Zabezpieczenie przed suchobiegiem SK - 13 z osprzętem

Indeks 09070482
Stan: Nowy
Marka Dambat, IBO

Przeznaczenie: SK - 13 (IBO) z osprzętem to urządzenie chroniące pompę powierzchniową wraz ze zbiornikiem hydroforowym przed jej uszkodzeniem, spowodowanym pracą bez wody. Model z regulacją ciśnienia wyłączania. SK - 13 nie zastępuje wyłącznika ciśnieniowego.

71,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3 - 15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 22 lipiec - 3 sierpień 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 12,99 zł

Loading...

SK - 13 IBO (zabezpieczenie przed pracą na sucho) do pomp powierzchniowych o mocy do 1500 W w zestawach hydroforowych, z osprzętem (kabel + trójnik)

ISTOTNE INFORMACJE:

Dambat, to polski, renomowany producent, tworzący różnego rodzaju wysokiej jakości pompy i systemy pompowe, wykorzystywane w gospodarstwach domowych, rolnictwie oraz w przemyśle. 

Wyłącznik SK - 13 jest urządzeniem adresowanym do zabezpieczenia pompy powierzchniowej w zestawie hydroforowym. Jego rolą jest ochrona pompy hydroforowej przed pracą bez wody, w momencie wykrycia spadku ciśnienia w instalacji, czyli tzw. suchobiegiem. Jest to bardzo istotna i przydatna funkcja chroniąca pompy przed awarią. Urządzenie automatycznie przerwie pracę pompy, kiedy ciśnienie wody w instalacji spadnie poniżej poziomu wyłączenia 0,7 bar. Urządzenie przeznaczone tylko do pomp powierzchniowych! Prezentowany model dostępny jest wraz z osprzętem (kabel + trójnik)

SK - 13 może być bezpośrednio podłączony do pomp z silnikami jednofazowymi, o mocy max. do 1500 W. Dla silników trójfazowych urządzenie może być zamontowane za pośrednictwem stycznika. Model o małej wadze, jest nieskomplikowany w obsłudze. Pierwsze uruchomienie pompy nastąpi po uruchomieniu przycisku RESET, który jest na wyposażeniu urządzenia. Jeśli ciśnienie w instalacji przekroczy 1, 1 bar urządzenie zacznie działać bezoobsługowo. Ciśnienie wyłączania urządzenia można regulować poprzez zwiększenie lub zmniejszenie regulacji, dzięki śrubie regulacyjnej  na sprężynie wewnątrz urządzenia.

PRZEZNACZENIE SK - 13

SK - 13 jest doskonały do pomp powierzchniowych (nie nadaje się do pomp głębinowych) jako uzupełnienie do tradycyjnych, klasycznych wyłączników ciśnieniowych. Dzięki zastosowaniu wyłącznika ciśnieniowego SK - 13 możemy ustawić potrzebne nam ciśnienie w układzie hydraulicznym, tworząc komfortową i bezpieczną instalację. Daje to nam możliwość znacznej kontroli nad działaniem układu. Funkcja zabezpieczenia przed suchobiegiem, jaką posiada prezentowany model, pozwala uchronić pompę przed awarią, zwiększając również jej bezpieczeństwo.

Pompy powierzchniowe wraz ze zbiornikiem hydroforowym dostępne także w naszej ofercie, używamy często, kiedy nie ma możliwości podłączenia się do istniejącej sieci wodociągowej, zaopatrując w wodę domy jednorodzinne, domki letniskowe, warsztaty, działki rekreacyjne, wykorzystując system w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, w przemyśle, a także przy nawodnieniach.

Przyczyną suchobiegu pompy może być:

 • Awaria sieci wodociągowej
 • Nieszczelność na ssaniu
 • Korek lodowy (zamrożona rura)
 • Zbyt mała wydajność ujęcia wody (studni)
 • Brak wody w studni

MONTAŻ SK - 13 (WRAZ Z WYŁĄCZNIKIEM CIŚNIENIOWYM)

SK - 13 umożliwia zabezpieczenie  pomp peryferalnych i odśrodkowych. Zabezpieczenie należy zamontować po stronie tłocznej pompy. Praca urządzenia powinna pracować w sieciach wodnych wyposażonych w zbiornik hydroforowy. Zawór zwrotny, należy zainstalować przed wyłącznikiem ciśnienia, aby zapobiec cofaniu się wody, co mogłoby spowodować, że wyłącznik nie działałby prawidłowo. Przed uruchomieniem wyłącznika ciśnieniowego i zabezpieczenia SK - 13 należy zapoznać się z załączoną instrukcją obsługi.

GŁÓWNE WŁAŚCIWOŚCI SK - 13

 • Możliwość pracy z pompami o mocy do 1, 5 kW i zasileniu 230V
 • Dla silników trójfazowych urządzenie może być podłączone za pomocą stycznika
 • Bezpieczna i automatyczna praca instalacji
 • Funkcja ochrony przed suchobiegiem
 • Regulacja ciśnienia wyłączania
 • Zwiększona żywotność pompy
 • Niewielkie rozmiary
 • Łatwy montaż

Producent
IBO (DAMBAT)
Model produktu
SK - 13 z osprzętem
Napięcie zasilania
230V
Częstotliwość prądu zasilania
50 / 60 Hz
Max. moc sterowanej pompy
1, 5 kW
Ciśnienie wyłączania
0, 7 bar
Max. ciśnienie robocze
6 bar
Waga produktu
0, 5 kg
Gwarancja
2 lata

Zobacz także