Wentylator Awenta Pulsar WPAB110ZEC z zaworem zwrotnym

Indeks 04050133
Stan: Nowy
Marka AWENTA

Przeznaczenie: Wentylator wyciągowy z zaworem zwrotnym AWENTA Pulsar WPAB110ZEC odpowiada za wyciąg zużytego powietrza z pomieszczenia. Posiada efektowny panel wykonany z wysokiej jakości materiału. Zastosowany energooszczędny silnik EC pozwala na cichszą i wydajniejszą pracę wentylacji. Przeznaczony jest do montażu w ścianie i w suficie, w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych.

223,80 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3 - 15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 23 czerwiec - 5 lipiec 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 12,99 zł

Loading...

Wentylator wyciągowy ścienny / sufitowy z zaworem zwrotnym i silnikiem (EC) Awenta WPAB110ZEC - biały

ISTOTNE INFORMACJE

Przedsiębiorstwo Awenta zaistniało w 1989 r. i jest niezależną, polską spółką działającą z powodzeniem w wielu krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Firma wytwarza i oferuje elementy systemów wentylacyjnych z tworzyw sztucznych i metalu. W zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia, firma Awenta proponuje duży wybór wentylatorów, które są wyposażone w system sterowania z różnymi funkcjami.

Wentylator wyciągowy ścienny / sufitowy wyposażony w zawór zwrotny Awenta Pulsar WPAB110ZEC o natężeniu dźwięku 24 dB. Jest wyposażony w energooszczędny bezszczotkowy silnik wykonany w technologii EC, który posiada elektroniczny układ regulacji obrotów. Taki silnik umożliwia utrzymanie optymalnych obrotów pracy wentylatora, przez co pozwala na istotną oszczędność kosztów energii i dzięki takiej pracy urządzenia, jest ono przyjazne środowisku. Silniki EC są o wiele cichsze i wydajniejsze, są obecnie stosowane w najnowocześniejszych urządzeniach.

Prezentowany model jest wentylatorem w wersji podstawowej, uruchamiany i wyłączany wyłącznikiem (łącznik nie wchodzi w skład urządzenia). Najczęściej podłącza się je pod wyłącznik światła, ale również może być podłączony pod osobny włącznik ścienny.

Dzięki wyposażeniu wentylatora w łożyska kulkowe, możemy zamontować go zarówno w ścianie, jak i w suficie. Wyciągowe wentylatory z linii Pulsar zawierają zawór zwrotny w zestawie. Konstrukcja zaworu sprawia, że przepływ powietrza odbywa się w jedną stronę, na zewnątrz. Pozwala to zapobiegać napływowi powietrza z powrotem do pomieszczenia, kiedy wentylator zostanie wyłączony. W serii Pulsar zastosowano silnik o dużej wydajności oraz umieszczone z przodu śmigła przekazują wytworzone wysokie ciśnienie strumienia powietrza, co przekłada się na zwiększoną skuteczność wentylatora. Specjalnie zaprojektowana komora na sterownik umożliwia proste podłączenie do sieci elektrycznej.

Na produkt producent przydziela 7 lat gwarancji.

Przy wyborze produktu należy sugerować się wymiarami danego pomieszczenia, w którym chcemy załączyć urządzenie, a nie do otworu w ścianie lub suficie. Istotne jest, aby praca wentylatora była dopasowana do jego objętości. Kubatura pomieszczenia powinna być trzykrotnie większa od wydajności urządzenia. W prezentowanym modelu Pulsar WPAB110ZEC jest to 87 m³/ha.

Należy oczywiście pamiętać, że nie montujemy wentylatora w pomieszczeniach gdzie znajdują się urządzenia z otwartą komorą spalania zasilane gazem lub innym paliwem (podgrzewacze wody, kotły pobierające powietrze do spalania), kominki otwarte (bez wkładów, kaset) oraz w kuchniach wyposażonych w kuchenkę gazową.

GŁÓWNE CECHY PRODUKTU

  • generuje wysokie ciśnienie powietrza
  • zawór zwrotny z tworzywa w zestawie
  • tworzywo ABS
  • łożyska kulkowe
  • IP24
  • maksymalna temperatura pracy 40°C
  • 7 lat gwarancji
  • możliwość instalacji na suficie

WYMIARY WENTYLATORA

Wentylator wyciągowy z zaworem zwrotnym Awenta Pulsar WPAB110ZEC - schemat, wymiary

ModelXYØØ1ZZ1WABV
WPAB110ZEC 180 180 110 100 85 46 128 152 152 4

WYPOSAŻENIE

Zawór zwrotny

Zawór zwrotny

Włącznik

Kostka

Producent
Awenta
Produkt
Wentylator
Seria
Pulsar
Kod produktu
WPAB110ZEC
Średnica
110 mm
Napięcie
230V
Typ montażu
Ścienny / sufitowy
Moc nominalna
2,7 W
Stopień ochrony
IP24
Poziom ciśnienia akustycznego
24 dB(A)
Przepływ maksymalny
87 m³/h
Gwarancja producenta
7 lat

Zobacz także