Każda instalacja fotowoltaiczna wymaga specjalnego okablowania. Dlatego, kupując właściwe oprzyrządowanie do łączenia poszczególnych urządzeń, nie można pominąć zakupu kabli solarnych, które mają na celu złączenie elementów instalacji PV ze sobą.

Kable solarne z powodzeniem mogą być używane na zewnątrz, wewnątrz budynków, jak i bezpośrednio w ziemi. Przewód solarny — jako nierozłączna część każdej instalacji fotowoltaicznej stosuje się podczas produkcji energii słonecznej, w ogniwach słonecznych, a także w systemach paneli słonecznych przez połączenie poszczególnych paneli oraz paneli z inwerterem.

Kable solarne, dostępne w naszej hurtowni, to wysokiej jakości przewody solarne, dzięki którym podłączysz każdą instalację. Świetnie nadają się do rozbudowanych systemów fotowoltaicznych niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Można dopasować je zarówno do instalacji w gospodarstwie domowym, firmie, jak i na działce.

Oferowany kabel solarny DN16 (50 mb) spełnia rygorystyczne normy i może bez przeszkód pracować w temperaturach od -40°C do +150°C, dzięki zastosowanej izolacji z kauczuku syntetycznego. Przewód charakteryzuje wysoka elastyczność, łatwość w montażu nawet w trudno dostępnych miejscach.

Dzięki zastosowanym materiałom (m. in. izolacji kauczukowej) kabel solarny charakteryzuje się niezawodnością oraz długą żywotnością nawet do kilkunastu lat.

------------------------------------------------

Oprócz wysokiej jakości przewodów solarnych oferujemy również pozostałe elementy instalacji fotowoltaicznych.

W przypadku pytań dotyczących kabli solarnych lub też innych produktów dostępnych w ofercie naszej hurtowni, zachęcamy do kontaktu z działem handlowym, w którym nasi doradcy pomogą w podjęciu właściwej decyzji.