Pompa ciepła do podgrzewu wody użytkowej 2,5 kW DROPS M4.1 + Biokominek GRATIS

01020002

A

Nowy produkt

Przeznaczenie: Pompa ciepła DROPS M4,1 przeznaczona jest do przygotowania ciepłej wody użytkowej za pośrednictwem dowolnego typu istniejącego lub nowego zasobnika. Podłączenie do zasobnika realizowane jest poprzez bezpośrednie połączenie obiegu wtórnego pompy ciepła z wodą użytkowa zasobnika lub też za pośrednictwem dodatkowej wężownicy czy też płaszcza.

Więcej szczegółów

1000 szt.

Czas wysyłki: 1-3 dni robocze

Masz pytania?

Zapytaj specjalistę

3 650,00 zł (brutto)

Najtańsza dostawa: 102,00 zł
Santader Raty

Opis

Klasa dystrybucji A

Więcej informacji

Pompa ciepła do podgrzewu wody użytkowej 2,5 kW DROPS M4.1 + Biokominek GRATIS

PODSTAWOWE CECHY

 • Klasa energetyczna A

 • COP 4,33 (wg. szczegółowej specyfikacji umieszczonej w poniższych danych technicznych)

 • Urządzenie wyprodukowane w Polsce

 • Pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny świadczony przez producenta

 • Niskie koszty eksploatacji oraz długa żywotność dzięki wysokiej klasy podzespołom

 • Brak ukrytych kosztów dodatkowych dzięki umieszczeniu w urządzeniu wszystkich podzespołów niezbędnych do pracy pompy

 • Możliwość podłączenia do dowolnego zasobnika wody użytkowej bezpośrednio do wody lub za pośrednictwem płaszcza bądź wężownicy umieszczonej w zasobniku

 • Wymiana pompy ciepła nie powoduje konieczności demontażu zasobnika tak jak ma to miejsce w przypadku pomp ciepła zintegrowanych na stałe z zasobnikiem

 • możliwość montażu w pomieszczeniach o małej wysokości gdzie zastosowanie pompy ciepła zintegrowanej z zasobnikiem jest niemożliwe

 • Łatwy i szybki montaż dzięki kompaktowej konstrukcji i zabudowanej w urządzeniu pompie obiegowej

 • Łatwy transport, wysoka izolacyjność cieplna oraz nowoczesny wygląd dzięki lekkiej i trwałej obudowie z tworzywa sztucznego

 • ŸŸWysoki poziom bezpieczeństwa poprzez zastosowanie zabezpieczeń ciśnieniowych jak i temperaturowych układu chłodniczego

 • ŸW standardzie funkcja automatycznego odszranianie parownika

 • ŸMożliwość ustawienia czterech przedziałów czasowych (dwa nocne i dwa dzienne) o różnej temperaturze wody dla każdego dnia tygodnia

 • ŸMożliwość współpracy z systemem fotowoltaicznym lub taryfowym zasilaniem energii elektrycznej za pośrednictwem dodatkowego bezpotenjcałowego zestyku zwiernego po którego wyzwoleniu następuje uruchomienie pompy ciepła

 • ŸMożliwość sterowania grzałką elektryczną

 • ŸMożliwość sterowania pompą cyrkulacyjną wody użytkowej

 • ŸMożliwość montażu na podłodze za pośrednictwem stopek montażowych (w komplecie) lub na ścianie za pośrednictwem dodatkowego wspornika montażowego (nie wchodzi w skład zestawu)

 • Możliwość montażu i co za tym idzie utrzymania gwarancji producenta bez dodatkowych uprawnień i autoryzacji osoby instalującej urządzenie

 • Możliwość chłodzenia pomieszczeń powietrzem wylotowym z pompy


GŁÓWNE ELEMENTY SKŁADOWE

 • Wysoko efektywna sprężarka rotacyjna charakteryzująca się długą żywotnością

 • Energooszczędny wentylator odśrodkowy EBM PAPST

 • ŸParownik ze specjalną powierzchnią hydrofilową polepszającą proces rozmrażania i ograniczający zabrudzenie lameli

 • ŸPompa obiegowa WILO

 • ŸIntuicyjny sterownik

 • Skraplacz – wymiennik płytowy SWEP

 • ŸObudowa z tworzywa sztucznego w kolorze szaro czarnym

 • ŸStopki do montażu na podłodze

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

Montaż

Wewnątrz pomieszczenia

Wymiary (średnica x wysokość)

661 x 563 mm

ŸŚrednica zewnętrzna kanałów pompy

200 mm

Króćce przyłączeniowe obiegu grzewczego

GZ ¾”

Masa

45 kg

Czynnik chłodniczy

R134a / 0,8 kg

Nośnik ciepła

woda lub mieszanka wody i glikolu o stężeniu nie większym niż 50/50

Zalecany przepływ

0,28 m3/h

Zakres pracy (temperatura zewnętrzna)

+5 do +43 °C

Maksymalna temperatura podgrzewu wody                                                                 

+60 °C              

Zasilanie elektryczne

1/N/PE 220-240 V 50 Hz

Parametry dla temperatury powietrza 35 °C

Pobierana moc elektryczna

min 0,29 kW, max. 0,65 kW

Maksymalna moc grzewcza

2,57 kW

Średnia moc grzewcza dla podgrzewu wody w zakresie 10-60 °C

1,9 kW

COP, podgrzew wody 10 ÷ 40 °C

6,9

ŸCOP, podgrzew wody 10 ÷ 45 °C

6,6

ŸCOP, podgrzew wody 10 ÷ 50 °C

5,7

COP, podgrzew wody 10 ÷ 55 °C

4,9

ŸCzas podgrzewu 100 l. wody 10 ÷ 40 °C

1,5 h

ŸCzas podgrzewu 100 l. wody 10 ÷ 45 °C

1,9 h

Czas podgrzewu 100 l. wody 10 ÷ 50 °C

2,6 h

ŸCzas podgrzewu 100 l. wody 10 ÷ 55 °C

3,4 h

Parametry dla temperatury powietrza 20 °C

Pobierana moc elektryczna dla temperatury powietrza zasysanego równej 20 °C

min. 0,29 kW, max. 0,56 kW

Maksymalna moc grzewcza

1,98 kW

Średnia moc grzewcza dla podgrzewu wody w zakresie 10-60 °C

1,49 kW

ŸCOP, podgrzew wody 10 ÷ 40 °C

4,33

ŸCOP, podgrzew wody 10 ÷ 45 °C

3,98

ŸCOP, podgrzew wody 10 ÷ 50 °C

3,55

COP, podgrzew wody 10 ÷ 55 °C

3,22

ŸCzas podgrzewu 100 l. wody 10 ÷ 40 °C

2,5 h

ŸCzas podgrzewu 100 l. wody 10 ÷ 45 °C

3,2 h

ŸCzas podgrzewu 100 l. wody 10 ÷ 50 °C

4,0 h

Czas podgrzewu 100 l. wody 10 ÷ 55 °C

4,7 h

Powyższe parametry zostały ustalone na podstawie badań urządzenia podłączonego do zasobnika wg schematu nr 2 przy temperaturze powietrza zasysanego 20 lub 35 °C bez dodatkowych kanałów zamocowanych na pompie.

CENNE UWAGIW procesie podgrzewu wody przez pompę ciepła, różnica temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem  pompy ciepła wynosi kilka stopni Celsjusza. Jest to sytuacja normalna i wynika ona ze specyfiki pracy tego typu urządzeń. Podgrzew wody do zakładanej temperatury odbywa się poprzez wielokrotne jej przetłoczenie czyli całkiem inaczej niż w przypadku typowych podgrzewaczy, gdzie w wyniku jednorazowego przetłoczenia uzyskuje się zadaną temperaturę wody.

Podłączenie pompy ciepła do zasobnika za pośrednictwem wężownicy powoduje  mniejszą efektywność energetyczną ze względy na straty powstałe na dodatkowym wymienniku jakim jest wężownica. W przypadku zbyt małej wężownicy może dochodzić nawet do unieruchomienia pompy (stan awarii) spowodowanego brakiem odbioru wymaganej ilości ciepła (wzrostem ciśnienia po stronie pierwotnej skraplacza – wymiennika płytowego). Wymagana powierzchnia wężownicy zapewniająca poprawną pracę urządzenia to 0,6 m2.

Podłączenie pompy ciepła do zasobnika za pośrednictwem wężownicy lub płaszcza może powodować, że maksymalna temperatura podgrzanej przez pompę ciepła wody będzie nieco niższa a niżeli wartość maksymalna podana w danych technicznych  (60 °C).

Podłączenie pompy bezpośrednio do zasobnika (schemat 2) powinno być wykonane w taki sposób, aby przewód zasilający z pompy ciepła był umiejscowiony jak najniżej w zbiorniku. Im wyższe umiejscowienie przewodu zasilającego tym dłuższy czas podgrzewu nawet po nieznacznym zużyciu ciepłej wody, co jest spowodowane wymieszaniem się  ciepłej wody z górnej części zasobnika z zimną wodą z części dolnej.

Przy doborze pojemności zasobnika w którym będzie podgrzewana woda przez pompę DROPS, należy wziąć pod uwagę czas podgrzewu konkretnej pojemności wody przy konkretnej temperaturze powietrza zasysanego. Niezbędne czasy podgrzewu znajdują się w powyższym opisie. Niewłaściwy dobór pojemności może powodować dyskomfort użytkowania lub konieczność dogrzewania wody przez dodatkowe źródło ciepła, np. przez grzałkę elektryczną.

DO KAŻDEGO ZAKUPU BIOKOMINEK GRATIS

Ekologiczne biokominki WEBER BIO są przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń w których nie ma możliwości podłączenia do komina. Zapewniają komfort i relaks w dowolnego typu obiektach. Oferowana wersja biokominka umożliwia 3 wersje montażu, tzn. bezpośrednio na ścianie, poprzez zabudowę we wnęce ściennej lub w narożu.

GŁÓWNE ZALETY STOSOWANIA BIOKOMINKÓW

W przeciwieństwie do większości podobnych zamienników, biokominek WEBER BIO W wykonany jest w technologii umożliwiającej montaż zarówno we wnęce ściennej jak również bezpośrednio na ścianie lub w narożu. Montaż w odpowiednio przygotowanej wnęce ściennej gwarantuje wyjątkową estetykę.

System mikrowentylacji zapewnia maksymalne ograniczenie transferu ciepła na ścianę, minimalizując ryzyko zabrudzeń w wyniku konwekcji powietrza (efekt grzejnika). Rozwiązanie to nie wymaga również konieczności stosowania listew dystansowych na ścianie dzięki odpowiednio skonstruowanemu systemowi mocowania.

Innowacyjne rozwiązanie pojemnika na paliwo gwarantuje wyeliminowanie efektu świeczki, tak jak ma to miejsce w większości produktów dostępnych na rynku. Szerokość paleniska wynosi aż 290 mm.

Specjalnie wyprofilowany pojemnik na paliwo wypełniony materiałem absorbującym ciecz, gwarantuje bezpieczne użytkowanie, a w sytuacji ewentualnego wywrócenia się biokominka, uniemożliwia rozlanie się paliwa i wzniecenia pożaru.

Palenisko wykonane jest z najwyższej jakości żaroodpornej stali nierdzewnej, co gwarantuje długa żywotność.

Dodatkowe zabezpieczenie pojemnika z paliwem w postaci estetycznej nakładki umożliwia szybkie wygaszenie płomienia bez specjalnych zabiegów.

Dedykowany adapter do nakładki zabezpieczającej pojemnik z paliwem, umożliwia szybkie usunięcie nakładki z pojemnika i ponowne rozpalenie bez ryzyka poparzenia.

Jednolita konstrukcja wykonana z jednej tafli blachy, bez zbędnych połączeń skręcanych czy nitowanych, gwarantuje maksymalna żywotność i niespotykaną estetykę wykonania.

Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji w połączeniu z technologią wytwarzania opartą o precyzyjną i profesjonalną linię produkcyjną nadzorowaną zgodnie z międzynarodowym systemem jakości ISO 9001, gwarantują najwyższą jakość produkowanych urządzeń.

Biokominek WEBER BIO  to produkt polskiego producenta z kilkunastoletnim doświadczeniem w produkcji urządzeń z szeroko pojętej branży grzewczej. Kupując oferowany przez nas produkt, masz pewność  wysokiej jakości oraz realnej gwarancji w przypadku ewentualnych usterek.

PODSTAWOWE INFORMACJE I FUNKCJE BIOKOMINKA

Typ:

Wiszący

Ilość możliwości montażu:

3 (naścienny, narożny, indywidualna zabudowa)

Gwarancja:

3 lata

Bezpieczna biowkładka:

Tak

Wkład absorbujący chłonny umieszczony w biowkładce zapewniający wysokie bezpieczeństwo użytkowania

Tak

Funkcja aromaterapi:

Tak

Bezpieczna pokrywa pojemnika:

Tak

Wymóg instalacji kominowej:

Nie

Moc grzewcza:

Do 4 kW

Czas spalania na jednym napełnieniu:

Do 2,5 godziny

Maksymalna pojemność jednorazowego napełnienia:

0,4 l.

Dylatacja:

Bezpieczna odległość od ściany jest zapewniona poprzez odpowiednie umieszczenie w konstrukcji biokominka uchwytów montażowych

Paliwo:

Bopaliwo przeznaczone do użycia w biokominkach

Podstawowe dane techniczne

Wymiary (szer. x wys. x głębokość):

600 x 400 x 162 mm

Waga:

5,5 kg

Materiał konstrukcji nośnej:

Blacha stalowa .malowana proszkowo farbą żaroodporną w kolorze czarnym

Materiał palnika:

Żaroodporna stal nierdzewna gr. 2 mm

ELEMENTY SKŁADOWE ZESTAWU BIOKOMINKA

 • Biokominek
 • Zestaw śrub montażowych
 • Pojemnik na biopaliwo wraz z materiałem absorbującym płyn
 • Pokrywa pojemnika (nakładka)
 • Uchwyt transportowy do nakładki zabezpieczający przed poparzeniem

Opinie

Brak komentarzy.

Napisz opinię

Pompa ciepła do podgrzewu wody użytkowej 2,5 kW DROPS M4.1 + Biokominek GRATIS

Pompa ciepła do podgrzewu wody użytkowej 2,5 kW DROPS M4.1 + Biokominek GRATIS

Przeznaczenie: Pompa ciepła DROPS M4,1 przeznaczona jest do przygotowania ciepłej wody użytkowej za pośrednictwem dowolnego typu istniejącego lub nowego zasobnika. Podłączenie do zasobnika realizowane jest poprzez bezpośrednie połączenie obiegu wtórnego pompy ciepła z wodą użytkowa zasobnika lub też za pośrednictwem dodatkowej wężownicy czy też płaszcza.

Pobierz