Kocioł Tekla DRACO BIO COMPACT 12 kW KLASA 5

Przeznaczenie: Stalowy, ekologiczny kocioł o niewielkiej, kompaktowej konstrukcji - idealny do małych kotłowni. Posiada jedno-paleniskowy, automatyczny palnik na biomasę. Regulator ESTYMA IGNEO Slim pozwala na mobilne sterowanie pracą pieca. Kocioł posiada certyfikaty 5 klasy oraz Ecodesign.

02020174


A

Nowy produkt

12 772,00 zł (brutto)

Oczekiwanie na dostawę
Dostawa od: 322,58 zł

Oczekuje na dostawę

Kocioł na biomasę Tekla DRACO BIO COMPACT o mocy 12 kW

5 klasa wg normy PN-EN 303-5:2012

ISTOTNE IMFORMACJE

Ekologiczny kocioł na biomasę - pellet firmy TEKLA z linii DRACO BIO COMPACT o mocy 12 kW, posiadający najwyższą, 5 klasę w zakresie sprawności i emisji zanieczyszczeń zgodnie z polską normą. Jest to kocioł o kompaktowych, niewielkich wymiarach, dzięki czemu możemy go zamontować i eksploatować nawet w naprawdę niewielkich kotłowniach. Właściwość tą zawdzięczamy lokalizacji zbiornika paliwa, który został umieszczony w górnej części kotła - pozwala to na zminimalizowanie jego wymiarów. Niewielka wysokość kotła nie powoduje, że załadunek biomasy jest uciążliwy dla użytkownika.

TEKLA DRACO BIO COMPACT 12 kW, to kocioł automatyczny, spalający pellet o średnicy 6-8 mm. Zastosowano w nim palnik Fireblast z funkcją automatycznego czyszczenia oraz zaawansowana automatyka regulacyjna, która zapewnia wysoki komfort użytkowania kotła DRACO BIO COMPACT 12 kW, dodatkowo ograniczając jego obsługę do niezbędnego minimum. W komorze spalania została umieszczona dodatkowa ceramika, która istotnie poprawia proces spalania biomasy pod względem ekonomicznym. Redukuje również emisję szkodliwych związków do otoczenia.

Piec został zaprojektowany z myślą ogrzewania budynków mieszkalnych, w których wymiary kotłowni nie dają możliwości zamontowania kotła automatycznego ze zbiornikiem wolno-stojącym lub zainstalowanym z boku.

PODSTAWOWE ZALETY

Stal 6mm

Kocioł nowoczesnej konstrukcji wykonany z wysokiej klasy stali kotłowej

10 lat gwarancji na kocioł

5 lat gwarancji na szczelność wymiennika kotła

Małe gabaryty

Kompaktowe wymiary

Całkowicie automatyczna praca kotła ( automatyczne rozpalanie oraz wygaszanie palnika )

Ceramiczne katalizatory

Palnik na pellet FIREBLAST z automatycznym czyszczeniem

Sterownik

Sterownik Estyma IGNEO obsługujący pompy C.O., C.W.U., czujnik temperatury, zapalarkę, mieszacz. Możliwość obsługi modułu internetowego VIDE NET

Sterownik

Niski pobór energii elektrycznej A+

Sterownik

Kontrola płomienia za pomocą czujnika foto


DANE TECHNICZNE

Kocioł Tekla DRACO BIO COMPACT 12 kW - dane techniczne

Kocioł Tekla DRACO BIO COMPACT 12 kW - schemat wymiary

Klasa dystrybucjiA

Produkty powiązane