Automat hydroforowy / Sterownik IBO PC - 13

Indeks 09070467
Stan: Nowy
Marka Dambat, IBO

Przeznaczenie: Sterownik IBO PC - 13 to elektroniczne i nieduże urządzenie przeznaczone do automatycznego sterowania pracą pomp hydroforowych powierzchniowych i głębinowych. Automat hydroforowy zabezpiecza przed suchobiegiem pompy i w pełni zastępuje wyłącznik ciśnieniowy oraz zbiornik przeponowy. To tzw. zestaw bezzbiornikowy.

120,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 3 - 15 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 2 - 14 marzec 2024 
local_shipping Najtańsza dostawa: 13,00 zł

Loading...

Automat hydroforowy - sterownik PC - 13 do pompy hydroforowej powierzchniowej i głębinowej, zestaw bezzbiornikowy (2 kable)

ISTOTNE INFORMACJE:

Dambat, to polski, renomowany producent, wytwarzający różnego rodzaju wysokiej jakości pompy i systemy pompowe, wykorzystywane w gospodarstwach domowych, rolnictwie oraz w przemyśle. 

Zestaw bezzbiornikowy (automat sterujący z pompą) to często wybierane rozwiązanie, gdzie dużą zaletą  pompy wraz ze sterownikiem są nieduże rozmiary oraz niewielka waga urządzenia. Zastosowanie automatu hydroforowego pozwala na korzystanie z instalacji w sposób wygodniejszy i mniej wymagający, jak również w sposób bezpieczniejszy.

Sterownik IBO PC - 13 jest przeznaczony do pompy hydroforowej powierzchniowej i do pompy głębinowej. Posiada wbudowany zawór zwrotny zapewniający przepływ wody tylko w jednym kierunku i blokując jej obieg w kierunku przeciwnym. Przy braku wody sterownik wyłączy pompę, nie dopuszczając do jej awarii, dzięki funkcji ochrony przed suchobiegiem.

Automat hydroforowy (sterownik) PC - 13 steruje pracą pomp hydroforowych powierzchniowych i głębinowych poprzez włączanie i wyłączanie urządzenia. Odkręcenie kranu poprzez automat PC - 13 uruchomi urządzenie, a zakręcenie wody spowoduje, że sterownik PC - 15 wyłączy pompę. Włączenie sprzętu uzależnione jest od spadku ciśnienia wody w instalacji wodnej poniżej ustawionego na automacie ciśnienia minimalnego. Natomiast wyłączanie zależne jest od zatrzymania przepływu wody w rurze, na której zainstalowany jest automat. Przy wsparciu sterownika dużo łatwiej utrzymać stałe ciśnienie w instalacji.

Model PC - 13 jest możliwy do podłączenia do pomp o mocy do 1300 W i może działać z pompami jednofazowymi, których pobór prądu w czasie pracy wynosi do 10 A. Urządzenie w komplecie z kablem zasilającym o długości 1 m oraz w przewód o długości 60 cm z gniazdem. Sterownik zastępuje wyłącznik ciśnieniowy i nie współpracuje ze zbiornikami przeponowymi.

PRZEZNACZENIE AUTOMATU HYDROFOROWEGO / STEROWNIKA IBO PC - 13

Automat hydroforowy - sterownik IBO PC - 13 wraz z hydrauliczną pompą powierzchniową lub głębinową tworzy automatyczny zestaw pompujący wodę czystą i zimną, bez zanieczyszczeń z własnych ujęć. Obu pomp używamy często, kiedy nie ma możliwości podłączenia się do istniejącej sieci wodociągowej. Przy zastosowaniu zestawu bezzbiornikowego zaopatrzymy w wodę domy jednorodzinne, domki letniskowe, warsztaty, budynki gospodarcze, czy też zabudowania na działkach rekreacyjnych. Wykorzystamy system w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, w przemyśle, a także przy nawodnieniach. Automat hydroforowy idealnie sprawdzi się, gdy posiadamy zbyt mało miejsca na zbiornik hydroforowy oraz gdy ważna jest dla nas długa, bezawaryjna i bezpieczna praca urządzenia. 

MONTAŻ STEROWNIKA PC 13

Urządzenie należy zainstalować po stronie tłocznej pompy w położeniu pionowym między pompą a pierwszym odbiornikiem wody. Ważne jest, aby króciec ssący był w położeniu pionowym, natomiast króciec tłoczny w położeniu poziomym. Jeśli urządzenie ma pracować w instalacji, w której ciśnienie jest powyżej 10 bar, należy przed urządzeniem zainstalować reduktor ciśnienia, obniżający ciśnienie w urządzeniu. Urządzenie może współpracować z pompą wytwarzającą ciśnienie nie mniejsze niż 2 bar na wejściu do automatu PC. Montaż sterownika przebiega szybko i sprawnie. Przed uruchomieniem zestawu należy zapoznać się z załączoną instrukcją obsługi pompy oraz sterownika.

GŁÓWNE WŁAŚCIWOŚCI I ZALETY STEROWNIKA PC - 13

  • Możliwość pracy tylko z pompą, bez zbiornika i osprzętu
  • Automatyzuje prace instalacji i czyni ją bezpieczniejszą
  • kontrola i stabilizacja ciśnienia w instalacji
  • Wbudowany zawór zwrotny
  • Ochrona przed suchobiegiem
  • Wbudowany manometr
  • Manualny włącznik RESET
  • Zwiększa żywotność pompy
  • Kompaktowe rozmiary

Producent
Dambat (IBO)
Model produktu
PC - 13
Napięcie zasilania
220 V - 240 V
Stopień ochrony
IP 65
Max. temp. wody
40 °C
Częstotliwość prądu zasilania
50 / 60 Hz
Max. dopuszczalne ciśnienie układu
10 bar
Max. moc sterowanej pompy
1, 3 kW
Max. pobór prądu sterowanej pompy
10 A
Zakres ustawień ciśnienia włączania
1, 5 - 3 bar
Waga produktu
1 kg
Gwarancja
2 lata

Zobacz także