Anoda magnezowa 3/4" 22 x 400 mm do zbiorników emaliowanych do 200 l - Uniwersalna

Indeks 02050422
Stan: Nowy

Przeznaczenie: Chroni zbiornik emaliowany przed korozją. Podlega okresowej wymianie zgodnie z warunkami gwarancji. Uniwersalna - do 200 l zbiorników wszystkich producentów.

45,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 30 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 16 - 18 sierpień 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 15,00 zł

Loading...

Anoda magnezowa 3/4" 22 x 400 mm do emaliowanych zasobników c.w.u

ISTOTNE INFORMACJE

Uniwersalna anoda magnezowa przeznaczona do ochrony antykorozyjnej emaliowanych zasobników pionowych oraz zasobników poziomych wszystkich producentów.  Prezentowany model posiada gwint 3/4" i wymiary 22 x 400 mm, zalecany do zbiorników emaliowanych o pojemności do 200 l.

Zawarty w wodzie użytkowej tlen i rozpuszczone związki mineralne prowadzą do korozji zbiornika poprzez utlenianie jego stalowych ścianek - powstaje rdza. Powierzchnie mające kontakt z wodą podlegają więc emaliowaniu. Z uwagi iż w każdej powłoce emaliowanej znajdują się mikro ubytki gdzie woda ma kontakt ze stalowymi ściankami zbiornika, wprowadza się dodatkowe zabezpieczenie w postaci anody magnezowej, która chroni zasobnik przed korozją.

Anody magnezowe to stopy nieszlachetnego fizjologicznie nieagresywnego magnezu, który rozpuszcza się w miejsce stali i zapobiega korozji żelaza. W wyniku tego procesu anoda magnezowe ulega degradacji i co pewien czas należy ją wymieniać. Niweluje nieprzyjemny zapach i zabarwienie wody. W przypadku gdy woda posiada dużą zawartość siarczanów i innych minerałów może wytworzyć się siarczan wodoru o zapachu zgniłych jajek.

Aby usunąć nieprzyjemny zapach zaleca się wypłukanie i wyczyszczenie zbiornika c.w.u., podgrzanie wody do minimum 80 ºC na co najmniej 6 godzin i wymianę anody na nową oraz dodanie niewielkiej ilości chloru. W przypadku gdy w/w opisana metoda nie skutkuje należy wymienić anodę na elektroniczną.

PODSTAWOWE ZALETY

  • Ochrona antykorozyjna zbiornika
  • Do zasobników wszystkich producentów
  • Dłuższy czas eksploatacji
  • Utrzymanie gwarancji zbiornika
  • Średnica: 22 mm
  • Długość: 400 mm
  • Gwint zew.: 3/4"
Klasa dystrybucji
A