Zmiękczacz wody WEBER AQUA MAX 20 - R 2

Indeks 06020026
Stan: Nowy
Marka WEBER

Przeznaczenie:  Urządzenie służy do obniżania twardości wody w obiektach mieszkalnych za pośrednictwem złoża jonowymiennego oraz soli. Zmiękczacz przeznaczony jest do eksploatacji w maksymalnie 4 osobowej rodzinie.



1 220,00 zł
Stawka VAT: 23%
Oczekiwanie na dostawę

Wpisz adres e-mail i kliknij poniższy przycisk, aby otrzymać wiadomość, gdy produkt będzie dostępny.

Zmiękczacz do wody WEBER AQUA MAX 20 - R 2 (pojemność złoża 20 litrów)

ISTOTNE INFORMACJE:

NOWA SERIA WEBER AQUA MAX

Zmiękczacze wody WEBER AQUA MAX 20 - R 2 to najnowsza grupa zmiękczaczy marki WEBER AQUA MAX, które cieszą się na polskim rynku olbrzymią popularnością, a także służą bezawaryjnie od wielu lat. Urządzenia zostały wyposażone w szereg nowych rozwiązań, mających na celu jeszcze łatwiejsze i sprawniejsze zmiękczanie wody. Wprowadzone rozwiązania techniczne powstały na bazie doświadczenia oraz zaleceń obecnych użytkowników marki WEBER. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi hybrydowy, w pełni automatyczny system nadzoru procesu zmiękczania oraz proste i intuicyjne sterownie ograniczające się do ustawienia w urządzeniu zaledwie 3 parametrów (zegar, godzina rozpoczęcia procesu regeneracji, twardość wody).

Zmiękczacz z linii 20 - R2 posiada pojemność złoża jonowymiennego 20 litrów. Producent zapewnia poprawne działanie urządzenia przy twardości wody nie większej niż 21 stopni w skali niemieckiej

JAK DZIAŁA ZMIĘKCZACZ WODY WEBE?

Głównymi elementami urządzenia WEBER AQUA MAX 20 - R 2 są: złoże jonowymienne, zbiornik solanki, by-pass, głowica sterująca oraz zabezpieczenia antyprzelewowe.

Woda z sieci przepływa przez złoże jonowymienne, które pobiera z niej jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za twardość wody. W ich miejsce przekazywane są jony sodu. W ten sposób otrzymuje się wodę o znacznie niższej twardości.

Ponieważ w różnych rejonach woda posiada zróżnicowaną twardość, zmiękczacz został wyposażony w by-pass, czyli urządzenie które umożliwia dopasowanie mocy zmiękczania do twardości wody. W ten sposób można każdorazowo precyzyjnie ustawić twardość wody, jaka interesuje użytkownika.

Złoże jonowymienne absorbując jony wapnia i magnezu oraz emitując jony sodu, traci stopniowo swoją skuteczność w trakcie użytkowania, dlatego też cyklicznie należy je regenerować. Regeneracja odbywa się kilkuetapowo i polega na wypłukaniu ze złoża jonów wapnia i magnezu oraz naładowaniu go w jony sodu. Ładowanie jonami sodu odbywa się przy użyciu solanki. Solanka powstaje w zbiorniku solanki poprzez rozpuszczenie w wodzie tabletek solnych, które użytkownik regularnie powinien uzupełniać. Cały proces, za wyjątkiem uzupełniania soli jest automatyczny, a za jego właściwy przebieg jest odpowiedzialna głowica sterująca.

ETAPY PRACY ZMIĘKCZACZA WEBER AQUA MAX 20 - R 2

Zmiękczanie wody
Urządzenie pracuje normalnie. Woda przepływa przez złoże jonowymienne a następnie trafia do punktów poboru wody, jako woda o niskiej twardości. Proces zmiękczania trwa do momentu zużycia wody w ilości, jaka została obliczona przez zmiękczacz na podstawie wprowadzonej twardości wody.

Pierwszy cykl regeneracji złoża - płukanie wsteczne
Woda z sieci przepływa przez złoże jonowymienne oczyszczając je z jonów wapna i magnezu. Następnie woda odprowadzana jest do kanalizacji. Czas trwania cyklu to 12 minut.

Drugi cykl regeneracji złoża - napełnianie solanką i powolne płukanie
Solanka zgromadzona wcześniej w zbiorniku solanki przepływa przez złoże jonowymienne, oddając w ten sposób jony sodu. W czasie tego cyklu następuje również częściowe płukanie złoża i zbiornika solanki. Czas trwania cyklu to 40 minut.

Trzeci cykl regeneracji złoża - uzupełnianie złoża solanki
Woda z sieci ponownie napełnia zbiornik solanki przygotowując się w ten sposób do kolejnego procesu regeneracji. Czas trwania cyklu to 4 minuty.

Czwarty cykl regeneracji złoża – szybkie płukanie
Następuje ponowne szybkie płukanie złoża jonowymiennego, aby pozbyć się nadmiaru jonów sodu. Czas trwania cyklu to 7 minut.

Po czwartym procesie regeneracji złoża zmiękczacz wody przechodzi do trybu zmiękczania wody.
Kolejny proces regeneracji następuje w momencie zużycia wody, w ilości jaka została obliczona przez zmiękczacz na podstawie wprowadzonej twardości wody.

ZALETY STOSOWANIA ZMIĘKCZACZA WEBER AQUA MAX 20 R - 2

  • Wyeliminowanie kamienia oraz nieestetycznych nalotów na bateriach, umywalkach, kabinach prysznicowych, itp.
  • Zabezpieczenie rur i elementów instalacji przed osadzaniem się kamienia
  • Zwiększenie żywotności urządzeń instalacji wody użytkowej, centralnego ogrzewania i urządzeń AGD
  • Ograniczenie do minimum środków piorących przy lepszym efekcie prania
  • Ograniczenie do minimum środków chemicznych przeznaczonych do usuwania kamienia
  • Ochrona skóry i włosów przed nadmiernym wysuszeniem i alergiami

DANE TECHNICZNE

Zmiękczacz wody WEBER AQUA SOFT 20 R 2 - dane techniczne

ELEMENTY SKŁADOWE ZESTAWU

  1. By-pass umożliwia sprawne połączenie lub odłączenie zmiękczacza od istniejącej instalacji

  2. Zestaw złączek do podłączenia by-passu z przyłączami zmiękczacza

  3. Zestaw zacisków do połączenia przewodu odprowadzającego ze zmiękczaczem

  4. Przewód odprowadzający wodę ze zbiornika złoża oraz zbiornika solanki

  5. Zasilacz

  6. Złączki mimośrodowe (adapter) używane wg. potrzeby

Zmiękczacz wody WEBER AQUA SOFT 20 R 2 - elementy składowe

CO WARTO SPRAWDZIĆ PRZED MONTAŻEM ZMIĘKCZACZA WODY WEBER AQUA MAX - R 2

  • Zmiękczacze WEBER AQUA MAX przeznaczone są do zmiękczania wody sieciowej, w której zazwyczaj zawartość wapnia i magnezu jest bardzo wysoka. W przypadku zmiękczania wody ze studni, należy poddać ją badaniu przed montażem urządzenia gdyż zawartość niektórych metali może doprowadzić do trwałego uszkodzenia urządzenia.
  • Urządzenie na cele regeneracji zużywa znaczne ilości wody, dlatego wymagane jest zapewnienie odprowadzenia jej do kanalizacji.
  • Przed doprowadzeniem wody do zmiękczacza należy zabudować filtr wstępny. Brak filtra może doprowadzić do trwałego uszkodzenia urządzenia.
  • Urządzenie wymaga stałego zasilania 230 V / 50 Hz,. Odłączenie od zasilania oraz braki w dostawie energii elektrycznej mogą doprowadzić do resetu zegara i sterownika, a tym samym do całkowitego rozregulowania wcześniej wprowadzonych ustawień.
  • Urządzenie przeznaczone jest do montażu wewnątrz pomieszczeń. Zbyt duże zapylenie, zbyt duża wilgotność oraz zbyt niska temperatura, mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia urządzenia.
  • Urządzenie należy transportować oraz użytkować w pozycji pionowej. Zmiana pozycji może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.
  • Urządzenie należy zamontować w sposób i w miejscu umożliwiającym konserwację oraz łatwe uzupełnianie soli.
  • Urządzenie należy wyjąć z opakowania w sposób nie uszkadzający górnej pokrywy. Transport urządzenia może odbywać się wyłącznie za pośrednictwem zbiornika solanki.

ZALECANY SCHEMAT MONTAŻU

Zmiękczacz wody WEBER AQUA SOFT 20 R 2 - schemat montażu

   7. Zasilanie wody

   8. Próbnik wody - niewymagane

   9. Filtr wstępny

  10. Zmiękczacz wody

  11. Odprowadzenie wody z procesu regeneracji złoża

  12. Odprowadzenie wody z odpływu (przelewu) grawitacyjnego

  13. Dystrybucja wody na instalację wewnętrzną

  14. Zasilanie elektryczne przy użyciu zasilacza

  15. Zawory kulowe odcinające

  16. Woda do celów ogrodowych

  17. Kanalizacja

  18. Zawór przelewowy

Klasa dystrybucji
E

Zobacz także