Filtr bypassu do rekuperatora Weber Req 500 (Compact)

Indeks 04010193
Stan: Nowy
Marka WEBER

Przeznaczenie: Filtr bypassu do rekuperatora Weber Req 500 (Compact). Niezwykle prosta procedura wymiany filtra zapewnia komfort użytkowania. Produkt wykonany z wysokiej jakości maty filtracyjnej o dużej pyłochłonności.

55,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3 - 15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 22 lipiec - 3 sierpień 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 15,00 zł

Loading...

Wymienny filtr bypassu do rekuperatora Weber Req 500 COMPACT

W systemach rekuperacji znajdują się elementy, które ulegają naturalnemu zużyciu, dlatego należy regularnie je wymieniać. W przeciwnym razie wymiana ciepła będzie nie tylko niewystarczająco skuteczna, ale przede wszystkim cały system nie będzie spełniał swojej funkcji. Do takich elementów niewątpliwie należą filtry do rekuperatora.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości maty filtracyjnej o dużej pyłochłonności, znajdujący się w plastikowej ramce, która zatrzymuje największe cząstki zanieczyszczeń i zapewnia podstawową ochronę. Mata wykonana jest z wysokowartościowych włókien poliestrowych łączonych ze sobą mechaniczne oraz termicznie co pozwala uzyskać optymalne parametry filtracji. Produkt z powodzeniem wychwytuje pyłki roślin, zarodniki grzybów, smog, bakterie, a częściowo również wirusy.

Standardowo w rekuperatorze Weber Req 500 Compact umieszczone zostały 3 filtry: nawiewny (570 x 153 x 7 mm), wywiewny (570 x 153 x 7 mm) oraz bypassu (295 x 100 x 7 mm).

Dwa inne filtry wymienne, także dostępne są w naszym sklepie. Są to:

Główną funkcją filtrów podczas działania rekuperatora jest wstępne oczyszczenie powietrza przed wprowadzeniem go do pomieszczeń oraz zabezpieczenie wymiennika ciepła przed zabrudzeniem.

Zaleca się, aby wszystkie filtry były sprawdzane co 3 miesiące i wymieniane raz lub dwa razy w roku oraz wtedy gdy kontrolka “alarmu filtra” na panelu sterowania zostanie podświetlona. W przeciwnym razie wydajność lub efektywność energetyczna może mieć wpływ na pracę rekuperatora. Pamiętaj, że cykliczność czyszczenia zależy od lokalnych warunków użytkowych.
Producent
WEBER
Produkt
Filtr bypassu
Dedykowany Rekuperator
Weber Req 500 (Compact)
Klasa filtracji
Klasa G4 - to filtry o wysokim stopniu skuteczności. Z powodzeniem filtrują podstawowe zanieczyszczenia
Wymiary
295 x 100 x 7 (mm)

Zobacz także