Wyłącznik ciśnieniowy LCA 1

Indeks 09070476
Stan: Nowy

Przeznaczenie: Wyłącznik ciśnieniowy LCA 1 przeznaczony jest do automatycznego załączania i wyłączania silników elektrycznych jednofazowych i trójfazowych w zestawach hydroforowych w komplecie z pompami powierzchniowymi i głębinowymi. Model steruje pracą pomp w zależności od ustawienia zadanego ciśnienia.

199,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3 - 15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 22 lipiec - 3 sierpień 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 12,99 zł

Loading...

Wyłącznik ciśnieniowy LCA 1 do pomp powierzchniowych, głębinowych w zestawach hydroforowych, 230V / 400V HYDRO - VACUUM

ISTOTNE INFORMACJE:

Hydro - Vacuum S. A. z siedzibą w Grudziądzu jest szeroko znanym w Polsce i na świecie producentem pomp i systemów pompowych, wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, rolnictwie oraz w przemyśle. Prezentowany wyłącznik ciśnieniowy LCA 1 pochodzi właśnie z Grudziądzkiej Fabryki Pomp. Firma jest znana z wysokiej jakości produktów i wieloletnim stosowaniu urządzeń przez użytkowników. Wyłącznik LCA w zależności od modelu ma różne wartości możliwych trybów pracy w określonym zakresie ciśnienia (możliwość wyboru jednej z trzech wersji).

Wyłącznik ciśnieniowy LCA 1 to tradycyjne urządzenie służące do sterowania pracą pomp powierzchniowych i głębinowych dla silników jednofazowych (230V) i trójfazowych (400V) w zestawach hydroforowych. Zadaniem urządzenia jest automatyczne włączenie i wyłączanie silników elektrycznych pomp pracujących w układach hydroforowych, gdy aparat wytworzy żądane i odpowiednie ciśnienie. Sterowanie pracą urządzeń jest zależne od ustawienia parametrów ciśnienia załączania i wyłączania, które może być ustawione samodzielnie przez użytkownika. Zakres ciśnień w modelu LCA 1 wynosi od 1, 0 do 4, 0 bara.

Wyłącznik ciśnieniowy LCA 1 dba o bezpieczeństwo pomp wodnych pracujących w układach hydroforowych oraz  sprężonego powietrza. Prezentowany model posiada zdejmowaną obudowę z trwałego tworzywa. Pierwszą czynnością podczas regulacji jest nastawienie ciśnienia wyłączania za pomocą nakrętki regulacyjnej PW. Poprzez kręcenie nakrętką w prawo napinamy sprężynę, służącą do regulacji odpowiedniego ciśnienia, przez co zwiększamy ciśnienie wyłączania. Kręcąc nakrętką w lewo, obniżymy je. Następną czynnością jest regulacja ciśnienia załączania. Symbole umieszczone na korpusie urządzenia określają kierunek manewrowania, ułatwiając proces regulacji. Sprężyna pozwala nam ustawić z osobna ciśnienie załączania i wyłączania. Należy mieć na uwadze, że różnica pomiędzy dolnym a górnym ciśnieniem nie może być za duża. Utrzymanie odpowiednich warunków pracy pomp i zestawów hydroforowych pozwala na długotrwałe i nieskomplikowane użytkowanie urządzeń.

PRZEZNACZENIE WYŁĄCZNIKA CIŚNIENIOWEGO LCA 1

Wyłącznik ciśnieniowy LCA 1 to najbardziej popularny wyłącznik ciśnieniowy dostępny na rynku, dzięki bardzo dobrej jakości wykonania oraz możliwości wieloletniej eksploatacji urządzenia. Model pozwala utrzymać stałe ciśnienie wody w instalacji, w określonych przez użytkownika granicach. Model sprawdzi się w podłączeniu do zestawów hydroforowych w komplecie z pompami powierzchniowymi oraz głębinowymi, dostępnymi w naszej ofercie, tworząc automatyczny zestaw pompujący wodę czystą i zimną z własnych ujęć. Jest on niezbędnym elementem układu hydroforowego. Sterownik będzie nam uruchamiał pompę w momencie osiągnięcia dolnego ciśnienia i wyłączał, gdy osiągnie maksymalne ciśnienie zadane na wyłączniku. Wyłączniki ciśnieniowe zastosujemy przy nawodnieniach ogrodów, szklarni i przy poborach wody z własnych ujęć. 

Obu pomp lub zestawów hydroforowych używamy często, kiedy nie mamy możliwości podłączenia się do istniejącej sieci wodociągowej, zaopatrując w wodę domy jednorodzinne, domki letniskowe, warsztaty i działki rekreacyjne, wykorzystując system w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, w przemyśle, a także przy nawodnieniach.

MONTAŻ HYDRAULICZNY WYŁĄCZNIKA CIŚNIENIOWEGO LCA 1

Montaż hydrauliczny łącznika dzięki nowemu przyłączu z uszczelnieniem czołowym ogranicza się do przykręcenia nakrętki na króciec. Średnica króćca montażowego w prezentowanym modelu to ½'' i nadaje się do montażu w zdecydowanej większości instalacji ciśnieniowych. Przed uruchomieniem wyłącznika ciśnieniowego należy zapoznać się z załączoną instrukcją obsługi.

GŁÓWNE WŁAŚCIWOŚCI I ZALETY WYŁĄCZNIKA CIŚNIENIOWEGO LCA 1

  • Możliwość pracy z pompami powierzchniowymi i głębinowymi wraz ze zbiornikami
  • Przeznaczony dla silników elektrycznych jednofazowych (230V) i trójfazowych (400V)
  • Automatyczne włączanie i załączanie zestawu hydroforowego w komplecie z pompą powierzchniową lub głębinową
  • Regulowanie ciśnienia włączania i wyłączania
  • Małe rozmiary urządzenia
  • Zakres regulacji ciśnień od 1,0 do 4,0 bara
  • Łatwy montaż

Producent
Dambat (IBO)
Napięcie zasilania
230 V / 400V
Nazwa produktu
LCA 1
Króciec
1/2''
Max. natężenie prądu
16 A / 10 A
Zakres regulacji ciśnień
1, 0 - 4, 0 bar
Typ gwintu
GW
Waga produktu
0, 5 kg
Gwarancja
2 lata

Zobacz także