Pompa zatapialna Ibo IP 400 rain

Indeks 09070320
Stan: Nowy
Marka Dambat, IBO

Przeznaczenie: Pompa zatapialna z włącznikiem pływakowym IP 400 RAIN adresowana jest do pompowania wody deszczowej i wody czystej niezawierającej elementów szlifujących (np. piasku) z beczek i innych zbiorników. Pompa znajdzie zastosowanie w użytku indywidualnym, w gospodarstwie domowym i rolnym. Idealna do podlewania roślin na działce i w ogrodzie. Urządzenie o niewielkiej wadze i rozmiarze.

170,00 zł
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3 - 15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 4 - 16 czerwiec 2023 
local_shipping Najtańsza dostawa: 13,00 zł

Pompa z pływakiem do pompowania wody czystej, deszczówki z beczek i innych zbiorników IP 400 RAIN (400 W)

ISTOTNE INFORMACJE:

Dambat - polska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości pomp marki IBO oferująca różnorodne rodzaje pomp i inne urządzenia z zakresu techniki pompowej, znajdujące szerokie zastosowanie w różnych obszarach gospodarstwa domowego, przemysłowego i w rolnictwie.

Pompa zatapialna (zanurzeniowa) IP 400 RAIN marki IBO przeznaczona jest głównie dla odbiorców indywidualnych, do użytku prywatnego. Model, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem adresowanym przede wszystkim do wody deszczowej. To solidnie wykonana pompa z plastiku o niewielkich wymiarach i małej wadze. Fabrycznie została wyposażona w zabezpieczenie termiczne montowane w uzwojeniu silnika chroniące silnik przed przegrzaniem.

Pompa zatapialna do wody czystej i lekko zanieczyszczonej IP 400 IBO jest wyposażona w sterowanie pływakowe. Jest to pragmatyczna funkcja, dzięki niej pływak wyłączy automatycznie pompę, gdy woda znajdzie się na poziomie jej wyłączenia i załączy wraz ze wzrostem poziomu cieczy. Automatyczny pływak sterujący ochrania urządzenie przed pracą na sucho. Niewielka waga pompy umożliwia komfortowo użytkować i przenosić urządzenie, jest bezproblemowa w obsłudze i konserwacji. Produkt wyposażony jest również w długi kabel zasilający o długości 8 metrów. Dużą zaletą pompy zanurzeniowej IBO IP 400 RAIN jest możliwość bezpośredniego umieszczenia urządzenia w pompowanej cieczy.

Pompa z pływakiem IBO IP 400 RAIN posiada wydajny silnik o mocy 400 W i napięciu elektrycznym 230 V, zapewniając maksymalną wydajność na poziomie 83l / minutę. Urządzenie pozwala na maksymalną wysokość podnoszenia wody do 10 m znajdującej się w beczce lub innym zbiorniku. Teleskopowa rura zawarta w zestawie umożliwia dopasowanie do wysokości pojemnika, w którym znajduje się deszczówka. Wirnik pompy zbudowany jest, ze specjalnie wzmocnionego, hydrostatycznego tworzywa (norylu). Trwałe i wytrzymałe materiały wykazują dużą odporność na korozję i drobne uszkodzenia mechaniczne urządzenia.

PRZEZNACZENIE POMPY IBO IP 400 RAIN

Pompa zatapialna z pływakiem IBO IP 400 RAIN jest przeznaczona do pompowania deszczówki, jak i wody czystej. Urządzenie wykorzystamy do podlewania roślin i trawnika w naszych ogródkach lub w ogródkach działkowych. Podlewanie roślin to istotny cel pompy. Takie działanie pozwala w pełni korzystać z zasobów wody deszczowej, oszczędzając przy tym wodę czerpaną z sieci wodociągowej, co przekłada się na działania ekonomiczne, jak i ekologiczne. Model IP 400 RAIN został zaprojektowany z myślą o efektywnym czerpaniu wody deszczowej z beczki lub innych zbiorników. Pompę taką zastosujemy w gospodarstwie domowym, w ogrodzie czy na działce. W czasach, kiedy coraz częściej spotykamy się z niedoborem wody, posiadanie takiej pompy jest świetnym rozwiązaniem w przypadku dbania o wszelkie rośliny w ogrodach.

Wybierając pompę zatapialną dedykowaną do wody lekko zanieczyszczonej, należy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem danego urządzenia oraz parametrami użytkowymi (rozmiar, konstrukcja, klasa energetyczna i parametry techniczne).

W przypadku urządzenia przeznaczonego na użytek domowy sprawdzą się modele mniejsze i lżejsze, nie wymagające większego wysiłku. Przy zastosowaniu pompy do wody lekko zanieczyszczonej wystarczą pompy wykonane z tworzywa. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na maksymalną głębokość zanurzenia pompy, jej moc i wydajność. Istotna będzie również długość kabla urządzenia.

GŁÓWNE WŁAŚCIWOŚCI POMPY IBO IP 400 RAIN

  • Wydajny silnik o mocy 400 W
  • Rura teleskopowa umożliwiająca dopasowanie do wysokości zbiornika
  • Zabezpieczenie termiczne montowane w uzwojeniu silnika
  • Włącznik pływakowy chroniący przed pracą na sucho
  • Obudowa urządzenia z technopolimeru
  • Obudowa wirnika z tworzywa hydrostatycznego (noryl)
  • Wał i rotor wykonane ze stali nierdzewnej

ZALETY

Ikona: kciuk do góry

Poręczna

Ikona: uścisk dłoni

2 lata gwarancji

Producent
Dambat (IBO)
Moc silnika
400 W
Napięcie zasilania
230 V
Kod produktu
IP 400 RAIN z pływakiem
Max.temp. cieczy
35°C
Max. temp. otoczenia
40°C
Prędkość obrotowa silnika
2850 RMP
Max. wydajność
83 L / min
Max. wysokość podnoszenia
10 m
Bezpieczeństwo
IP68
Dł. kabla zasilającego
8 m
Klasa izolacji silnika
B
Pobór prądu
1,30 A
Pozycja pracy
Pionowa
Przelot przez wirnik
1 mm
Rodzaj przedmiotu
Pompa zatapialna
Rodzaj zasilania
Elektryczne sieciowe
Rozmiar króćca tłocznego
1'' - 1½''
Tryb pracy
Ciągły
Wymiary (Śr x Wys)
17 cm x 28 cm b. złącza
Waga produktu
4,1 kg
Gwarancja
2 lata

Zobacz także