Kolektor słoneczny WEBER SOL ECO 2,8

Przeznaczenie:  Wspomaganie podgrzewu ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania w dowolnego typu obiektachJeden kolektor przeznaczony jest do podgrzewu maksymalnie 150 litrów wody.  Powierzchnia brutto: 2,8 m2

PRODUKT POLSKI

01010083


A

Nowy produkt

1 118,00 zł (brutto)

Dostępny
Dostawa od: 189,20 zł

Czas wysyłki: 3-15 dni roboczych

Kolektor słoneczny WEBER SOL ECO 2,8

10 lat Gwaracji, certyfikat jakości i polska produkcja - kolektor WEBER SOL

PODSTAWOWE ZALETY

Kolektor słoneczny WEBER SOL ECO 2,8 to wysokoefektywne urządzenie przeznaczone do zamiany promieniowania słonecznego w ciepło, które można wykorzystać zarówno do podgrzewu wody użytkowej jak i do wspomagania centralnego ogrzewania.

Absorber, tj. część kolektora odpowiedzialna za przetworzenie promieni słonecznych w ciepło, wykonany został z najlepszej na rynku powłoki typu TINOX (Bluetec/Sunselect), czyli warstwy tytanu odpowiedzialnego za maksymalną absorbcję promieniowania słonecznego oraz warstwy kwarcu zapewniającego długą żywotność bez ryzyka obniżenia sprawności. Zastosowane rozwiązanie charakteryzuje się bardzo wysoką absorbcją promieniowania - min. 95 % oraz bardzo niskim poziomem emisji, tzn. strat, które nie przekraczają 5 %. Dzięki temu, kolektor działa z bardzo wysoką efektywnością nie tylko w okresie letnim.

Obudowa kolektora WEBER SOL ECO 2,8 jest zabezpieczona ultranowoczesną powłoką poliestrową (żywotność minimum 25 lat) oraz miedziany układ rurowy absorbera zapewniają długą żywotność bez ryzyka uszkodzenia w trakcie wieloletniej eksploatacji.

Wysoką jakość kolektora zapewnia oprócz najwyższej jakości zastosowanych materiałów, zaawansowana technologia produkcji oparta o profesjonalne zaplecze produkcyjne nadzorowane zgodnie z europejskim system kontroli jakości ISO 9001. Produkt jest produkowany w całości w Polsce.

DANE TECHNICZNE

Typ

Kolektor słoneczny płaski

Przeznaczenie

Podgrzewanie wody użytkowej, wspomaganie centralnego ogrzewania

Wymiary (szer. x dł. x wys.)

127 x 224 x 6 cm

Powierzchnia całkowita

2,8 m2

Powierzchnia absorbera

2,6 m2

Sprawność optyczna

~ 80 %

Absorpcja

> 95 %

Emisja

< 5 %

Waga pustego kolektora

45 kg

Szyba

Szkło solarne, hartowane, gr.4 mm

Absorber

Wysokoselektywny TINOX / SUNSELECT / BLUETEC

Rury absorbera

Miedziane

Układ rur absorbera

Harfa

Połączenie płyty absorbera z rurami

Lut o wysokiej wytrzymałości i przewodności cieplnej

Średnica przyłączy

4 x 18 mm

Izolacja

Wełna mineralna

Typ obudowy

Rama wykonana z jednego odcinka bez zbędnych połączeń naroży. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi warstwa poliestrowa zapewniająca długą żywotność sięgającą 25 lat. Dno kolektora aluminiowe.

Kolor obudowy

Szary

Producent

Wyprodukowano w Polsce na zlecenie Polska Ekologa sp. z o.o.

WAŻNE INFORMACJE

Cena nie obejmuje zestawu montażowego przedstawionego poglądowo na zdjęciu.

Pamiętaj, że najwyższe uzyski energetyczne całego systemu solarnego można osiągnąć jedynie poprzez zastosowanie wszystkich podzespołów o najwyższej jakości.

Polski producent, profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, dostęp do części zamiennych, kilkunastoletnie doświadczenie oraz profesjonalne doradztwo związane z doborem i eksploatacją są gwarantem bezpiecznego zakupu oraz zadowolenia z wieloletniego i bezawaryjnego użytkowania.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną ofertą. Zobacz też grupy pompowe solarne w korzystnej cenie!

Specjalne warunki dla firm instalacyjnych.

Klasa dystrybucji A

Trusted Shops Reviews

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: