Anoda magnezowa od 750 - 1000 l. 32 x 700 mm

Przeznaczenie:  Chroni zbiornik emaliowany o pojemności od 750 - 1000 l przed korozją. Podlega okresowej wymianie zgodnie z warunkami gwarancji.

02050058


A

Nowy produkt

117,70 zł (brutto)

Dostępny
Dostawa od: 15,00 zł

Czas wysyłki: 30 dni

Szacowany termin wysyłki: 13 - 17 styczeń 2023 

Anoda magnezowa do zbiorników c.w.u. o pojemności 750 - 1000 l.

Anoda magnezowa o rozmiarze 32 x 700 mm, przeznaczona jest do ochrony przed korozją emaliowanych zasobników c.w.u. o pojemności od 750 - 1000 l. Anody magnezowe niwelują również nieprzyjemny zapach wody.  Posiada gwint 5/4", który umożliwia zamontowanie jej w zbiorniku. Została wykonana ze specjalnego stopu magnezu, który z czasem ulega rozpuszczeniu, dlatego anodę należy systematycznie wymieniać. 

PODSTAWOWE INFORMACJE

  • ochrona antykorozyjna zbiornika
  • dłuższy czas eksploatacji
  • utrzymanie gwarancji zbiornika
  • średnica: 32 mm
  • długość: 700 mm
  • gwint zew.: 5/4"

Zabezpieczenie zbiornika c.w.u. przed korozją

Woda użytkowa zawiera tlen i rozpuszczone związki mineralne, które powodują korozję zbiornika c.w.u. przez utlenianie jego stalowych ścianek. Wynikiem tego procesu jest powstanie rdzy (korozja). W związku z tym, powierzchnie, które mają kontakt z wodą, podlegają emaliowaniu. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w każdej emaliowanej powłoce występują mikro - ubytki, gdzie woda ma kontakt ze stalowymi ściankami zbiornika, wprowadza się dodatkowe zabezpieczenie w postaci anody magnezowej. 

Niwelowanie nieprzyjemnego zapachu i zabarwienia wody

Anody magnezowe maja również wpływ na poprawę zapachu i koloru wody. W przypadku, gdy woda posiada dużą zawartość siarczanów oraz innych minerałów może wytworzyć się siarczan wodoru, który przypomina zapach zgniłych jajek. Wówczas zamontowanie anody magnezowej pomada zniwelować nieprzyjemny zapach oraz zabarwienie wody.

Klasa dystrybucjiA

Produkty powiązane