Nowoczesne urządzenia grzewcze



Eksploatacja urządzeń elektrycznych w dzisiejszych czasach nie jest tanim rozwiązaniem, jednak korzystając z nowoczesnych urządzeń wyposażonych w odpowiednie funkcje, możemy znacznie ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Posiłkowanie się energią elektryczną, to projekt bezpieczny i ekologiczny. Urządzenia na prąd nie emitują żadnych gazów ani spalin, które mogłyby mieć negatywny wpływ na nasze naturalne środowisko. Dzięki ekologicznym produktom, a takim właśnie są wszystkie urządzenia elektryczne, zmniejsza się emisja zanieczyszczeń. Grzejniki elektryczne to również urządzenia bezpieczne i przyjazne dla naszej planety. Ogrzewanie elektryczne możemy zastosować jako główne lub dodatkowe źródło ciepła.



 SPIS TREŚCI:

Czym się cechują nowoczesne urządzenia grzewcze na prąd?
Rodzaje nowoczesnych grzejników elektrycznych: Który wybrać do swojego domu?
        ◦ 
Grzejniki konwektorowe
        ◦ 
Grzejniki na podczerwień
Zakup grzejnika elektrycznego: 7 istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę
Podstawowe korzyści użytkownika grzejnika elektrycznego


Czym się cechują nowoczesne urządzenia grzewcze na prąd?

Nowoczesne grzejniki elektryczne znacznie się różnią od tych proponowanych do sprzedaży jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj przy ich produkcji kładzie się nacisk na energooszczędność, pozwalającą zmniejszyć koszty ogrzewania przy zapewnieniu optymalnych temperatur w pomieszczeniach. Postępowe grzejniki elektryczne, to takie, które posiadają na wyposażeniu termostat, możliwość regulacji temperatury oraz wiele przydatnych funkcji.

Taką rolę, nowoczesnego urządzenia grzewczego pełnią grzejniki konwektorowe i panelowe, a także szklane grzejniki na podczerwień naszej marki WEBER HEAT, które chcemy Państwu zarekomendować. Polecamy jedne i drugie, oferując ich sprzedaż w bardzo atrakcyjnych cenach! Niezależnie, jaki rodzaj grzejnika wybierzemy konwektor czy promiennik, będzie to trafiony zakup. W ofercie naszej hurtowni internetowej swatt.pl posiadamy różnorodne modele o nowoczesnym i atrakcyjnym designie z wieloma udogodnieniami. Każdy użytkownik wybierze coś dla siebie, dobierając produkt do indywidualnych preferencji i potrzeb.



Rodzaje nowoczesnych grzejników elektrycznych: Który wybrać do swojego domu?



GRZEJNIKI KONWEKTOROWE


Grzejniki konwektorowe, popularne wśród użytkowników ze względu na przystępną cenę, są ergonomicznymi, nieskomplikowanymi urządzeniami elektrycznymi o małej wadze, które oddają ciepło na zasadzie konwekcji (grawitacyjny przepływ powietrza). Konwektor zasysa chłodne powietrze od dołu, po czym je ogrzewa, a następnie ogrzane powietrze unosi się ku górze (powietrze ogrzewane jest przez specjalny wymiennik). Grzejniki konwektorowe oddają ciepło w sposób równomierny i efektywny dzięki sporej wymianie ciepła w urządzeniu.

Zakup konwektorowego urządzenia grzewczego to dobry pomysł, jeśli zależy nam na szybkim i skutecznym ogrzaniu pomieszczenia. W krótkim czasie jest w stanie osiągnąć pożądaną temperaturę we wnętrzu. Jest dobrym i wygodnym rozwiązaniem, jeśli chcemy korzystać z niego poza sezonem grzewczym, dogrzewając przestrzenie.

Konwektory to urządzenia wielofunkcyjne, których poręczność jest nieoceniona, dzięki swojej mobilności. Urządzeniem możemy ogrzać różnorodne wnętrza z możliwością przenoszenia akcesorium także w inne miejsca np. na działkę lub wykorzystać w pomieszczeniu nieposiadającego żadnego, innego źródła ciepła. Grzejniki konwektorowe możemy powiesić na ścianie, jak i wykorzystać jako ogrzewacz wolnostojący, montując odpowiednie, oryginalne stopki, które są dołączone do urządzenia. Możliwość swobodnego dysponowania urządzeniem to zdecydowany atut tego wyrobu.




GRZEJNIKI NA PODCZERWIEŃ


Promiennik podczerwieni nie musi wykorzystywać zjawiska konwekcji, działa na zasadzie promieniowania, wydaje bardzo przyjemne ciepło porównywalne do słońca. Ciepło wysyłane jest w postaci promieni podczerwonych, które bezpośrednio ogrzewają ściany, meble i ludzi (nie ogrzewają powietrza), jak ma to miejsce w przypadku grzejników konwektorowych.

Promienie na podczerwień IR mają właściwości prozdrowotne, między innymi: wspomagają układ nerwowy, poprawiają metabolizm i działają przeciwbólowo. Dzięki grzejnikom na podczerwień komfort cieplny możemy uzyskać już po pięciu minutach od włączenia, a ciepło w pomieszczeniu utrzymuje się nawet przez czterdzieści minut po ich wyłączeniu.  

Przeczytaj też: Rodzaje grzejników ze względu na budowę.


Grzejnik na podczerwień


Zakup grzejnika elektrycznego: 7 istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę



1. Powierzchnia

Rozmiar pomieszczenia ma znaczenie przy wyborze grzejnika elektrycznego. Im większe jest pomieszczenie, tym mocniejszy grzejnik będzie nam potrzebny. Zakłada się, że standardowo do ogrzania 1 m² powierzchni użytkowej przestrzeni średnio potrzeba ok. 100 W mocy grzewczej.



2. Termostat

Wbudowany termostat, to bardzo istotna funkcja każdego elektrycznego urządzenia grzewczego. Dzięki niemu możemy mieć wpływ na temperaturę ogrzewanego pomieszczenia poprzez indywidualną jej regulację. Jeśli temperatura w pomieszczeniu podniesie się do oczekiwanej, grzejnik wyłączy się i pozostanie w trybie czuwania, włączając się ponownie przy spadku temperatury. Termostat pozwala nam oszczędzić na rachunkach za prąd.



3. Mobilność i ochrona

Mobilność urządzenia pozwala przenosić je w wybrane miejsce, mając na uwadze właściwy stopień ochrony danego modelu. Do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienka czy kuchnia urządzenie musi mieć odpowiednią ochronę.



4. Długość przewodu zasilającego

Długość przewodu elektrycznego (zasilającego) jest także istotnym element wyposażenia, zwłaszcza jeśli grzejnik elektryczny, ma nam służyć nie tylko wisząc na ścianie, ale również chcemy go wykorzystać jako urządzenie wolnostojące. Krótki przewód wymusi ustawienie ogrzewacza zbyt blisko ściany, a takie rozwiązanie przy dłuższym użytkowaniu sprzętu nie jest praktyczne.



5. Pobór prądu i wydajność

Standardowe konwektory mają moc 2 kW, co oznacza, że urządzenie, pracując z maksymalną mocą, zużywa właśnie 2 kW prądu. Zakładając, że urządzenie o takiej mocy będzie średnio w ciągu doby pracować ok. 3 do 4 godzin, zużyje wówczas między 180 a 240 kWh w ciągu miesiąca, co przekłada się na koszt ok. od 139 do 185 złotych miesięcznie. Porównując użytkowanie grzejnika na podczerwień i grzejnika konwektorowego przez taki sam czas użytkowania, to grzejnik na podczerwień może być nawet o 50% ekonomiczniejszy od ogrzewania konwektorowego.



6. Głośność pracy

Głośność pracy urządzenia jest także istotną sprawą, jeśli planujemy korzystać z grzejnika w takich pomieszczeniach, jak: sypialnia czy pokój dziecięcy. Sprawdzą się tutaj grzejniki konwektorowe bez wspomagania wentylatorem (brak wentylatora sprawia, że urządzenie jest cichsze). Jeśli chodzi o promienniki, to jedną z licznych zalet urządzeń tego typu, jest ich cicha praca.



7. Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Zabezpieczenie przed przegrzaniem to standardowe wyposażenie urządzeń elektrycznych, niemniej jednak warto zwrócić uwagę czy interesujący nas model właśnie takie zabezpieczenie posiada. Dzięki takiemu zabezpieczeniu wyrób możemy używać nawet w nocy. Grzejnik wyłączy się automatycznie, jeśli temperatura niebezpiecznie wzrośnie.



Podstawowe korzyści użytkowania grzejnika elektrycznego


  • Niewielki koszt instalacji
  • Ogrzewanie różnorodnych pomieszczeń
  • Nieskomplikowany montaż
  • Prosta rozbudowa ogrzewania lub zredukowanie urządzeń grzewczych
  • Bezobsługowa praca urządzeń grzewczych
  • Bezpieczne i ekologiczne użytkowanie

Grzejnik elektryczny farelka





Podsumowanie


Korzystając z jakiegokolwiek ogrzewania elektrycznego, pamiętajmy o prawidłowo wyizolowanych pomieszczeniach. Decydując się na zakup grzejnika konwektorowego lub promiennika musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób będzie on wykorzystywany. Czy potrzebujemy akcesorium do doraźnego dogrzewania pomieszczeń, czy też ma nam posłużyć jako jedyne źródło ciepła?

Nie podlega dyskusjom, że całoroczny koszt ogrzewania elektrycznego będzie wyższy od innych systemów grzewczych, takich jak: kocioł c.o. na węgiel czy pompa ciepła lub inne metody ogrzewania, lecz nie musi wcale dyskwalifikować tych pierwszych. Koszt oraz proces instalacji systemu grzewczego przemawia na korzyść grzejników elektrycznych. To dobre rozwiązanie, jeśli nie mamy tak dużych środków na jednorazowy wydatek, jakim jest instalacja centralnego ogrzewania.

Jesteś zainteresowany zakupem grzejnika elektrycznego?

W naszej ofercie posiadamy różnorodne grzejniki elektryczne marki własnej Weber Heat, gdzie oprócz przedstawianych grzejników panelowych konwektorowych i na podczerwień proponujemy także termowentylatory, nagrzewnice elektryczne i grzejniki halogenowe. Są one dobrym wyborem do dogrzewania pomieszczeń, w których znajduje się inne źródło ciepła.