Zmiękczacz wody USTM WEBER AQUA WS-20-LCD

Indeks 06020038
Stan: Nowy
Marka USTM

Przeznaczenie: Urządzenie służy do obniżania twardości wody w obiektach mieszkalnych za pośrednictwem złoża jonowymiennego (poj.20l) oraz soli. Zmiękczacz WEBER AQUA WS-20-LCD przeznaczony jest do eksploatacji w 4-osobowej rodzinie. Produkt ze wsparciem serwisowym.

1 289,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 1-3 dni robocze
calendar_today Planowana wysyłka: 21 - 23 czerwiec 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 86,28 zł

Loading...

Zmiękczacz do wody WEBER AQUA WS-20-LCD, pojemność złoża 20 litrów, USTMISTOTNE INFORMACJEZmiękczacze wody WEBER AQUA to nowa grupa zmiękczaczy renomowanego producenta USTM, które cieszą się na polskim rynku olbrzymią popularnością, a także służą bezawaryjnie od wielu lat. Urządzenia zostały wyposażone w szereg nowych rozwiązań, mających na celu jeszcze łatwiejsze i sprawniejsze zmiękczanie wody. Wprowadzone rozwiązania techniczne powstały na bazie doświadczenia oraz zaleceń obecnych użytkowników marki USTM. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi hybrydowy, w pełni automatyczny system nadzoru procesu zmiękczania oraz proste i intuicyjne sterownie ograniczające się do ustawienia w urządzeniu zaledwie 3 parametrów (zegar, godzina rozpoczęcia procesu regeneracji, twardość wody).

Prezentowany zmiękczacz Weber z linii Aqua posiada pojemność złoża jonowymiennego 20 litrów. Producent zapewnia poprawne działanie urządzenia przy twardości 30 stopni w skali niemieckiej, jednak nie ma przeciwwskazań, żeby działał na wyższej twardości - wtedy będzie się częściej regenerował. Zakup zmiękczacza Weber Aqua WS-20-LCD wpłynie nie tylko na komfort i życie każdego mieszkańca, jest przede wszystkim urządzeniem kompaktowym, prostym w obsłudze oraz niezwykle wydajnym podczas eksploatacji.

Zmiękczacz WEBER AQUA posiada Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny, certyfikat świadczy o pozytywnej opinii urządzeń przeznaczonych do kontaktu z wodą do spożycia.

Regeneracja objętościowa przeprowadzana jest  automatycznie po zmierzonej rzeczywistej ilości wody przepływającej przez urządzenie.


ELEMENTY ZESTAWU


 • Zmiękczacz Weber Aqua AQUA WS-20-LCD
 • Bypass z mieszaczem
 • Zasilacz
 • Nyple przyłączeniowe 1"
 • Klamry (do połączenia bypassu z głowicą)
 • Instrukcja obsługi


JAK DZIAŁA ZMIĘKCZACZ WODY WEBER AQUA WS-20-LCD?


Głównymi elementami urządzenia WEBER są: złoże jonowymienne, zbiornik solanki, by-pass, głowica sterująca oraz zabezpieczenia antyprzelewowe.

Woda z sieci przepływa przez złoże jonowymienne, które pobiera z niej jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za twardość wody. W ich miejsce przekazywane są jony sodu. W ten sposób otrzymuje się wodę o znacznie niższej twardości.

Ponieważ w różnych rejonach woda posiada zróżnicowaną twardość, zmiękczacz bypass wyposażony w śrubę regulacji twardości, która umożliwia dopasowanie mocy zmiękczania do twardości wody. W ten sposób można każdorazowo precyzyjnie ustawić twardość wody, jaka interesuje użytkownika.

Złoże jonowymienne absorbując jony wapnia i magnezu oraz emitując jony sodu, traci stopniowo swoją skuteczność w trakcie użytkowania, dlatego też cyklicznie należy je regenerować. Regeneracja odbywa się kilkuetapowo i polega na wypłukaniu ze złoża jonów wapnia i magnezu oraz naładowaniu go w jony sodu. Ładowanie jonami sodu odbywa się przy użyciu solanki. Solanka powstaje w zbiorniku solanki poprzez rozpuszczenie w wodzie tabletek solnych, które użytkownik regularnie powinien uzupełniać. Cały proces, za wyjątkiem uzupełniania soli jest automatyczny, a za jego właściwy przebieg jest odpowiedzialna głowica sterująca.CHARAKTERYSTYKA ZMIĘKCZACZA WEBER AQUA WS-20-LCD


Zasilanie elektryczne
Urządzenie wymaga zasilania elektrycznego o napięciu 230V. W razie zaniku zasilania, dane programowe sterownika elektronicznego są podtrzymane przez około 48 godzin.

Jakość wody zasilającej
Zmiękczacz przeznaczony jest do uzdatniania wody wolnej od związków żelaza, manganu, jak i jonu amonowego. W celu zapewnienia poprawnej pracy urządzenia, wydłużenia żywotności oraz jakości produkowanej wody zabrania się uzdatniania wody, która przekracza obowiązujące normy składu fizykochemicznego (z wyłączeniem twardości ogólnej). Dlatego zmiękczacz nie powinien być stosowany do uzdatniania wody z ujęcia własnego (studni). Przed uzdatnieniem wody z  własnego ujęcia należałoby zbadać wodę pod kątem zawartości żelaza, manganu oraz jonu amonowego.

Instalacja hydrauliczna
Instalacja hydrauliczna, do której podłączany jest zmiękczacz, powinna być wolna od osadów. W sytuacji występowania znacznych złogów kamienia kotłowego i żelaza zaleca się wymianę rur na nowe. Jeżeli nie jest to możliwe, to należy ustawić na zmiękczaczu twardość wyjściową wody na poziomie 5 dH

Instalacja miedziana
W przypadku instalacji miedzianych nie powinno się całkowicie zmiękczać wody, aby nie zyskała właściwości korozyjnych. Dlatego przy rurach miedzianych należy ustawić twardość wyjściową na poziomie 5 dH.

Filtr wstępny
Urządzenie montowane jest na wejściu zimnej wody do budynku. Przed zmiękczaczem zalecana jest instalacja ochronnego filtra (korpusu) wstępnego z wkładem mechanicznym (piankowym lub sznurkowym, o mikronażu min. 20 mikronów). Produkty te dostępne są w naszym sklepie w kategorii: Filtry do wody oraz Wkłady do filtrów wody. Zadaniem filtra jest zapewnienie ochrony urządzenia zmiękczającego wodę przed dużymi cząstkami mechanicznymi, które mogłyby prowadzić do awarii.

Umiejscowienie zmiękczacza i odprowadzenie popłuczyn
Zwykle zmiękczacze lokuje się w kotłowni, pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub łazience w pobliżu kanalizacji. Zalecane jest założenie syfonu WSP-SYFON USTM - dedykowanego do zmiękczaczy, który dostępny jest w naszej hurtowni (żeby odór z kanalizacji się nie wydostawał i żeby nie było cofki z bakteriami wężem do zmiękczacza). Do odprowadzenia popłuczyn zalecany jest wąż wzmacniany z oplotem przeciw załamaniu się węża (zagięty wąż może skutkować słoną wodą po regeneracji lub niepełną regeneracją, co  skutkować będzie twardą lub słoną wodą).

Zabezpieczenie przed zalaniem
Zmiękczacz Weber AQUA WS-20-LCD wyposażony jest w podwójne zabezpieczenie antyzalaniowe: czyli zawór pływakowy solanki oraz kolanko przelewowe na obudowie. Pływak antyzalaniowy umiejscowiony jest w studni (plastikowej tubie wewnątrz obudowy). W momencie przepełnienia zbiornika pływak odcina dopływ wody do urządzenia. Kolanko przelewowe odpływu zbiornika solanki należy poprowadzić do rury kanalizacyjnej, przy pomocy elastycznego węża i ustabilizować podłączenie plastikową obejmą zaciskową. Wąż odpływowy należy zainstalowany w taki sposób, by woda nie mogła się cofnąć z kanalizacji do węża. Przed zmiękczaczem powinien być umiejscowiony manometr w celu kontroli ciśnienia wody.

UWAGA! Każdy odpływ powinien być wyposażony w oddzielny wąż. Nie wolno łączyć ze sobą spustu popłuczyn oraz węża od kolanka przelewowego. Wąż przelewowy należy umieścić w odpływie kanalizacji, najlepiej za pomocą specjalnego syfonu.

Regeneracja złoża
Regeneracja złoża jonowymiennego rozpoczyna się w automatyczny sposób po uzdatnieniu określonej ilości wody. Godzina regeneracji została ustalona fabrycznie na 2:00 w nocy. Ważne także jest to, by podczas eksploatacji zmiękczacza systematycznie kontrolować poziom soli, niezbędnej do właściwej pracy urządzenia. Poziom soli nie powinien być niższy niż 1/4 wysokości zbiornika, ani wyższy niż 1/2. Podczas uzupełnienia soli, należy pilnować, aby do zbiornika nie dostały się żadne zanieczyszczenia. Po sprawdzeniu poziomu soli pokrywa zbiornika powinna być zamknięta.

UWAGA. Poziom soli musi być zawsze niższy o kilka centymetrów, niż poziom wody w zbiorniku.WŁAŚCIWOŚCI ZMIĘKCZACZA WEBER AQUA WS-20-LCD


 • Intuicyjna obsługa „press and start” z czytelnym wyświetlaczwm
 • Menu w języku polskim
 • Nowoczesny design i estetyka
 • Rozsądna cena
 • Wsparcie serwisowe
 • Wąska i mocna obudowa
 • Bypass i mieszacz w zestawie
 • Duży otwór do zasypu soli
 • Cicha i szybka praca głowicy
 • Bezterminowe podtrzymanie ustawień sterownika
 • Wysoka zdolność jonowymienna złoża
 • Regulacja twardości wody za pomocą mieszacza

Głowica LCD kontrolowana jest przez mikrokomputer i umożliwia ustawienie parametrów pracy systemu uzdatniania wody. Działanie głowicy LCD oparte zostało na nowoczesnej technologii obrotowych dysków ceramicznych. Dyski wykonane są z wysokiej jakości materiału ceramicznego, odpornego na ścieranie, korozję, osadzanie się zanieczyszczeń i żelaza, dzięki czemu nie kumulują się one w sterowniku, co dodatkowo usprawnia jego działanie.ZALETY GŁOWICY


 • Innowacyjny by-pass z mimośrodowym przyłączem 1"
 • Dowolna regulacja twardości wody wg potrzeb klienta, dostarczanej do obiektu za pomocą śruby regulacyjnej
 • Pokrywa z szerokim wizjerem, pozwalająca na podgląd działania głowicy
 • Płytka sterująca zabezpieczona przed korozją
 • Budowa by-pass’u umożliwiająca montaż blisko ściany i oszczędność miejsca


Zmiękczacz Weber AQUA WS-20-LCD posiada Atest Higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Certyfikat świadczy o pozytywnej opinii urządzeń przeznaczonych do kontaktu z wodą do spożycia.

W przypadku awarii zmiękczacza producent zapewnia serwis oraz wsparcie gwarancyjne. Gwarancja wynosi 2 lata.

W celu zapoznania się z parametrami technicznymi produktu wystarczy otworzyć zakładkę "dane techniczne" lub "pliki do pobrania", gdzie również znajduje się instrukcja.ZALETY ZMIĘKCZACZA WEBER AQUA


Atrakcyjna cena

Bardzo dobra odporność mechaniczna

Chroni przed kamieniem kotłowym

Doskonale zmiękcza wodę

Łatwa obsługa

Wsparcie serwisowe

Przyjazny wyświetlacz LCD z menu w j. polskim

Atest PZH

Producent
USTM
Produkt
Zmiękczacz do wody
Model
WEBER AQUA WS-20-LCD
Napięcie
220-240 V / 50-60Hz, 12V (1,5A)
Pobór mocy
8W (tylko podczas regeneracji)
Pojemność złoża
20 l
Przyłącze
1''
Kolor obudowy
Szaro-biały
Wymiary
(szer. x głęb. x wys.) 310 x 500 x 1100 mm
Waga
34,5 kg
Gwarancja
2 lata
Kod EAN
5905527773640

Zobacz także