Zawór mieszający termostatyczny 32-50st. 3/4" Watts

02100158

A

Nowy produkt

Przeznaczenie:  Zawór mieszający termostatyczny do stosowania w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej do utrzymywania stałej zadanej temperatury.

Więcej szczegółów

Czas wysyłki: 3-15 dni roboczych

Masz pytania?

Zapytaj specjalistę

252,53 zł (brutto)

Najtańsza dostawa: 15,00 zł

Więcej informacji

Zawór mieszający termostatyczny 32-50st. 3/4" Watts

OGÓLNE INFORMACJE

Termostatyczny zawór mieszający AQUAMIX serii 63C, jest oferowany z wewnętrznie gwintowanymi przyłączami 1” i ¾” oraz z 10-cio pozycyjną regulacją nastawy temperatury.
Mosiężny korpus zaworu jest pokryty warstwą chromu od wewnątrz i na zewnątrz. Zawór posiada również powłokę teflonową, która zabezpiecza przed powstawaniem kamienia przy kontakcie z twardą wodą.
Każdy zawór jest wyposażony w dwa filtry siatkowe, znajdujące się na wejściu wody gorącej (+) i wody zimnej (-). Ich zadaniem jest ochrona wnętrza zaworu przed zanieczyszczeniami, co zapewnia prawidłowe działanie zaworu.

DANE TECHNICZNE

Maks. temperatura: 110 °C

Maks. ciśnienie: 10 bar

Maks. ciśnienie różnicowe: 2 bar

Ilość nastaw: 10

Medium: Woda

PARAMETRY TECHNICZNE

Korpus zaworu i elementy: 1) Mosiądz CW617N, niklowany wewnętrzne na zewnątrz 2) Wewnętrzna powłoka teflonowa chroniąca przed kamieniem

Element termostatyczny: Mieszek z wypełnieniem woskowym

Sprężyna: Stal nierdzewna

Grzyb zaworu: Mosiądz

ZASADA DZIAŁANIA

Zawór działa automatycznie. Zasada jego działania oparta jest na elemencie termostatycznym, umieszczonym w korpusie zaworu, który poprzez proporcjonalną regulację przepływu miesza ciepłą wodę wytwarzaną w kotle i wodę zimną powracającą z instalacji grzejnikowej w taki sposób, aby uzyskać wodę zmieszaną o temperaturze zgodnej z nastawą.

Zawory wyposażone są w by-pass, łączący wylot wody zmieszanej z dopływem zimnej wody, który w przypadku awarii elementu termostatycznego zabezpiecza przed wypływem tylko gorącej wody bezpośrednio  z kotła do instalacji.
Zalecany jest montaż termostatu zabezpieczającego (rozłączającego) pompę, chroniącego ją przed przegrzaniem w przypadku przypadkowej zmiany nastawy temperatury na zaworze.

Charakterystyki zaworów przedstawiające spadki ciśnienia przy danym przepływie zamieszczono na wykresie znajdującym się na ostatniej stronie dokumentacji
.

WYMIARY

         

 

DN

A

B

C

D

3/4”

70

107

52

45

1”

80

110

55

45

 

Trusted Shops Reviews

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: