Parasol grzewczy promiennik MalTec Exclusive FL175

Przeznaczenie: Parasol (promiennik) grzewczy, tarasowy to idealne rozwiązanie dla tarasów, ogródków przydomowych czy gastronomicznych; wpłyną z pewnością na przedłużenie letniego sezonu na świeżym powietrzu. Urządzenie zasilane gazem płynnym z butli.

02080264


Nowy produkt

1 450,00 zł (brutto)

Dostępny
Dostawa od: 15,00 zł

Czas wysyłki: 3-15 dni roboczych

Parasol grzewczy gazowy MalTec Exclusive FL175

ISTOTNE INFORMACJE

Promiennik gazowy ogrodowy MalTec Exclusive FL175 ogrodowy to urządzenie grzewcze, które jest instalowane przede wszystkim na świeżym powietrzu. Wykonany jest ze stali, dostępny w kolorze brązowym. Będzie doskonałym i przydatnym urządzeniem, podczas imprez plenerowych w dobrze wentylowanych przestrzeniach. Niewątpliwie głównym atutem parasola grzewczego to zasilanie gazem płynnym w butli, a drugim tak samo ważnym to emitowanie nieszkodliwego dla zdrowia ludzkiego promieniowania podczerwieni, które odbierane jest jako ciepło.

Działanie parasola grzewczego

Temperatura powietrza odczuwana w zasięgu działania lampy wynosi 18-20°C nawet przy dużo niższej temperaturze otoczenia. Przy pomocy regulatora przepływu gazu, możemy dostosować moc promieniowania do temperatury zewnętrznej, według uznania. Niezwykle proste źródło energii, jak gaz płynny (butla gazowa) zapewni mobilność oraz bezpieczeństwo.

Podczas konstruowania parasola grzewczego podjęto wszelkie działania, które wpłynęły na to, że produkt posiada elegancki design i ciekawy wizualnie płomień. To wszystko nadaje niepowtarzalny klimat otoczeniu, w którym taki promiennik gazowy się znajduje, tworząc przy tym przyjemną aurę ciepła.

Dedykowany promiennik gazowy w postaci parasola grzewczego Exclusive FL175, w przeciwieństwie do standardowych modeli, wyposażony jest w palnik, który został zainstalowany w dolnej części urządzenia, dzięki czemu ciepło rozprowadzane jest równomiernie, a to z kolei zwiększa wydajność urządzenia. W parasolu grzewczym Exclusive FL175 zastosowano także innowacyjną strategię ogrzewania, jaką jest szklana rura wykonana ze wzmocnionego materiału. Dzięki niej mamy możliwość obserwowania płomienia, który jest niezwykle efektowny wizualnie. W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz swobody użytkowania, szklana rura została dodatkowo zabezpieczona metalową kratką.

Parasol grzewczy MalTec Exclusive FL175 zasilany jest przy pomocy ceramicznego palnika o mocy 14,5 kW i wyposażony został w dwa poziomy mocy. Wytwarza on jednostajny strumień ciepła, począwszy od nasady emitera do wylotu spalin.  Strumień ten posiada siłę oddziaływania na przestrzeni do 30 m2, niezależnie od natężenia siły wiatru. Dzięki regulatorowi przepływu gazu możemy sami dostosować moc promieniowania względem temperatury zewnętrznej. Nieszablonowy kształt kapelusza rozprowadza ciepło równomiernie, przy równoczesnym zmniejszeniu strat energii.

Bezpieczeństwo

Dbając o bezpieczeństwo użytkowania tego gazowego urządzenia grzewczego, należy przestrzegać zasad przechowywania i użytkowania butli gazowej. Butla powinna być ustawiona pionowo na suchym, czystym podłożu, odpowiednio zabezpieczona przed drganiami, nie można dopuścić do przewrócenia się jej (dlatego dedykowany parasol posiada wewnętrzny schowek). Temperatura otoczenia, w którym korzysta się z butli, nie może przekroczyć 35°C.

Parasol grzewczy mimo sporej wagi oraz rozmiarów, bez większych trudności możemy przetransportować. Pomocne w tym względzie będą kółka (dołączone do zestawu), które sprawią, że przemieszczanie tego parasola z miejsca na miejsca będzie łatwe. Urządzenie wysyłane jest w opakowaniu w częściach, do samodzielnego montażu.

GŁÓWNE ELEMENTY ZESTAWU

 • Parasol FL175
 • Wąż z zaciskami
 • Reduktor
 • Kółka do transportu
 • Instrukcja w j. Polskim

PODSTAWOWE WYMIARY PROMIENNIKA

Parasol grzewczy ogrodowy MalTec Exclusive FL175 - wymiary

ZASTOSOWANIE PARASOLA GRZEWCZEGO

 • Ogródki
 • Patio
 • Restauracje
 • Kawiarnie
 • Kościoły
 • Ogródki działkowe
 • Imprezy plenerowe
 • Hotele
 • Domki letniskowe

SPOSÓB INSTALACJI PARASOLA GRZEWCZEGO FL175

Sposób instalacji parasola grzewczego FL175

ZALETY:

Ikona: regulacja

Regulacja mocy od 7-12 kW

Ikona: ekologia, liść

Urządzenie emituje nieszkodliwe promieniowanie cieplne

Ikona: tarcza ochronna

Urządzenie bezpieczne w obsłudze

Ikona: głośnik

Cicha praca urządzenia

Ikona: kółka

Koła do przemieszczania (w zestawie)PARAMETRY TECHNICZNE PROMIENNIK EXCLUSIVE FL175

Iskrownik

Zasilany baterią

Moc

7-12 kW

Czas zasilania butli

12-24h

Reduktor

W zestawie

Materiał

Stal malowana proszkowo

Powierzchnia grzania

do 75 m2

Rodzaj gazu

Propan-Butan

Waga

22 kg

Wysokość

2,15 m

Bok kapelusza

44 cm

Akcesoria

Kółka do transportu

Kod EAN

5901924202905

Kolor

Brązowy

kod producenta 5901924202905
Producent MALTEC

Trusted Shops Reviews

Produkty powiązane