Pompa Ciepła HYUNDAI SUPREME SPLIT 10 kW + Moduł WiFi

01020228

O

Nowy produkt

Przeznaczenie:  Pompa ciepła Hyundai SUPREME SPLIT typu powietrze - woda o mocy 10 kW z modułem hydraulicznym, stanowi idealne rozwiązanie w zakresie chłodzenia i ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenie dedykowane do domów jedno lub wielorodzinnych.

Więcej szczegółów

Czas wysyłki: 3-15 dni roboczych

Masz pytania?

Zapytaj specjalistę

23 247,00 zł (brutto)

Najtańsza dostawa: 164,44 zł

Więcej informacji

Pompa ciepła - korzystna cena dla instalatorów!

Pompa ciepła Hyundai split o mocy 10 kW z wbudowanym modułem hydraulicznym oraz modułem WiFi

ISTOTNE INFORMACJE:

W domach jednorodzinnych wyposażonych w ogrzewanie podłogowe, ścienne lub grzejniki niskotemperaturowe, znakomitą alternatywą dla konwencjonalnych systemów ogrzewania jest pompa ciepła split typu powietrze - woda ekskluzywnej marki HYUNDAI. System przetwarzania ciepła, jaki zastosowano przy produkcji tych pomp oraz użyte w niej innowacyjne rozwiązania technologiczne, czynią je wysoko wydajnymi oraz energooszczędnymi urządzeniami.

Zastosowany w pompie ciepła HYUNDAI o mocy 10 kW system SUPREME SPLIT posiada jednostkę zewnętrzną oraz moduł hydrauliczny (jednostka wewnętrzna). Moduł ten został wyposażony w płytowy wymiennik ciepła oraz opcjonalną grzałkę elektryczną. Hydrauliczny moduł pompy ciepła posiada możliwość podłączenia instalacji CWU czy ogrzewania podłogowego. Ważną funkcją tego modułu jest również zdolność zmiany obiegu i wprowadzenie zimnej wody dla ogrzewania podłogowego i klimakonwektorów, zapewniając w ten sposób szybkie chłodzenie pomieszczeń.

ZASADA DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA HYUNDAI SUPREME SPLIT

Wentylator zasysa powietrze z otoczenia do jednostki zewnętrznej pompy ciepła HYUNDAI SUPREME SPLIT, a następnie część ciepła znajdującego się w powietrzu przejmuje czynnik roboczy (R32) za pośrednictwem skraplacza.  W kolejnym etapie następuje sprężenie pary czynnika zwiększając jej temperaturę. Para trafia do skraplacza, tam dokonuje się przemiana fazowa, która powoduje oddanie ciepła do obiegu wody w systemie grzewczym.

Rozwiązanie systemu grzewczego typu split jest wskazane zarówno dla starszych, jak i nowych budynków.  Taki system dedykowany jest również do wyższej temperatury zasilania (grzejniki), a co najważniejsze posiada też funkcję chłodzenia latem, stając się zwykłym klimatyzatorem. Urządzenie to jako swoje dolne źródło traktuje powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku, przez co staje się urządzeniem ekologicznym.

Przy zastosowaniu prawidłowych parametrów pracy, pompa ciepła HYUNDAI SUPREME SPLIT 10 kW działa bardzo efektywnie. Korzysta z darmowego ciepła pochodzącego z atmosfery, co znacznie przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania, w sprzyjających warunkach nawet o 70% w stosunku do innych standardowych systemów grzewczych. Instalacja pompy ciepła Hyundai  przy zastosowaniu nowoczesnej technologii w przemyślany sposób zwiększa komfort i nie powoduje lokalnej emisji zanieczyszczeń, co czyni ją przyjaznym dla środowiska naturalnego.

W zestawie pompy ciepła Hyundai Supreme 10 kW typu split zastosowano moduł komunikacji Wi-Fi, który daje możliwość zdalnego monitoringu lub kontroli pracy systemu ogrzewania i zużycia energii. Dzięki modułowi Wi-FI można intuicyjnie korzystać z większości funkcji związanych z ogrzewaniem, chłodzeniem oraz przygotowaniem ciepłej wody użytkowej. Moduł WiFi współpracuje z aplikacją Comfort Home, a jej inteligentne zasoby pozwolą na jeszcze lepszy komfort użytkowania pompy ciepła.

Gwarancja na pompy ciepła marki Hyundai Supreme Split 10 kW wynosi 3 lata. Jest jednak możliwość przedłużenia gwarancji po odbyciu szkolenia autoryzacyjnego, na które można zapisać się przez formularz kontaktowy na stronie hyundai-hvac.pl. Koszt szkolenia wynosi 150 zł netto, jak zapewnia producent, kwota możliwa jest do odliczenia po zakupie pompy ciepła.

DEKLARACJA ZGODNOŚCI

Pompy ciepła firmy HYUNDAI typ HHPS-M10TH, są zgodne z następującymi dyrektywami:

 • LVD <2014/35/EU>
 • EMC <2014/30/EU>
 • MD <2006/42/EC>
 • PED <2014/68/EU>
 • ROHS II <2011/65/EU>
 • ErP <2009/125/EC>
 • (EU) NO 517/2014

Do oceny zgodności z tymi dyrektywami zastosowano następujące normy:

 • EN 60335-1:2012/ A13:2017
 • EN 60335-2-40:2003/A13:2012 EN 62233:2008
 • EN 378-2:2016
 • EN 61000-6-3/A1:2011 EN IEC 61000-6-1:2019
 • EN ISO 5801:2017

GŁÓWNE ELEMENTY ZESTAWU (PRZYKŁADOWA INSTALACJA)

Przykładowa instalacja pompy ciepła HYUNDAI SUPREME SPLIT - schemat


1. Jednostka zewnętrzna - HHPS-M10TH

2. Moduł hydrauliczny - HPPMD-M100THI

3. Płytowy wymiennik ciepła

4. Dodatkowa grzałka elektryczna (dodatkowo płatne)

5. Wewnętrzna pompa obiegowa

6. Interfejs użytkownika

7. Termostat pokojowy

8. Zawór odcinający

9. Zawór 3-drogowy z siłownikiem

10. Zewnętrzna pompa obiegowa

11. Zawór 2-drogowy z siłownikiem

12. Dystrybutor

13. Kolektor

14. Zbiornik ciepłej wody użytkowej

15. Cewka wymiennika ciepła

16. Grzałka zanurzeniowa

17. Zawór obejściowy

FHL 1 ... n Pętle ogrzewania podłogowego

FCU 1 ... n klimakonwektory

SP Panel solarny

FUNKCJE I WYPOSAŻENIE URZĄDZENIA

 • Energooszczędne sprężarki DC Inverter
 • Wysoka wydajność i szeroki zakres pracy
 • Łatwa instalacja i konserwacja pompy
 • Bramka BMS, komunikacja Modbus
 • Sterowanie WiFi i zdalna kontrola (standardowo w każdym zestawie)
 • Wbudowana grzałka elektryczna 3 kW (standardowo w każdym zestawie)
 • Sterownik przewodowy w standardzie
 • Wbudowany czujnik temp. w sterowniku
 • Wybór trybów pracy: Grzanie, Chłodzenie, CWU
 • Funkcjonalne ustawienia: Tryb Auto, Tryb Dezynfekcji, Tryb Wakacyjny, Tryb priorytetu CWU, Tryb ECO, Tryb Silent
 • Bezszczotkowy silnik wentylatora DC
 • Cicha praca agregatu pompy ciepła
 • 24-godzinne programowanie On/Of
 • Timer tygodniowy

GŁÓWNE ZALETY:

Inveretr +

Energooszczędna sprężarka Mitsubishi DC Inverter, zapewnia niskie koszty eksploatacji

Wydajność przy niskiej temperaturze

Doskonała wydajność nawet przy bardzo niskich temperaturach otoczenia do - 25°C

Temperatura

Odpowiedni poziom dogrzewania dostarczonej wody o temp. do 55°C

Wbudowana grzałka elektryczna w zestawie o mocy 3 kW

Czynnik R32

Ekologiczny czynnik chłodniczy R32

Klasa A+++

Klasa efektywności energetycznej A+++ (35⁰C)

Nowoczesny sterownik

Nowoczesny i intuicyjny sterownik przewodowy + moduł WiFi

Kompatybilność BMS

Prosta integracja z większością istniejących instalacji ogrzewania.

Gwarancja

Gwarancja 3 lata.

PARAMETRY TECHNICZNE JEDNOSTKI ZEWNĘTRZNEJ

Pompa Ciepła Hyundai Supreme Split - Parametry techniczne

PARAMETRY TECHNICZNE MODUŁU HYDRAULICZNEGO

Pompa Ciepła Hyundai Supreme Split - Parametry techniczne modułu hydraulicznego

Sprzedaż i montaż urządzeń zawierających F-gazy

Zgodnie z Rozporządzeniem (UE) nr 517/2014 i nowelizacją ustawy o SZWO i F-gazach z 12 lipca 2017 (tekst jednolity Dz.U.2017 poz.1951), kupującego i sprzedającego obowiązują następujące przepisy w zakresie urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych, w tym pomp ciepła, zawierających F-gazy:

Zakup przez firmę:

Klimatyzatory przenośne oraz pompy ciepła monoblokowe zakupić może każda firma bez dodatkowych czynności poprzedzających zakup, niezależnie od tego, w jakim celu urządzenie zostało zakupione (montaż lub dalsza sprzedaż bez montażu), o ile kupujący nie ingeruje w układ chłodniczy. W przypadku złożenia zamówienia w hurtowni swatt lub za pośrednictwem naszego konta allegro, zamówienia nie są obwarowane żadnymi dodatkowymi wymogami oprócz tych wskazanych powyżej.

Zakup klimatyzatorów typu split oraz pomp ciepła typu split na cele dalszej odsprzedaży może zostać zrealizowany dopiero oraz tylko i wyłącznie po przedłożeniu oświadczenia kupującego, w którym deklaruje on, że urządzenie kupuje w celu dalszej odsprzedaży. Wzór oświadczenia dołączany jest jako załącznik do aukcji allegro lub jako plik do pobrania w przypadku oferty na hurtowni swatt. Oświadczenie należy wypełnić, podpisać i wysłać na adres: f-gaz@poleko.pl

Zakup klimatyzatorów typu split oraz pomp ciepłą typu split w celu dokonania montażu klientowi końcowemu, wymaga przesłania w wiadomości do sprzedającego, numeru certyfikatu F-GAZ dla przedsiębiorstw. Sprzedawca weryfikuje przesłany certyfikat na stronie https://www.udt.gov.pl/wykazy/REJ_ZAKL_UPR_FG.html Po weryfikacji następuje realizacja zamówienia.

Zakup przez firmę:

Klimatyzatory przenośne oraz pompy ciepła monoblokowe zakupić można bez dodatkowych czynności poprzedzających zakup. W przypadku złożenia zamówienia w hurtowni swatt lub za pośrednictwem naszego konta allegro. Zamówienia nie są obwarowane żadnymi dodatkowymi wymogami o ile kupujący nie ingeruje w układ chłodniczy.

Zakup klimatyzatorów typu split oraz pomp ciepłą typu split może zostać zrealizowany jedynie po wysłaniu przez kupującego na adres f-gaz@poleko.pl scanu umowy zawartej z firmą posiadającą stosowny certyfikat dla przedsiębiorstw lub scanu umowy zawartej z osobą fizyczną posiadającą certyfikat dla personelu. . Wzór umowy dołączony jest jako załącznik do aukcji allegro lub jako plik do pobrania w przypadku oferty na hurtowni swatt. Wysyłka towaru następuje po zweryfikowaniu poprawności umowy. Nie przesłanie umowy jest jednoznaczne z rezygnacją z zakupu z winy leżącej po stronie kupującego. Dostęp do firm posiadających stosowne uprawnienia znaleźć można tutaj: https://www.udt.gov.pl/wykazy/REJ_ZAKL_UPR_FG.html

Ze względu na restrykcyjne przestrzeganie przez naszą firmę przepisów Rozporządzenia nr 517/2014 i Nowelizacji Ustawy o SZWO i F-gazach z 12 lipca 2017 (tekst jednolity Dz.U.2017 poz.1951), czas realizacji zamówień obejmujących urządzenia klimatyzacyjne i pompy ciepła może się nieznacznie wydłużać ze względu na konieczność weryfikacji dokumentów (oświadczeń, certyfikatów i umów)

Trusted Shops Reviews

Produkty powiązane