Zmiękczacz do wody WEBER AQUA PREMIUM M 15

Indeks 06020002
Stan: Nowy
Marka WEBER

Przeznaczenie:  Urządzenia służą do zmiękczania wody poprzez neutralizację jonów magnezu i wapnia, odpowiedzialnych za osadzanie się kamienia na bateriach, wannach, kabinach prysznicowych, artykułach gospodarstwa domowego itp. Zmiękczacz przeznaczony jest dla 1 – 2 osób.

1 271,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 30 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 16 - 18 sierpień 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 111,28 zł

Loading...

Zmiękczacz do wody WEBER AQUA PREMIUM M + BYPASS

INFORMACJE OGÓLNE

Zmiękczacz do wody WEBER AQUA PREMIUM M 15 + BYPASS to marka produkująca najwyższej jakości, w pełni zautomatyzowane i kompaktowe zmiękczacze wody. Urządzenia produkowane są w Polsce, przez polskiego producenta i na wyłączność dla sieci hurtowni SWATT.

Do produkcji zmiękczaczy WEBER AQUA PREMIUM M 15 zostały wykorzystane najwyższej klasy podzespoły, dzięki czemu urządzenia te charakteryzują się niezawodnością i wysoką efektownością. Zostały wyprodukowane według najbardziej rygorystycznych europejskich systemów jakości ISO. Gwarantem wysokiej żywotności i bezawaryjności są: wsparcie serwisowe producenta na terenie całego kraju oraz dostęp do części zamiennych przez minimum 10 lat od zakończenia produkcji konkretnego modelu.

Zmiękczacz WEBER AQUA PREMIUM M 15 jest fabrycznie ustawiony dla wody o twardości 300 mg/l CaCO3 (do 17 stopni niemieckich). Producent zapewnia poprawne działanie urządzenia przy twardości wody nie większej niż 21 stopni w skali niemieckiej Aby urządzenie mogło działać skutecznie, użytkownik powinien dostosować ustawienia urządzenia do aktualnych parametrów wody.

ZALETY STOSOWANIA ZMIĘKCZACZY

 • Maksymalne zmiękczenie wody
 • Wyeliminowanie kamienia i nalotów na bateriach, umywalkach, kabinach prysznicowych, itp.
 • Zabezpieczenie rur i elementów instalacji przed osadzaniem się kamienia
 • Zwiększenie żywotności urządzeń instalacji wody użytkowej, centralnego ogrzewania i urządzeń AGD
 • Zabezpieczenie skóry i włosów przed nadmiernym wysuszeniem i alergiami
 • Ograniczenie do minimum środków chemicznych przeznaczonych do usuwania kamienia
 • Ograniczenie do minimum środków piorących przy lepszym efekcie prania

      ZALETY ZMIĘKCZACZY WEBER AQUA PREMIUM M 15

      • Polski producent
      • Serwis fabryczny na terenie całego kraju
      • Wparcie techniczne przed i w trakcie montażu
      • Najwyższej jakości podzespoły użyte do produkcji
      • Produkcja wg. restrykcyjnych systemów jakości ISO
      • Maksymalnie wydłużona żywotność
      • Ustawienia fabryczne dostosowane do Polskich warunków eksploatacyjnych
      • Łatwy i szybki montaż, nie wymagający specjalistycznego sprzętu i kwalifikacji
      • Pełna bezobsługowość
      • Intuicyjny system sterowania z polskim menu
      • Podtrzymanie pamięci ustawień sterownika na wypadek braku zasilania
      • Do wyboru kilka wariantów trybu pracy
      • Możliwość ustawienia dowolnej miękkości wody
      • Możliwość ustawienia regeneracji złoża o dowolnej godzinie
      • Cykliczność regeneracji nadzorowana przez sterownik, uzależniona od rzeczywistego zużycia wody
      • Minimalne zużycie wody w trakcie regeneracji złoża
      • W komplecie Bypass i mixing wody surowej z utwardzoną
      • Potrójne zabezpieczenie anty przelewowe (zawór pływakowy, sterownik kontrolujący poziom dozowanej wody, zawór przelewowy)
      • Stabilna i estetycznie wykonana konstrukcja
      • Duży otwór do wymiany soli w zbiorniku solanki, zabezpieczony szczelną pokrywą
      • Najwyższej jakości złoże żywicy jonowymiennej
      • Możliwość wymiany żywicy na nową po okresie około 10 lat
      • Szczelna butla na złoże jonowymienne
      • Możliwość stosowania soli do zmiękczaczy dowolnego dostawcy

      ZASADA DZIAŁANIA ZMIĘKCZACZA DO WODY

      Zmiękczacze wody WEBER AQUA można stosować do:
      • kompleksowego zmiękczania wody użytkowej w budynku
      • miejscowego zmiękczania, bezpośrednio przed urządzeniem wymagającym wody o dużej miękkości, np.  generatory pary, przemysłowe zmywarki, itp.

      Jak działa zmiękczacz do wody?

      Aby kompleksowo zmiękczać wodę w budynku należy zamontować urządzenie w miejscu doprowadzania wody do obiektu. W takim rozwiązaniu, woda wpływająca do budynku przepływa w pierwszej kolejności przez filtr wstępny, który usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne oraz osady. Następnie woda wpływa do zmiękczacza, gdzie za pośrednictwem złoża w postaci żywicy jonowymiennej następuje jej zmiękczenie.

      Zmiękczanie wody to proces, w którym  jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za nadmierną twardość wody, zostają wymienione przez aktywne złoże żywiczne na jony sodu, którego sole są dobrze rozpuszczalne w wodzie, a ponadto są neutralne dla zdrowia człowieka. Tak zmiękczona woda przepływa do instalacji, gdzie może zostać zużyta na dowolny cel.

      Wysoka i niezmienna w czasie efektywność jest stale nadzorowana przez zaawansowany system sterownia i automatyki, które po zużyciu odpowiedniej ilości wody przeprowadzają proces regeneracji złoża jonowymiennego. Regeneracja odbywa się w kilku etapach:

      • W pierwszym następuje płukanie zbiornika ze złożem jonowymiennym wodą z sieci. Woda z sieci przepływa przez złoże, płucze je i zarazem spulchnia, a następnie odprowadzana jest do kanalizacji.
      • W drugim etapie do złoża jonowymiennego kierowana jest solanka ze zbiornika z solą. Solanka przepływa przez złoże regenerując jego zdolność jonowymienną, po czym odprowadzana jest do kanalizacji.
      • W trzecim etapie do zbiornika z solą doprowadzana jest woda z sieci, w celu uzupełnienia solanki niezbędnej do kolejnej regeneracji. Na odpowiednim poziomem doprowadzonej wody czuwa system sterowania, zawór pływakowy oraz zawór spustowy.
      • W czwartym etapie przez złoże jonowymienne jest przepuszczana  nieznaczna ilość wody która wypłukuje nadmiar solanki oraz stabilizuje i odpowiednio układa złoże. Woda ta po przepłynięciu przez złoże odprowadzana jest do kanalizacji. Po tym etapie urządzenie automatycznie przechodzi w tryb pracy.

      Pomimo tego, że głowice zmiękczaczy posiadają kilka rożnych metod ustawienia cykliczności uruchomienia regeneracji złoża, najbardziej wskazanym przez producenta i ustawionym fabrycznie w urządzeniu jest regeneracja w trybie objętościowo opóźnionym. Oznacza to, że sterownik urządzenia w pierwszej kolejności zlicza ilość wody jaka została zmiękczona. Po zużyciu określonej ilości wody, sterownik uruchamia tryb regeneracji ale z opóźnieniem, czyli dopiero o konkretnej godzinie, wprowadzonej przy pierwszym uruchomieniu przez użytkownika.

      Do zapewniania odpowiedniej efektywność jest wymagane cykliczne uzupełnianie soli w zbiorniku solanki. Jednorazowa dawka nie przekracza zazwyczaj 25 kilogramów, a okresowość jej wymiany jest uzależniona od ilości zużywanej wody.

      GŁÓWNE ELEMENTY SKŁADOWE

      Głowica zmiękczacza  to zespół sterownika i automatyki umieszczony w górnej części urządzenia. Element ten jest odpowiedzialny za sprawne zarządzanie pracą całego zmiękczacza. Głowica posiada ustawienia fabryczne dostosowane do większości zastosowań i nie wymaga korekt, za wyjątkiem wprowadzenia przed pierwszym uruchomieniem twardości wody w sieci przed zmiękczeniem oraz wprowadzenia godziny regeneracji, która będzie najbardziej odpowiadać użytkownikowi. Głowica automatycznie zarządza poszczególnymi cyklami pracy oraz regeneracji.

      Obudowa wykonana ze stabilnego i estetycznego tworzywa sztucznego, pełni funkcję zbiornika bezciśnieniowego na sól i solankę. W górnej części obudowy umieszczona jest głowica. Dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się zbiornik ze złożem jonowymienny oraz pływak kontrolujący poziom solanki i zabezpieczający obudowę przed jej nadmiernym wypełnieniem. W bocznej ścianie obudowy umieszczony jest zawór przelewowy. Obudowa posiada duży otwór umożliwiający uzupełnianie soli.

      Zbiornik ze złożem to urządzenie ciśnieniowe wypełnione fabrycznie żywicą jonowymienną. To w tym elemencie dochodzi do procesu zmiękczania. Żywotność żywicy określa się na około 10 lat. Po tym okresie jest możliwość wymiany złoża na nowe bez obniżenia sprawności urządzenia. Zbiornik jest połączony z głowicą zmiękczacza.

      Bypass to element spełniający kilka ważnych funkcji w pracy zmiękczaczy. Element ten umożliwia sprawne połączenie lub odłączenie zmiękczacza od istniejącej instalacji. Ponadto zapewnia on możliwość ustawienia formy przepływu wody z sieci, tzn. przez urządzenie w trybie zmiękczania lub z pominięciem urządzenia. Niektóre wersje Bypassów posiadają możliwość mixingu wody surowej ze zmiękczoną, jednak ze względu na obniżenie żywotności automatyki urządzenia  to rozwiązanie nie jest zalecane przez producenta.


      PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

      Parametr

      Model

      WEBER AQUA

      PREMIUM

      M 15

      WEBER AQUA

      PREMIUM

      L 25

      WEBER AQUA

      STANDARD

      L 25

      WEBER AQUA

      STANDARD

      XL 30

      Ilość użytkowników

      1 - 2

      3 - 4

      3 – 4

      4 - 6

      Wymiary (szer. x gł. x wys.) [mm]

      280 x 450 x 600

      260 x 440 x 1070

      265 x 465 x 1100

      330 x 600 x 1100

      Wydajność robocza [m3/h]

      0,6

      1,0

      1,2

      1,5

      Zużycie soli na regenerację [kg]

      1,5 2,5 2,5 3,0

      Waga [kg]

      15 25 25 30

      Temperatura pracy [°C]

      5 - 45

      Ciśnienie robocze [bar]

      2 - 6

      Napięcie pracy [V]

      12

      Pobór mocy [w]

      5

      Bypass w komplecie

      Tak

      Blokada Bypassu

      Tak

      Automatyczna blokada klawiatury

      Tak

      Podtrzymanie pamięci ustawień sterownika

      Tak

      *Ilość użytkowników obliczana przy założeniu że twardość wody wynosi <20 stopni niemieckich 

      Klasa dystrybucji
      A

      Zobacz także