Wentylator Awenta Astro WXA100

Indeks 04050239
Stan: Nowy
Marka AWENTA

Przeznaczenie: Wentylator wyciągowy AWENTA Astro WXA100 z okrągłym panelem frontowym przeznaczony do montażu w suficie, ale może być również zainstalowany w ścianie w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych. Produkt z oryginalną stylistyką i wysoką jakością materiału (tworzywo ABS) zapewnia bezawaryjną pracę przez wiele lat.

62,10 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3-15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 23 czerwiec - 5 lipiec 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 12,99 zł

Loading...

Wentylator wyciągowy sufitowy / ścienny Awenta Astro - biały

ISTOTNE INFORMACJE

AWENTA to polska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości elementów systemów wentylacyjnych, do których należą m.in. wentylatory wyciągowe wyposażone w wielorakie funkcje.

Wentylator sufitowy / ścienny Awenta Astro WXA100 w kolorze białym o mocy 38 dB jest wentylatorem w wersji podstawowej, uruchamiany i wyłączany wyłącznikiem (łącznik nie wchodzi w skład urządzenia). Najczęściej podłącza się je pod wyłącznik światła, ale również może być podłączony pod osobny włącznik ścienny. Estetyczna zewnętrzna konstrukcja oraz okrągły kształt wentylatora dedykowany jest do montażu w suficie, ale również dobrze spełni swoją rolę zamontowany w ścianie. Produkt wyróżnia się zabudowanym wlotem powietrza.

Wielkość średnicy rury przyłączeniowej do kanału wentylacyjnego ø 100 warunkuje wydajność urządzenia. Od wydajności zależy, jak szybko wentylator wyciągnie z pomieszczenia zużyte powietrze. Przy wyborze produktu należy sugerować się wymiarami danego pomieszczenia, w którym chcemy załączyć urządzenie, a nie do otworu w suficie lub ścianie. Istotne jest, aby praca wentylatora była dopasowana do jego objętości. Kubatura pomieszczenia powinna być trzykrotnie większa od wydajności urządzenia. W prezentowanym modelu Astro WXA100 jest to 85 m³/ha. Łożyska kulkowe zastosowane w produkcie w porównaniu do innych łożysk użytych w wentylatorach są trwalsze i wydajniejsze. Dzięki zastosowanym łożyskom kulkowym możemy zamontować go zarówno w suficie, jak i w ścianie. Ochrona IPX 4 chroni produkt przed ciałami obcymi o wielkości i objętości ok. 1 mm.

Na produkt producent udziela 5 lat gwarancji.

Należy oczywiście pamiętać, że nie montujemy wentylatora w pomieszczeniach gdzie znajdują się urządzenia z otwartą komorą spalania zasilane gazem lub innym paliwem (podgrzewacze wody, kotły pobierające powietrze do spalania), kominki otwarte (bez wkładów, kaset) oraz w kuchniach wyposażonych w kuchenkę gazową.

GŁÓWNE CECHY PRODUKTU

  • tworzywo ABS
  • łożyska kulkowe
  • IPX4
  • maksymalna temperatura pracy 40°C
  • możliwość instalacji na ścianie
  • 5 lat gwarancji
  • możliwość zainstalowania zaworu zwrotnego (ZZ), (zapobiega napływowi wilgotnego powietrza z powrotem do pomieszczenia, kiedy wyłączysz wentylator)

WYMIARY WENTYLATORA

Wentylator wyciągowy Awenta Astro - wymiary

Model Ø A ØX W Z
WXA100 100 139 160 110 77

WYPOSAŻENIEEasy Clip

Easy Clip

Włącznik / wyłącznik

Kostka

Producent
Awenta
Produkt
Wentylator
Seria
Astro
Kod produktu
WXA100
Średnica
100 mm
Napięcie
230V
Typ montażu
Sufitowy / ścienny
Moc nominalna
13 W
Stopień ochrony
IPX4
Poziom ciśnienia akustycznego
38 dB(A)
Przepływ maksymalny
85 m³/h
Gwarancja producenta
5 lat

Zobacz także