Rekuperator centrala wentylacyjna DOSPEL LUNA 250 ECO

Przeznaczenie: Centrala nawiewno - wywiewna z odzyskiem ciepła o wydajności do 200 m3/h, w obudowie izolowanej termicznie i akustycznie. Urządzenie przeznaczone jest do obiektów mieszkalnych o powierzchni do około 200 m2 wyposażonych w kuchnię, łazienkę i WC (opcjonalnie 2 łazienki). Efektywność rekuperacji: do 95%. Centrala wyposażona w bypass oraz sterownik.

04010074

W

Nowy produkt

3 591,00 zł (brutto)

Dostępny
Dostawa od: 15,00 zł

Czas wysyłki: 3 - 15 dni

Szacowany termin wysyłki: 2 - 20 luty 2023 

DOSPEL LUNA 250 ECO - centrala wentylacyjna z rekuperacją z bypassem i sterownikiem

ISTOTNE INFORMACJE

LUNA 250 ECO jest centralą wentylacyjną z rekuperacją, skierowaną na komfort wentylacji i czystego powietrza. Jak zapewnia producent, wszystkie elementy składowe, które użyte zostały podczas procesu produkcji rekuperatora powietrza DOSPEL LUNA 250 ECO i dostarczone wraz z centralą są tak skonstruowane, by zapewniały wysoki komfort użytkowania oraz czyste powietrze.

Poprawnie zainstalowana centrala wentylacyjna - rekuperator LUNA ECO 250 nie wymaga wykonania wielu zabiegów konserwujących podczas jej pracy. Jednak podstawową czynnością, jaką należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku, jest kontrola, a gdy zachodzi potrzeba, również wymiana filtrów powietrza. Producent zaleca, by w początkowej fazie użytkowania rekuperatora, przeprowadzać cyklicznie co miesiąc kontrolę filtrów. Pomoże nam to określić optymalny okres ich wymiany.

Warto podkreślić, że wentylacja powinna zapewnić odpowiednie doprowadzenie świeżego powietrza do pokoi i usuwanie zużytego z takich miejsc jak: łazienka, kuchnia, WC, pomieszczenia pomocniczego czy też pokojów oddzielonych od tych pomieszczeń więcej niż dwojgiem drzwi. Taki stan może zapewnić tylko dobrze zaprojektowana i wykonana wentylacja. Warto zwrócić na to uwagę.

MOCNE STRONY CENTRALI WENTYLACYJNEJ DOSPEL LUNA 250 ECO

KOMPAKTOWOŚĆ

Cechą LUNY 250 ECO jest jej kompaktowy rozmiar, dzięki czemu możemy zamontować ją w niewielkich przestrzeniach, zachowując pełną wydajność centrali.

WYDAJNOŚĆ

Rekuperator DOSPEL LUNA 250 ECO ma zwiększoną wydajność, sięgającą do 200 m3/h, sprawność odzysku ciepła osiąga 95%.

EKONOMICZNOŚĆ

Centrala wentylacyjna LUNA 250 ECO jest wyprodukowana z ekonomicznego tworzywa, dzięki czemu koszt produkcji i końcowa cena jest niższa.WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWE CENTRALI WENTYLACYJNEJ LUNA 250 ECO

OSZCZĘDNOŚĆ

Sprawność odzysku ciepła sięga 95%. Zaopatrzona jest w silniki stało prądowe EC, które wykazują wysoką wydajność również przy małej ilości obrotów. Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie zużycia energii elektrycznej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

Centrala wentylacyjna LUNA 250 ECO wyposażona jest w wysokiej klasy wydajne filtry powietrza, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć do twojego domu czyste i zdrowe powietrze.

STEROWNIK PRZEWODOWY (w zestawie)

  • 7 dniowy program tygodniowy
  • Podświetlany wyświetlacz
  • Sterowanie napięciem 0-10V
  • Timer (włącz/wyłącz)
  • Elektroniczny termometr

BY-PASS (w zestawie)

BY-PASS jest używany w okresie letnim, kiedy odzysk ciepła nie jest wymagany. Polega to na wysunięciu wymiennika ciepła i wstawienia w jego miejsce by-passu. Dzięki czemu umożliwia to zwiększenie przepływu powietrza, zapewniając efekt chłodzenia w upalne dni. 

WYMIARY CENTRALI WENTYLACYJNEJ LUNA 250 ECO

Wymiary rekuperatora DOSPEL LUNA 250 ECO - schemat

CHARAKTERYSTYKA PRZEPŁYWOWA WYDAJNOŚCI

Charakterystyka przepływu powietrza - DOSPEL LUNA 250 ECO

Producent DOSPEL zapewnia 8 lat gwarancji przy udokumentowanej wymianie filtrów co pół roku, wykazanej odpowiednimi dokumentami zakupu (paragonami lub fakturami). Gwarancja zobowiązuje firmę DOSPEL do nieodpłatnego usunięcia usterek powstałych z winy producenta. Naprawy gwarancyjne dokonywane są przez autoryzowane firmy instalacyjne. Producent zapewnia także serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. Warunki gwarancji umieszczone zostały w "plikach do pobrania".

Klasa dystrybucjiW
ModelLUNA 250 ECO
W zestawieBypass, sterownik AC2800 (przewodowy) z przełącznikiem 3 biegowym
Średnica przyłączy wentylacyjnych148 mm
Wydatek powietrza250 m³ / h
Spręż dyspozycyjny0-490 Pa
Pobór mocymaks. 130 W
Sprawność odzysku ciepłado 95%
Napięcie zasilania centrali230 VAC / 50 Hz
Moc / napięcie zasilania silników2 x 68 W / 230 VAC
Prędkość obrotowa silnika3000 obr. / min.
Typ łożysk silnikaToczne
Ciśnienie akustyczne51 dB
Klasa izolacjiII
Stopień ochronyIP 44
Wymiary (Dł. x Wys. x Szer.)1108 x 564 x 494 mm
Klasa energetycznaA
Waga20 kg
Gwarancja producenta8 lat

Produkty powiązane