Kocioł z podajnikiem Ogniwo EKO PLUS 16 kW 5 KLASA

02020167

Nowy produkt

Przeznaczenie: Kocioł z automatycznym podajnikiem paliwa. To jest kocioł dla osób, które nie znają się na trudnych problemach regulacji procesu spalania paliwa.

Więcej szczegółów

2 szt.

Masz pytania?

Zapytaj specjalistę

7 649,00 zł (brutto)

Najtańsza dostawa: 122,00 zł
Santader Raty

Więcej informacji

Kocioł z podajnikiem na ekogroszek Ogniwo EKO PLUS 16 kW 5 KLASA

    

PODSTAWOWE CECHY

  • Gwarancja 5 lat na szczelność korpusu wodnego

  • Sprawność kotła powyżej 90%

  • Nowoczesny sterownik

  • Kocioł bezpieczny ekologicznie

  • Specjalna atestowana blacha kotłowa P265GH

  • Zalecane paliwo: ekogroszek ( 5-35 mm)

  • Kocioł spełnia wymagania ekologiczne dla klasy 4 na ekogroszku oraz klasy 5 na pellecie.

OGÓLNE INFORMACJE

Kocioł wyposażony jest w segmentowy palnik retortowy nowej generacji BURNER-S, którego wszystkie elementy wykonane są z żeliwa (łącznie ze ślimakiem i korytem podajnika), przez co żywotność palnika jest istotnie większa od palników stalowych i stalowo-żeliwnych. BURNER-S jest palnikiem przeznaczonym przede wszystkim do spalania węgla w sortymencie miał i groszek (o uziarnieniu do 31,5mm), z możliwością spalania mieszanek węgla z trocinami i peletami drzewnymi, ziarnem zbóż, pestkami, łuskami itp. Zsyp z zasobnika paliwa do koryta podajnika jest znacznie powiększony, co minimalizuje możliwość zawieszania się paliwa w zasobniku, szczególnie w przypadku podawania miału węglowego.

W kotle zastosowano wysoko efektywny pionowo-rurowy wymiennik ciepła o dużych prędkościach przepływu spalin, co pozwoliło zmniejszyć gabaryty kotła w stosunku do tradycyjnych kotłów o tych samych mocach. Czyszczenie wymiennika odbywa się przez wyczystkę górną. Trwa kilka minut, jest łatwe i wygodne ze względu na małą wysokość kotła. Pył z czyszczenia spada do dolnej komory nawrotnej, z której usuwany jest przez popielnik w trakcie jego opróżniania. Wyjście czopucha znajduje się z tyłu kotła.

Idea konstrukcyjna tego kotła powstała w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, który jest jej właścicielem i licencjodawcą. Technologie wykonawcze palnika i kotła (oparte na wytycznych IChPW) powstały w Spółdzielni Metalowo-Odlewniczej OGNIWO w Bieczu, która jest jedynym licencjobiorcą tych rozwiązań. Dokumentacje konstrukcyjno-wykonawcze zostały wykonane przez S.M.O. OGNIWO.

Wszystkie kluczowe elementy kotła (za wyjątkiem sterownika oraz napędu podajnika) są wytwarzane w Spółdzielni Metalowo-Odlewniczej OGNIWO w Bieczu, co gwarantuje doskonałe dopasowanie i współpracę podzespołów.

PARAMETRY TECHNICZNE

Moc cieplna znamionowa [kw]: 16

Powierzchnia użytkowa budynku [m2]: 80 - 180

Powierzchnia grzewcza płaszcza wodnego [m2]: 1,8

Pojemność zbiornika paliwa [dm3]: 180

Pojemność wodna [dm3]: 56

Wymiary kotła kompl. (szer. x gł. x wys.) [mm]: 1125 x 870 x 1100

Masa kotła kompletnego bez paliwa [kg]: 375

Gwint króćców wyjściowego i powrotnego: 1 1/2"

Minimalny przekrój komina [mm]: Ø 160

Opinie

Brak komentarzy.

Napisz opinię

Kocioł z podajnikiem Ogniwo EKO PLUS 16 kW 5 KLASA

Kocioł z podajnikiem Ogniwo EKO PLUS 16 kW 5 KLASA

Przeznaczenie: Kocioł z automatycznym podajnikiem paliwa. To jest kocioł dla osób, które nie znają się na trudnych problemach regulacji procesu spalania paliwa.