Wentylator Awenta Basic WB100W z wyłącznikiem sznurkowym

Indeks 04050119
Stan: Nowy
Marka AWENTA

Przeznaczenie: Wentylator wyciągowy sznurkowy Basic WB100W przeznaczony jest do montażu w ścianie. Jego funkcją jest wyciąg zużytego powietrza z pomieszczenia. Produkt do użytku wewnętrznego w mieszkaniach, domach, biurach i innych budynkach.

64,40 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3 - 15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 1 - 13 marzec 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 13,00 zł

Loading...

Wentylator wyciągowy ścienny z wyłącznikiem sznurkowym Awenta WB100W - biały

ISTOTNE INFORMACJE

Przedsiębiorstwo Awenta zaistniało w 1989 r. i jest niezależną, polską spółką, która z powodzeniem działa w wielu krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Firma Awenta wykonuje elementy systemów wentylacyjnych z tworzyw sztucznych i metalu. W zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia, oferują duży wybór wentylatorów, które są wyposażone w system sterowania z różnymi funkcjami.

Wentylator wyciągowy ścienny Awenta Basic WB100W wyposażony jest w łożyska ślizgowe o natężeniu 36 dB. WB100W jest wentylatorem w wersji standard z wyłącznikiem sznurkowym. Uruchomienie i wyłączenie wentylatora następuje po pociągnięciu zamontowanego sznureczka. Produkt taki kupujemy w szczególności, kiedy nie mamy możliwości podłączenia wentylatora pod włącznik ścienny. Model Basic dostępny jest wyłącznie w rozmiarze ø 100.

Wielkość średnicy rury przyłączeniowej do kanału wentylacyjnego 100 mm (ø 100) warunkuje wydajność urządzenia. Od wydajności zależy, jak szybko wentylator wyciągnie z pomieszczenia zużyte powietrze. Przy wyborze produktu należy sugerować się wymiarami danego pomieszczenia, w którym chcemy załączyć urządzenie, a nie do otworu w ścianie lub suficie. Istotne jest, aby praca wentylatora była dopasowana do jego objętości. Kubatura pomieszczenia powinna być trzykrotnie większa od wydajności urządzenia. W prezentowanym modelu Basic WB100W jest to 90 m³/ha. Ochrona IPX 4 chroni produkt przed ciałami obcymi o wielkości i objętości ok. 1 mm. Ze względu na użycie w prezentowanym modelu sznureczka i łożysk ślizgowych wentylator Awenta Basic WB100W może być zawieszony tylko w ścianie.

Na produkt producent udziela 2 lata gwarancji.

Należy oczywiście pamiętać, że nie montujemy wentylatora w pomieszczeniach gdzie znajdują się urządzenia z otwartą komorą spalania zasilane gazem lub innym paliwem (podgrzewacze wody, kotły pobierające powietrze do spalania), kominki otwarte (bez wkładów, kaset) oraz w kuchniach wyposażonych w kuchenkę gazową.

GŁÓWNE CECHY PRODUKTU

  • tworzywo ABS
  • łożyska ślizgowe
  • IPX4
  • maksymalna temperatura pracy 40°
  • 2 lata gwarancji
  • możliwość zainstalowania zaworu zwrotnego (ZZ), (zapobiega napływowi wilgotnego powietrza z powrotem do pomieszczenia, kiedy wyłączysz wentylator)

WYMIARY WENTYLATORA

Wentylator wyciągowy ścienny z wyłącznikiem sznurkowym Awenta Basic WB100W - wymiary

ModelØABXYWZ
WB100W 100 130 130 154 154 98 77

WYPOSAŻENIE

Włącznik sznurkowy

Wentylator uruchamiany i wyłączany jest sznureczkiem

Producent
Awenta
Produkt
Wentylator
Seria
Basic
Kod produktu
WB100W
Średnica
100 mm
Napięcie
230V
Typ montażu
Ścienny
Moc nominalna
14 W
Stopień ochrony
IPX4
Poziom ciśnienia akustycznego
36 dB(A)
Przepływ maksymalny
90 m³/h
Gwarancja producenta
2 lata

Zobacz także