Rekuperator centrala wentylacyjna DOSPEL LUNA 350 ECO

Indeks 04010075
Stan: Nowy
Przeznaczenie: Centrala nawiewno - wywiewna z odzyskiem ciepła o wydajności do 320 m3/h, w obudowie izolowanej termicznie i akustycznie. Urządzenie przeznaczone jest do obiektów mieszkalnych o powierzchni do około 300 m2 wyposażonych w kuchnię, łazienkę i WC (opcjonalnie 2 łazienki). Efektywność rekuperacji: do 95%. Centrala wyposażona w bypass oraz sterownik.
4 314,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3 - 15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 2 - 14 marzec 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 171,15 zł

Loading...

DOSPEL LUNA 350 ECO - centrala wentylacyjna z rekuperacją z bypassem i sterownikiem

ISTOTNE INFORMACJE

LUNA 350 ECO to centrala wentylacyjna z rekuperacją, skierowaną na komfort wentylacji i czystego powietrza. Jak zapewnia producent, wszystkie elementy składowe, które użyte zostały podczas procesu produkcji rekuperatora powietrza DOSPEL LUNA 350 ECO i dostarczone wraz z centralą są tak skonstruowane, by zapewniały wysoki komfort użytkowania oraz czyste powietrze.

Poprawnie zainstalowana centrala wentylacyjna - rekuperator LUNA ECO 350 nie wymaga wykonania wielu zabiegów konserwujących podczas jej pracy. Jednak podstawową czynnością, jaką należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku, jest kontrola, a gdy zachodzi potrzeba, również wymiana filtrów powietrza. Producent zaleca, by w początkowej fazie użytkowania rekuperatora, przeprowadzać cyklicznie co miesiąc kontrolę filtrów. Pomoże nam to określić optymalny okres ich wymiany.

Warto podkreślić, że wentylacja powinna zapewnić odpowiednie doprowadzenie świeżego powietrza do pokoi i usuwanie zużytego z takich miejsc jak: łazienka, kuchnia, WC, pomieszczenia pomocniczego czy też pokojów oddzielonych od tych pomieszczeń więcej niż dwojgiem drzwi. Taki stan może zapewnić tylko dobrze zaprojektowana i wykonana wentylacja. Warto zwrócić na to uwagę.

MOCNE STRONY CENTRALI WENTYLACYJNEJ DOSPEL LUNA 350 ECO

KOMPAKTOWOŚĆ

Cechą LUNY 350 ECO jest jej kompaktowy rozmiar, dzięki czemu możemy zamontować ją w niewielkich przestrzeniach, zachowując pełną wydajność centrali.

WYDAJNOŚĆ

Rekuperator DOSPEL LUNA 350 ECO ma zwiększoną wydajność, sięgającą do 320 m3/h, sprawność odzysku ciepła osiąga 95%.

EKONOMICZNOŚĆ

Centrala wentylacyjna LUNA 350 ECO jest wyprodukowana z ekonomicznego tworzywa, dzięki czemu koszt produkcji i końcowa cena jest niższa.

WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWE CENTRALI WENTYLACYJNEJ LUNA 350 ECO

OSZCZĘDNOŚĆ

Sprawność odzysku ciepła sięga 95%. Zaopatrzona jest w silniki stało prądowe EC, które wykazują wysoką wydajność również przy małej ilości obrotów. Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie zużycia energii elektrycznej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

Centrala wentylacyjna LUNA 350 ECO wyposażona jest w wysokiej klasy wydajne filtry powietrza, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć do twojego domu czyste i zdrowe powietrze.

STEROWNIK PRZEWODOWY (w zestawie)

  • 7 dniowy program tygodniowy
  • Podświetlany wyświetlacz
  • Sterowanie napięciem 0-10V
  • Timer (włącz/wyłącz)
  • Elektroniczny termometr

BY-PASS (w zestawie)

BY-PASS jest używany w okresie letnim, kiedy odzysk ciepła nie jest wymagany. Polega to na wysunięciu wymiennika ciepła i wstawienia w jego miejsce by-passu. Dzięki czemu umożliwia to zwiększenie przepływu powietrza, zapewniając efekt chłodzenia w upalne dni. 

WYMIARY CENTRALI WENTYLACYJNEJ LUNA 350 ECO

Wymiary rekuperatora DOSPEL LUNA 350 ECO - schemat

CHARAKTERYSTYKA PRZEPŁYWOWA WYDAJNOŚCI

Charakterystyka przepływu powietrza - DOSPEL LUNA 350 ECO

Producent DOSPEL zapewnia 8 lat gwarancji przy udokumentowanej wymianie filtrów co pół roku, wykazanej odpowiednimi dokumentami zakupu (paragonami lub fakturami). Gwarancja zobowiązuje firmę DOSPEL do nieodpłatnego usunięcia usterek powstałych z winy producenta. Naprawy gwarancyjne dokonywane są przez autoryzowane firmy instalacyjne. Producent zapewnia także serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. Warunki gwarancji umieszczone zostały w "plikach do pobrania".

Klasa dystrybucji
W
Model
LUNA 350 ECO
Klasa energetyczna
A
W zestawie
Bypass, sterownik AC2800 (przewodowy) z przełącznikiem 3 biegowym
Klasa izolacji
I
Pobór mocy
maks. 130 W
Stopień ochrony
IP X4
Wymiary (dł. x wys. x szer.)
1171 x 685 x 450 mm
Ciśnienie akustyczne
mniej niż 51 dB
Moc / napięcie zasilania silników
230 VAC / 50 Hz
Napięcie zasilania centrali
230 VAC / 50 Hz
Prędkość obrotowa silnika
3000 obr. / min.
Sprawność odzysku ciepła
do 95%
Spręż dyspozycyjny
495 Pa
Typ łożysk silnika
Toczne
Wydatek powietrza
350 m³ / h
Średnica przyłączy wentylacyjnych
198 mm
Waga
26 kg
Gwarancja producenta
8 lat

Zobacz także