Kocioł z podajnikiem Ogniwo EKO PLUS M 14 kW 5 KLASA

02020163

Nowy produkt

Przeznaczenie: Kocioł z podajnikiem na ekogroszek to nowoczesny sposób na ogrzewanie budynków gospodarstwa domowego oraz gwarancja stałego dostępu do ciepłej wody.

Więcej szczegółów

1000 szt.

Czas wysyłki: 1-3 dni robocze

Masz pytania?

Zapytaj specjalistę

9 010,00 zł (brutto)

Najtańsza dostawa: 122,00 zł
Santader Raty

Więcej informacji

Kocioł z podajnikiem na ekogroszek Ogniwo EKO PLUS M 14 kW 5 KLASA

    

PODSTAWOWE CECHY

  • Gwarancja 5 lat na szczelność korpusu wodnego

  • Sprawność kotła powyżej 90% uzyskana dzięki zaawansowanej konstrukcji zasobnika

  • Nowoczesny sterownik

  • Specjalna atestowana blacha kotłowa P265GH

  • Kocioł bezpieczny ekologicznie

  • Zalecane paliwo: ekogroszek ( 5-35 mm), lub mieszanki węgli i miału

OGÓLNE INFORMACJE

Kocioł OGNIWO EKO PLUS M, to najnowszy kocioł w ofercie SMO “Ogniwo” wyprodukowany na licencji Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Konstrukcja kotła powstała w oparciu o wiedzę z zakresu spalania paliw stałych, oraz prowadzeniu cyklu badań. Nowa koncepcja budowy kotła umożliwia jego pracę w szerokim zakresie mocy, z wysoką sprawnością cieplną i niską emisją zanieczyszczeń.

Solidna konstrukcja oraz wykonanie kotła – Wszystkie podzespoły kotła poza sterownikiem i napędem podajnika wykonywane są w SMO “OGNIWO”, co zapewnia dobrą jakość, dostępność części zamiennych, niezawodną ochronę gwarancyjną.

Wymiennik – Pionowo rurowy o dużej sprawności cieplnej z zamkniętą od góry komorą spalania zmniejszającą straty niezupełnego spalania paliwa oraz emisję zanieczyszczeń.

Łatwa obsługa – Duża szuflada na popiół, zewnętrzny mechanizm umożliwiający czyszczenie wymiennika bez otwierania kotła, stopki poziomujące kocioł przy montażu.

Palnik retortowy II generacji BURNER SM – Sprawdzona przez tysiące użytkowników konstrukcja. Wykonany w całości jako odlew żeliwny. Retorta bez ruchomych elementów wymagających uszczelnienia. Napowietrzanie paliwa zapewniające dobre spalanie węgla gorszej jakości. Produkowany na licencji ICHPW dostępny tylko w kotłach “Ogniwo”

Sterownik eCoal.pl – Innowacyjny sterownik, zapewniający w pełni automatyczne prowadzenie pracy kotła, bez potrzeby ingerencji użytkownika w proces spalania. Możliwość sterowania kotłem przez sieć internetową. Wsparcie dla użytkowników oraz możliwość podglądu pracy sterownika na stronach internetowych producenta www.esterownik.pl. Wszystkie funkcje sterownika dostępne przy standardowym zakupie kotła.

PARAMETRY TECHNICZNE

Moc cieplna znamionowa [kw]: 14

Powierzchnia użytkowa budynku [m2]: 50-160

Powierzchnia grzewcza płaszcza wodnego [m2]: 1,6

Pojemność zbiornika paliwa [dm3]: 180

Pojemność wodna [dm3]: 48

Wymiary obudowy (szer. x gł. x wys.) [mm]: 500 x 780 x 1005

Wymiary kotła kompl. (szer. x gł. x wys.) [mm]: 1160 x 920 x 1220

Masa kotła kompletnego bez paliwa [kg]: 360

Gwint króćców wyjściowego i powrotnego: 1 1/2"

Minimalny przekrój komina [mm]: Ø 160

Opinie

Brak komentarzy.

Napisz opinię

Kocioł z podajnikiem Ogniwo EKO PLUS M 14 kW 5 KLASA

Kocioł z podajnikiem Ogniwo EKO PLUS M 14 kW 5 KLASA

Przeznaczenie: Kocioł z podajnikiem na ekogroszek to nowoczesny sposób na ogrzewanie budynków gospodarstwa domowego oraz gwarancja stałego dostępu do ciepłej wody.