budowanych domach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe, jak i w starszych obiektach posiadających ogrzewanie grzejnikowe. Wysoką uniwersalność stosowania osiągnięto dzięki technologii EVI, czyli tak zoptymalizowaniu wtrysku pary. Rozwiązanie to polega na zmianie konstrukcyjnej układu chłodniczego, która powoduje podniesienie ciśnienia czynnika chłodniczego przy niewielkiej zmianie temperatury w porównaniu do standardowych sprężarek.

FUNKCJE I WYPOSAŻENIE URZĄDZENIA

  • Technologia EVI
  • Produkt polskiego producenta z kilkunastoletnim doświadczeniem
  • Fabryczny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • Dostęp do części zamiennych
  • Możliwość stosowania w dowolnego typu obiektach
  • Możliwość stosowania do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego
  • Funkcja chłodzenia
  • Intuicyjne sterowanie

 ZALETY

Klasa energetyczna A+++ przy temperaturze zasilania 35°C oraz A++ przy temp. Zasilania 55°C

Markowe podzespoły: PANASONIC, CAREL, Grundfos

Cicha praca

Konstrukcja Split eliminuje ryzyko zamarznięcia rurociągu podczas przerw w dostawie prądu

Wysoki komfort użytkowania, pełna bezobsługowość

Intuicyjne sterowanie, przewodowy panel użytkownika (w standardzie)

Tani sposób ogrzewania budynków. Układ pracuje w temp. - 25°CParametry techniczne Pompy ciepła powietrze/woda dla modelu Nexus Split S10 EVI są zgodne z rozporządzeniem komisji (UE) Nr 811/2013 i dostępnę w zakładce "dane techniczne".

Sprawdź też: pompy ciepła SPLIT z zasobnikiem c.w.u.


SPRZEDAŻ I MONTAŻ URZĄDZEŃ ZAWIERAJĄCYCH F-GAZY

Zgodnie z Rozporządzeniem (UE) nr 517/2014 i nowelizacją ustawy o SZWO i F-gazach z 12 lipca 2017 (tekst jednolity Dz.U.2017 poz.1951), kupującego i sprzedającego obowiązują następujące przepisy w zakresie urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych, w tym pomp ciepła, zawierających F-gazy:

UWAGA


Klimatyzatory przenośne oraz pompy ciepła monoblokowe zakupić można bez dodatkowych czynności poprzedzających zakup. W przypadku złożenia zamówienia w hurtowni swatt lub za pośrednictwem naszego konta allegro. Zamówienia nie są obwarowane żadnymi dodatkowymi wymogami o ile kupujący nie ingeruje w układ chłodniczy.

Typ split - Zakup urządzeń przez osoby fizyczne

Zakup klimatyzatorów typu split oraz pomp ciepłą typu split może zostać zrealizowany jedynie po wysłaniu przez kupującego scanu umowy zawartej z firmą posiadającą stosowny certyfikat dla przedsiębiorstw lub scanu umowy zawartej z osobą fizyczną posiadającą certyfikat dla personelu. Wysyłka towaru następuje po zweryfikowaniu poprawności umowy. Nie przesłanie umowy jest jednoznaczne z rezygnacją z zakupu z winy leżącej po stronie kupującego. Dostęp do firm posiadających stosowne uprawnienia znaleźć można tutaj: udt.gov.pl/wykazy/REJ_ZAKL_UPR_FG.html


Ze względu na restrykcyjne przestrzeganie przez naszą firmę przepisów Rozporządzenia nr 517/2014 i Nowelizacji Ustawy o SZWO i F-gazach z 12 lipca 2017 (tekst jednolity Dz.U.2017 poz.1951), czas realizacji zamówień obejmujących urządzenia klimatyzacyjne i pompy ciepła może się nieznacznie wydłużać ze względu na konieczność weryfikacji dokumentów (oświadczeń, certyfikatów i umów)


Typ split - Zakup urządzeń przez firmy instalacyjne

Zakup klimatyzatorów typu split oraz pomp ciepła typu split może zostać zrealizowany jedynie po wysłaniu przez kupującego aktywnego numeru certyfikatu F-Gaz który wystawiony jest dane identyczne z danymi kupującego umieszczonymi w zamówieniu (fakturze sprzedaży).

Typ split - Zakup urządzeń przez firmy nie posiadające certyfikatu F-Gaz

Zakup klimatyzatorów typu split oraz pomp ciepłą typu split może zostać zrealizowany jedynie po wysłaniu przez kupującego oświadczenia, że urządzenia przeznaczone są do dalszej odsprzedaży.

Klasa dystrybucji
N
Przeznaczenie
do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
Zasilanie
380-420 V 3~ 50Hz
Czynnik roboczy
R410A
Filtr linii ssawnej
Tak
Ilość czynnika roboczego
2,0 kg
Klasa energetyczna (W35)
A +++
Klasa energetyczna (W55)
A ++
Masa (zewn./wewn.)
74 kg / 52 kg
Max prąd pracy
6,74 mm²
Pompa Ciepła Nexus
SPLIT 10 EVI
Pompa obiegowa c.o.
Grundfos
Poziom mocy akustycznej
63 db
Przewód zasilający
5 x 4 mm²
Rodzaj odszraniania
gorący gaz
SCOP (W35)
3, 56 kWh/kWh
SCOP (W55)
3, 34 kWh/kWh
Sprężarka
Panasonic (rotacyjna, wielostopniowy wtrysk pary)
Sterowanie
CAREL
Temperatura zewnętrzna
-25°C do +45°C
Wentylator EC
Tak
Wymiary D x Sz x W (jed. wewnętrzna)
550 x 325 x 650 mm
Wymiary D x Sz x W (jed. zewnętrzna)
1110 x 475 x 810 mm
Zalecany przepływ wody grzewczej
1, 69 m³/h
Zawór rozprężny
elektroniczny CAREL
Max. moc pompy
10 kW (chwilowa)

Zobacz także