Wentylator Awenta Nea WNB100H z timerem i higrostatem

Indeks 04050216
Stan: Nowy
Marka AWENTA

Przeznaczenie: Panelowy wentylator wyciągowy z timerem i higrostatem AWENTA Nea WNB100H w białym kolorze. Produkt przeznaczony jest do montażu w ścianie i suficie, w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych. Zadaniem wentylatora jest wyciąg zużytego powietrza z pomieszczeń. Zastosowany w produkcie uchwyt panelowy typu (click) pozwala założyć na wentylator dowolny panel z serii System+.

105,80 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3-15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 21 maj - 2 czerwiec 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 12,99 zł

Loading...

Wentylator wyciągowy panelowy z wyłącznikiem czasowym i czujnikiem wilgoci (ścienny, sufitowy) - biały

ISTOTNE INFORMACJE

AWENTA to polska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości elementów systemów wentylacyjnych, do których należą m.in. wentylatory wyciągowe wyposażone w wielorakie funkcje.

Wentylatory  wyciągowe (ścienne / sufitowe) w kolorze białym o kwadratowym kształcie i lekko zaokrąglonych rogach z linii AWENTA Nea WNB100H to wentylator wyposażony w dwie funkcje: czujnik wilgoci i wyłącznik czasowy (timer). Pierwsza funkcja sprawdzi się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka lub kuchnia. Higrostat pozwoli nam ustawić poziom wilgotności na wyznaczonej wartości. Jeśli poziom ten się zwiększy, to czujnik wilgoci uruchomi automatycznie wentylator (zakres pracy regulacji poziomu wilgotności wynosi od 60 do 90%). Urządzenie to, będzie działało do momentu, aż poziom ten nie zostanie zmniejszony. Idealnie sprawdzi się po kąpieli, gdzie zwiększa się wilgoć, która osiada na lustrze i meblach. Natomiast funkcja timera daje możliwość ustawienia cyklu czasu od wyłączenia światła w pomieszczeniu, w którym to wentylator będzie pracował po naszym wyjściu z pomieszczenia. Model Nea WNB100H posiada płynną regulację zegara w zakresie od 3 minut do 30 minut. Zastosowany uchwyt panelowy typu (click) umożliwia założenie na wentylator panelu z serii System +. Front panelu zamontowany do korpusu wentylatora pozwala w prosty sposób zamontować oraz zdemontować, jak i wyczyścić panel w razie naszej potrzeby.

Wielkość średnicy rury przyłączeniowej do kanału wentylacyjnego ø 100 warunkuje wydajność urządzenia. Od wydajności zależy, jak szybko wentylator wyciągnie z pomieszczenia zużyte powietrze. Przy wyborze produktu należy sugerować się wymiarami danego pomieszczenia, w którym chcemy załączyć urządzenie, a nie do otworu w ścianie lub suficie. Istotne jest, aby praca wentylatora była dopasowana do jego objętości. Kubatura pomieszczenia powinna być trzykrotnie większa od wydajności urządzenia. W przedstawianym modelu Nea WNB100H jest to 88 m³/ha. Użyte łożyska kulkowe, w porównaniu do innych łożysk stosowanych w wentylatorach są trwalsze i wydajniejsze. Dzięki zastosowanym łożyskom kulkowym możemy zamontować go zarówno w ścianie, jak i na suficie. Ochrona IPX 4 chroni produkt przed ciałami obcymi o wielkości i objętości ok. 1 mm.

Na produkt producent przydziela 5 lat gwarancji.

Należy oczywiście pamiętać, że nie montujemy wentylatora w pomieszczeniach gdzie znajdują się urządzenia z otwartą komorą spalania zasilane gazem lub innym paliwem (podgrzewacze wody, kotły pobierające powietrze do spalania), kominki otwarte (bez wkładów, kaset) oraz w kuchniach wyposażonych w kuchenkę gazową.

GŁÓWNE CECHY PRODUKTU

  • tworzywo ABS
  • łożyska kulkowe
  • IPX4
  • maksymalna temperatura pracy 40°C
  • możliwość instalacji na suficie
  • 5 lat gwarancji
  • możliwość zainstalowania zaworu zwrotnego (ZZ), (zapobiega napływowi wilgotnego powietrza z powrotem do pomieszczenia, kiedy wyłączysz wentylator)

WYMIARY WENTYLATORA

Wentylator wyciągowy ścienny / sufitowy AWENTA Nea - wymiary

ModelØABXYWZ
WNB100H 100 109 109 156 156 100 77

WYPOSAŻENIE

Easy Clip

Easy Clip

Włącznik / wyłącznik

Wyłącznik czasowy

Czujnik wilgoci

Czujnik wilgoci

Producent
Awenta
Produkt
Wentylator
Seria
Nea
Kod produktu
WNB100TH
Średnica
100 mm
Napięcie
230V
Typ montażu
Ścienny / sufitowy
Moc nominalna
13 W
Stopień ochrony
IPX4
Poziom ciśnienia akustycznego
37 dB(A)
Przepływ maksymalny
88 m³/h
Gwarancja producenta
5 lat

Zobacz także