Pompa cyrkulacyjna - obiegowa marki IBO

Doskonale wiemy, jak ważnym aspektem jest ogrzewanie budynku oraz wody użytkowej znajdującej się w naszym domu. Nieodłącznym zatem elementem, który zaradzi potrzebom każdej instalacji, będzie pompa cyrkulacyjna, obiegowa do c.w.u. i c.o.


Dlaczego warto zainwestować w pompę do c.w.u. i c.o.?

Pompy do c.w.u. i do c.o. zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo, a ich sprawne działanie jest powodem, że nie musimy martwić się o ogrzanie domu oraz wody.

Pompa cyrkulacyjna do c.w.u. (ciepłej wody użytkowej) odpowiada za szybkie i sprawne tłoczenie ciepłej wody do wszystkich punktów jej poboru. Dodatkowo właściwy dobór pompy sprawi, że w każdym punkcie instalacji, woda ma tę samą temperaturę oraz dociera do nich pod odpowiednim ciśnieniem.

Z kolei pompa cyrkulacyjna centralnego ogrzewania (pompa c.o.) służy do wymuszania obiegu czynnika grzewczego w instalacji centralnego ogrzewania, zapewniając w naszym domu ciepło przez sprawnie działającą instalację grzewczą.

Ponadto pompy cyrkulacyjne pozwalają na natychmiastowe korzystanie z ciepłej wody, która jest podgrzewana poprzez kocioł c.o.. Warto tutaj nadmienić, że przy braku pompy cyrkulacyjnej zmuszeni jesteśmy spuścić zimną wodę z rur, czekając, aż z kranu popłynie ciepła woda. Takie nieekonomiczne rozwiązanie skutkuje wyższymi rachunkami za wodę, która i tak niewykorzystana spływa do kanalizacji. Pompa cyrkulacyjna sprawia, że komfort korzystania z instalacji c.w.u. znacząco wzrasta, a użytkujący ją domownicy unikną nie tylko straty czasu, ale i pieniędzy.


Pompa obiegowa IBO

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę do c.w.u. i c.o.?

Decydując się na zakup pompy do c.w.u. i c.o. należy kierować się pewnymi wytycznymi i istotnymi szczegółami. Ważne jest, by urządzenie posiadało niski pobór energii elektrycznej. Szczególną uwagę zwrócić należy na sposób obsługi pompy, by ustawienia nie sprawiały użytkownikowi dodatkowych trudności, a użytkowanie takiego urządzenia będzie przyjemne.

Podczas wyboru pompy warto wziąć także pod uwagę jakość urządzenia oraz uwzględnić parametry pracy pompy, by precyzyjnie dopasować urządzenie do posiadanej instalacji c.w.u. lub c.o. Dobrze dobrana pompa obiegowa – cyrkulacyjna, to sposób na sprawne, a co najważniejsze wydajne działanie całej instalacji grzewczej.

Nie bez znaczenia będzie również jakość posiadanej wody. Jeśli jakość wody w naszym domu nie jest zbyt wysoka, to na pewno warto zaopatrzyć się w specjalny filtr siatkowy, który zatrzyma wszelkie zanieczyszczenia.


Czym wyróżniają się pompy obiegowe marki IBO?

Większość pomp obiegowych marki IBO wyposażona jest w specjalny silnik z magnesami trwałymi, a także w regulator różnicy ciśnień, co sprawia, że wydajność pompy dostosowana jest do aktualnych wymagań. To właśnie jedne z istotnych atutów urządzeń tej marki. Energooszczędność przekłada się w praktyce na równomierne przekazywane ciepło w całym domu oraz szybkie dostarczenie ciepłej wody do kranu. Ponadto użytkownik błyskawiczne może reagować na zmiany temperatury w systemie, poprzez intuicyjny panel sterowania zainstalowany w większości pomp obiegowych marki IBO.


Zastosowanie pomp


Elektroniczne pompy obiegowe sprawdzają się zarówno w domowych systemach centralnego ogrzewania, w tym także przy ogrzewaniu podłogowym, w instalacjach ciepłej wody użytkowej, klimatyzacji, systemach obiegu przemysłowego, stało-temperaturowych rozwiązaniach grzewczych o zmiennym przepływie lub w systemach ogrzewania z trybem nocnym, a nawet do instalacji solarnych. W naszej ofercie oprócz powyżej omawianych pomp, znaleźć możemy produkty z kategorii systemów pompowych różnego zastosowania.

Należą do nich m.in.:

  • pompy głębinowe dedykowane do czerpania czystej wody z ujęć kręgowych, głębinowych i zbiorników wolno stojących;
  • pompy zatapialne, których głównym celem jest przepompowywanie i wypompowywanie wody czystej oraz brudnej;
  • hydrofory niezbędne do zaopatrywania w czystą i zimną wodę z własnego ujęcia obiektów bez dostępu do wodociągu;
  • pomporozdrabniacze i pompy sanitarne, dzięki którym mamy możliwość zaadaptowanie pomieszczenia bez kanalizacji w pralnię, łazienkę, kuchnię, toaletę, itp.
  • pompy do pompowania oleju i substancji pochodnych ze zbiorników, beczek oraz cystern.

Pompa cyrkulacyjna - obiegowa IBO - przykład instalacji


Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu, a w przypadku pytań oraz wątpliwości nasi pracownicy ułatwią państwu wybór urządzenia i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb.

KONTAKT Z DORADCĄChcesz być na bieżąco?

Zapisz się do Newslettera