Ogród

 

Regularna pielęgnacja zieleni i elementów architektury ogrodowej pozwala zachować jego doskonałą estetykę. Szczególnie dużo pracy czeka nas podczas wiosennych i jesiennych porządków. Standardowe prace, jakie wykonujemy w ogrodzie to w dużej mierze koszenie trawy oraz cięcie drzew lub większych krzewów. Posiadając w swoim ogrodzie trawnik czy też żywopłoty, korzystanie z grabi, sekatorów i innych ręcznych narzędzi ogrodowych to stanowczo za mało, aby w szybki i prosty sposób uporać się z wieloma pracami ogrodowymi. Warto wówczas zaopatrzyć się w podstawowe, a zarazem niezbędne elektronarzędzia do jego pielęgnacji. Jakie to narzędzia ogrodowe?         Poznaj      nasze      propozycje:SPIS TREŚCI:

Narzędzia do pielęgnacji trawnika
Narzędzia do przycinania i formowania żywopłotów, krzewów liściastych oraz roślin iglastych
Narzędzia do cięcia drzew i gałęzi
PodsumowanieNarzędzia do pielęgnacji trawnikaPo zimie, wraz z nadejściem wiosny, nadchodzi czas na pielęgnację trawnika w naszym ogrodzie, a prace związane z jego opieką kończą się na przełomie października i listopada. Wielu z nas marzy o gęstym i soczyście zielonym trawniku, wyznaczającym przestrzeń na odpoczynek lub zabawę.

Niezbędnymi narzędziami dbającymi o stan trawnika jest kosiarka, dzięki której nasz trawnik może wyglądać pięknie przez cały rok, dodając estetyki całości ogrodu. Kosiarki elektryczne marki Weber Garden o dostępnych mocach 1200W, 1700W lub 2000W wykorzystamy na niewielkich trawnikach, dzięki którym prace związane z całorocznym dbaniem o zielony skrawek naszego ogrodu będą łatwiejsze i przyjemniejsze. Moc sprzętu dostosowujemy do naszych potrzeb, a jego proste działanie ułatwi nam wszelkie prace związane z jego pielęgnacją.
Podczas koszenia trawnika przy miejscach trudno dostępnych i nierównych takich jak: teren wokół drzew, przy murach i blisko krzewów oraz przy szczelinach między rabatami, przydatnym narzędziem będzie podkaszarka elektryczna marki Weber Garden o mocy 350 W, która jest wygodna, poręczna oraz lekka podczas użytkowania.
Koszenie trawnika nie stanowi jednak całkowitej jego pielęgnacji. Warto o niego zadbać, również poprzez wertykulację oraz aerację. Obydwa zabiegi przeprowadzamy z myślą o zdrowym i zachwycającym wyglądzie murawy, aby nasz trawnik przypominał zielony dywan.

Wertykulację trawnika wykonujemy przynajmniej raz, w ciągu roku. Po zimie, wczesną wiosną, po pierwszym koszeniu trawy, warto przeprowadzić taki zabieg pielęgnacyjny. Ma on za zadanie napowietrzenie gleby oraz usunięcie mchu i obumarłych części roślin, które z czasem tworzą gęsty filc, słabo przepuszczający wodę i powietrze, przez co trawnik może nie wyglądać zachwycająco. Przedsięwzięcie wertykulacji zapewnia trawie lepszy dostęp do wody, środków odżywczych, światła i tlenu. Zabieg należy powtarzać, kiedy podłoże przestaje chłonąć wodę. Aby nie doprowadzić do zniszczenia trawnika czynności wertykulacji nie wykonujmy w pierwszym roku po założeniu trawnika.

Aerację trawnika można wykonywać wielokrotnie w ciągu roku, lecz optymalnie wykonujemy go dwa razy do roku, na wiosnę oraz późnym latem. Wiosenne przedsięwzięcie ma za zadanie odświeżenie murawy po okresie zimowym, natomiast kolejny zabieg przygotowuje darń na nadejście zimniejszych miesięcy. Jest to sposób zdecydowanie delikatniejszy od wertykulacji. Proces aeracji możemy przeprowadzać dopiero od drugiego roku od założenia trawnika.

Super rozwiązaniem jest zakup sprzętu marki Weber Garden – aerator i wertykulator 2w1 (połączenie wertykulatora z aeratorem) o mocy 1500 W. Chcąc wykorzystać urządzenie do wertykulacji na system do aeracji, wystarczy jedynie zmienić wałek w osprzęcie. Zakup urządzenia o dwóch funkcjach to oszczędność budżetu i miejsca, w którym przechowujemy narzędzia ogrodnicze. Dzięki zastosowaniu wertykulatora i aeratora w naszym ogrodzie możemy cieszyć się zdrowym, atrakcyjnym i gęstym trawnikiem. Obydwa urządzenia stymulują trawę do lepszego jej wzrostu przy jednoczesnym usuwaniu chwastów.

Kosiarka elektryczna WEBER GARDEN
Elektrycznej nożyce do żywopłotu WEBER GARDEN
Narzędzia do przycinania i formowania żywopłotów, krzewów liściastych oraz roślin iglastychZielony żywopłot w ogrodzie musi być regularnie przycinany, aby rósł zdrowo i atrakcyjnie. Dla każdego ogrodnika korzystanie z elektrycznych nożyc do żywopłotów będzie znacznym ułatwieniem w ich pielęgnacji. Żywopłot o odpowiedniej wysokości oraz gęstości może ozdabiać i chronić przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów, a także chronić przed wiatrem, kurzem i hałasem z sąsiedztwa lub z ulicy. Może także oddzielać poszczególne części ogrodu, tworząc zieloną przegrodę, np. pomiędzy częścią użytkową a częścią wypoczynkową.

Nożyce do żywopłotu wykorzystamy nie tylko do przycinania i formowania żywopłotów, to podstawowe narzędzie ogrodnicze do przycinania i formowania krzewów oraz roślin iglastych, czy też tych nisko położonych.

Akcesorium pomoże nam w szybki i prosty sposób uformować rośliny, które takiego zabiegu pielęgnacyjnego potrzebują. Świetną propozycją tutaj będą elektryczne nożyce do żywopłotu marki Weber Garden o mocy 520W, do zastosowania podczas wielu prac ogrodowych. Są niezastąpionym pomocnikiem znacznie ułatwiającym i przyśpieszającym prace.


Narzędzia do cięcia drzew i gałęziPraca w ogrodzie, to w dużej mierze praca z drewnem. Posiadanie piły łańcuchowej jest najprostszym i najszybszym sposobem na pozyskanie drewna oraz jego obróbki, nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki niej, z łatwością przytniemy drzewa ozdobne i owocowe, aby je odmłodzić i kontrolować ich wielkość oraz kształt.

Piła łańcuchowa elektryczna marki Weber Garden o mocy 2000W jest doskonałym zamiennikiem piły ręcznej lub siekiery, gdzie użycie narzędzi ręcznych wymaga od użytkownika dłuższego cięcia drewna oraz użycia większej siły podczas pracy. Dzięki swojej niewielkiej wadze użytkowanie sprzętu jest łatwiejsze, co będzie istotne także dla początkujących użytkowników. To coraz częściej doceniany w ogrodzie sprzęt.

Piła łańcuchowa elektryczna WEBER GARDEN
PodsumowanieTe niezbędne i proste w obsłudze narzędzia ogrodowe, które zaproponowaliśmy w niniejszym artykule są dostępne w atrakcyjnej cenie i kupisz je w naszej hurtowni internetowej swatt.pl. pod marką WEBER GARDEN.

Dostępne w naszej ofercie narzędzia, to niezbędne propozycje dla każdego ogrodnika. Wystarczy jedynie dostęp do gniazdka elektrycznego, aby cieszyć się w pełni użytkowaniem sprzętu. Zasilanie elektryczne urządzeń ogrodowych sprawia, że są one lekkie i wygodne podczas swojej pracy, jak również są przyjazne dla środowiska, w porównaniu do urządzeń spalinowych.

Urządzenia elektryczne są coraz bardziej popularne wśród użytkowników ze względu na ograniczenia spalin oraz emisji hałasu. Warto rozważyć zakup takiego sprzętu, aby ułatwić sobie wiele prac pielęgnacyjnych w ogrodzie.Kontakt z doradcąChcesz być na bieżąco.

Zapisz się do Newslettera