Pompa ciepła LG Therma V 14 kW MONOBLOK, INWERTER, 3 fazowa

Przeznaczenie: Pompa ciepła LG o mocy 14 kW typu monoblok o zaawansowanej technologii, która zapewnia bezobsługowe i ekonomiczne użytkowanie. Może stanowić główne źródło ciepła w budynkach jednorodzinnych.01020166


P

Nowy produkt

22 219,00 zł (brutto)

Oczekiwanie na dostawę
Dostawa od: 189,75 zł

Oczekuje na dostawę

Pompa ciepła - korzystna cena dla instalatorów!

Pompa ciepła powietrze - woda LG Therma V 14 kW typu monoblok inverter (HM143M U33), 3 fazowa

ISTOTNE INFORMACJE

Pompy ciepła monoblok powietrze - woda od LG THERMA V 14 kW INWERTER została wyprodukowana według innowacyjnej i zaawansowanej technologii, aby dostarczyć klientowi racjonalnych korzyści, takich jak energooszczędność, inteligentne sterowanie oraz intuicyjna obsługa urządzenia.

Pompa ciepła Therma V Monoblok o mocy 14 kW jest urządzeniem efektywnym oraz ekologicznym w swym działaniu. Ma zastosowanie  w domu, jako rozwiązanie grzewcze podłogowe lub dostarczające ciepłą wodę użytkową. Pompa ciepła powietrze-woda czerpie energię cieplną z powietrza, która nawet przy niskiej temperaturze zewnętrznej ją posiada. Instalacja takiej pompy jest mało inwazyjna w porównaniu  do pompy ciepła czerpiącej energię np. z gruntu.

Pompa ciepła LG Therma V typu monoblok to model, który w swej budowie zespolony jest w jedną całość. Posiada wszystkie elementy w jednej konstrukcji, co oznacza, że nie wymaga dodatkowej instalacji chłodniczej. Ponadto jako jednostka tzw. hermetyczna jest urządzeniem, w którym ryzyko utraty szczelności jest znikome. Pompa ciepła typu monobloc posiada króćce przyłączeniowe po stronie wodnej, dzięki czemu montaż takiej pompy jest łatwy, a  samo urządzenie nie zajmuje miejsca w środku budynku, jak to jest w przypadku pompy ciepła typu split.

Firma LG posiada szeroką wiedzę w stosowaniu technologii inwerterowej. Jej nowoczesne podzespoły, takie jak sprężarka, wymiennik ciepła i silnik wentylatora, zapewniają doskonałą efektywność energetyczną. Inteligentny i nowatorski system zarządzania ciepłem pozwala na osiągnięcie maksymalnych oszczędności. Pompa Ciepła LG THERMA V 14 kW typu MONOBLOK, INWERTER została wyposażona w czynnik chłodniczy R32 o GWP wynoszącym 675. To aż 70 mniej niż w przypadku czynnika R410A, dzięki temu działanie pompy ciepła  jest efektywne i przyjazne dla środowiska.

Działanie pompy ciepła THERMA V Monoblok jest proste. Wymiennik ciepła przenosi ciepło generowane przez jednostkę zewnętrzną bezpośrednio na centralne ogrzewanie oraz do zbiornika z ciepłą wodą.

Dzięki opcjonalnemu  modułowi Wi-Fi (dodatkowo płatny), mamy możliwość sterowania urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie! Do jego obsługi będzie jedynie potrzebne urządzenie mobilne (smartfon, telefon, tablet itp.) wyposażone w system Android lub iOS.

W pompie ciepła Therma V Monoblok zastosowano automatyczny tryb pracy sezonowej. Temperatura wody zasilającej będzie automatycznie się zmieniać względem zmian temperatury zewnętrznej. Typ pracy sezonowej  można zastosować zarówno do trybu grzania, jak i chłodzenia, zmniejszając koszty eksploatacji o około 15%.

Po włączeniu trybu pracy antybakteryjnej, pompa THERMA V Monoblok raz na tydzień automatycznie podgrzewa wodę w zbiorniku do temperatury 80°C w celu dezynfekcji i sterylizacji zbiornika niszcząc bakterię Legionella.

Pompy ciepła LG typu monoblok oprócz standardowych akcesoriów, posiada możliwość zainstalowania (opcjonalnie) dodatkowego podgrzewacza przepływowego, który mógłby działać  jako backup. Instaluje się go wewnątrz budynku.

Zestaw LG THERMA V MONOBLOK 14 kW zawiera następujące główne elementy:

 •     Przyłącza wejściowe i wyjściowe rury wodnej (zewnętrzne 1 cal)
 •     Sprężarka hermetyczna Scroll
 •     Wentylator - parownik
 •     Zawór rozprężny
 •     Płytowy wymiennik ciepła - skraplacz
 •     Filtr (filtrowanie wody krążącej wewnątrz obiegu)
 •     Pompa obiegowa
 •     Manometr (wskazuje ciśnienie wody obiegowej
 •     Zawór bezpieczeństwa (otwarcie przy ciśnieniu wody o wys. 3bar)
 •     Skrzynka kontrolna obiegu wody (hydro-PCB i listwy zaciskowe)
 •     Skrzynka kontrolna obiegu czynnika chłodniczego (PCB jednostki i listwy zaciskowe)
 •     Naczynie wzbiorcze
 •     Jednostka zewnętrzna
 •     Sterownik
 •     Moduł WiFi - dodatkowo płatne

GŁÓWNE ZALETY LG THERMA V MONOBLOK

Temperatura

Szybkie osiąganie żądanej temperatury

Wydajność przy niskiej temperaturze

Doskonała wydajność nawet przy bardzo niskich temperaturach otoczenia

65 st.C

Odpowiedni poziom dogrzewania dostarczonej  wody o temp. do 65°C

Wysoka wydajność

Wysoka wydajność przy wykorzystaniu najnowszej technologii dla sprężarek

WiFi SmartThinQ

Inteligentne rozwiązanie, wykorzystujące łączność WiFi poprzez LG Smart ThinQTM (opcjonalnie, dodatkowo płatne)

Klasa A+++

Klasa energetyczna A+++ zgodna z normami UE

Funkcja sterylizacji oraz dezynfekcji pompy

Nowoczesny sterownik

Nowoczesny sterownik

Antykorozja

Antykorozyjna powłoka wymiennika

Gwarancja

Gwarancja 3 lata

PARAMETRY TECHNICZNE

Dane techniczne pompy ciepła powietrze woda LG Therma V split inwerter 14 kW - tabela 2

SEZONOWA EFEKTYWNOSC ENERGETYCZNA

seznowoa efektywność energetyczna pompy ciepła powietrze woda LG Therma V split inwerter 14 kW

Klasa dystrybucji P

Trusted Shops Reviews

Produkty powiązane