Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Kotły gazowe dwufunkcyjne c.o. + c.w.u. (kondensacyjne)

Kondensacyjne Kotły gazowe dwufunkcyjne do centralnego ogrzewania gazowego (c.o.) i podgrzewu wody użytkowej (c.w.u.) marki Thermagen. Sprawdź naszą ofertę:

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Piec gazowy dwufunkcyjny - charakterystyka i przeznaczenie

Kondensacyjny kocioł gazowy dwufunkcyjny spełnia dwie funkcję - ogrzewa dom (c.o.) i zapewnia ciepłą wodę użytkową (c.w.u) w jednym, co oznacza, że nie ma konieczności rozbudowywania go o zasobnik c.w.u., tak jak w przepadku pieca gazowego jednofunkcyjnego. Zajmuje wówczas mniej miejsca, a sama cena kotła dwufunkcyjnego oraz koszt wykonania gazowej instalacji grzewczej jest tańszy i mniej skomplikowany.

Wybierając kocioł dwufunkcyjny musimy jednak liczyć się z tym, że nie mamy możliwości podłączenia do niego cyrkulacji ciepłej wody. Oznacza to, że odkręcając kurek, będziemy musieli chwilę poczekać, zanim zacznie lecieć ciepła woda z kranu, a w momencie odkręcenia ciepłej wody, wyłącza się ogrzewanie domu c.o. do czasu, aż zakręcimy kurek z ciepłą wodą. Spowodowane jest to tym, że kotły gazowe dwufunkcyjne nie gromadzą ciepłej wody, tylko ogrzewają ją na bieżąco.


Kiedy kocioł dwufunkcyjny będzie lepszym wyborem?

Na piec kondensacyjny dwufunkcyjny warto zdecydować się gdy:

  • W domu mamy mniej punktów poboru ciepłej wody, najlepiej, żeby pomieszczenia te były sąsiadujące ze sobą.
  • Odległość pieca od miejsca poboru ciepłej wody jest nie większa niż 7-8 m - w innym przypadku czas oczekiwania na wodę będzie się wydłużał.

Wybierając kocioł gazowy dwufunkcyjny, kondensacyjny zaleca się wybierać ten o mocy większej, niż wskazuje na to zapotrzebowanie budynku na ciepło. Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści pomogą Państwu dobrać odpowiedni rodzaj oraz model pieca gazowego. Warto również rozważyć zakup nowoczesnego rozwiązania grzewczego, jakim są pompy ciepła wykorzystujące źródła energii odnawialnej. W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór tych urządzeń grzewczych.