Jak działają pompy do WC i kiedy ich używać?

 

Wielu z nas posiada mieszkanie, dom lub zamierza dokonać takiej inwestycji. A co jeśli wymarzony habitat jednak nie ma łazienki w miejscu, w którym byśmy chcieli lub przestrzeń bytowa urzekająca swoją przestrzenią, jak strych, pofabryczne pomieszczenia lub stare budownictwo, ma piony kanalizacyjne zlokalizowane w takiej odległości, że nie ma możliwości podpięcia się w standardowy sposób? A co jeśli zaszła potrzeba re-aranżacji czy zwiększenia wydajności przepływu ścieków spowodowana chwilowym obciążeniem instalacji kanalizacyjnej? W tym i powyższym przykładzie, doskonale sprawdzi się pompa z rozdrabniaczem.



Toaleta i pomporozdrabniacz


Zalety zastosowania pompy rozdrabniającej

Pompa rozdrabniająca (pomporozdrabniacz) to rodzaj pompy do WC. Urządzenie charakteryzuje się tym, że przepompowuje ścieki pod ciśnieniem, co stanowi doskonały atut do odprowadzenia dużej ilości ścieków, także z pomieszczeń znajdujących się poniżej poziomu kanalizacyjnego. Dzięki tej pompie, nie jest wymagane wykonanie kosztownych przewiertów fundamentów, które narażają na powstanie nieszczelności i czasowego zalewania podczas intensywnych opadów.

Kolejnym atutem zastosowania pompy w pomieszczeniach poniżej gruntu, jest brak narażenia zalewania pomieszczeń podczas podtopień, kiedy dochodzi do wybijania kanalizacji i wydostawania się nieczystości do pomieszczeń. Przykra sytuacja która nie musi mieć miejsca!



Budowa i zasada działania pompy z rozdrabniaczem

Podstawę konstrukcji pompy z rozdrabniaczem do WC stanowi obudowa stanowiąca zbiornik na ścieki, we wnętrzu której pracuje pompa wraz z nożami rozdrabniającymi resztki. Cała procedura pracy pomporozdrabniacza odbywa się automatycznie bez ingerencji użytkownika.

Pompa włącza się automatycznie, gdy ścieki w zbiorniku osiągną odpowiedni poziom. Zasilana jest prądem sieciowym 230V ze standardowej instalacji domowej, a jej moc dobieramy w zależności od potrzeb. Zbiornik wyposażony jest w króćce przyłączeniowe do WC oraz mniejsze średnice do odprowadzenia ścieków z umywalek lub wanny.



Łazienka z toaleta z zamontowaną pompą do WC

Elektroniczne sterowanie zarządzające pracą pompy uruchamia urządzenie jedynie w trakcie potrzeby, gdy nieczystości osiągną określony poziom. Pozwala to na znaczną oszczędność energii elektrycznej. Praca pompy z rozdrabniaczem do WC jest cicha, co nie stanowi dyskomfortu, zwłaszcza, gdy mamy gości w domu. Pracujące noże rozdrabniają nieczystości do formy zawiesiny, nie stanowiącej problemu dla pompy, która przepompowuje nieczystości do miejsca zrzutu przez niewielkie średnice.

Instalacja współpracująca z pompą rozdrabniającą musi zostać wykonana w sposób gwarantujący szczelność w pracy podciśnieniem np. poprzez zgrzewanie.



Jak podłączyć pompę do WC?

Podłączenie pompy do WC nie jest skomplikowane. Zastosowanie rur odprowadzających o mniejszych przekrojach niż w standardowej kanalizacji, pozwala na ukrycie instalacji za ściankami G-K czy sufitami podwieszanymi, bez znacznego zmniejszenia przestrzeni. Kompaktowa budowa pompy oraz przemyślana konstrukcja pozwala na długoletnią pracę bez awarii.

Nie ograniczaj się w swobodzie aranżacji czy zagospodarowania przestrzeni. Z pompami rozdrabniającymi do WC, każda przestrzeń może zostać zamieniona w wymarzoną łazienkę lub toaletę.

Kontakt z doradcą



Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do Newslettera