Anoda magnezowa do 150 - 200 l. 32 x 300 mm

Indeks 02050055
Stan: Nowy

Przeznaczenie:  Chroni zbiornik emaliowany o pojemności od 150 - 200 l przed korozją. Podlega okresowej wymianie zgodnie z warunkami gwarancji.

75,90 zł
Stawka VAT: 23%
Oczekiwanie na dostawę
local_shipping Najtańsza dostawa: 15,00 zł

Wpisz adres e-mail i kliknij poniższy przycisk, aby otrzymać wiadomość, gdy produkt będzie dostępny.

Anoda magnezowa do zbiorników c.w.u. o pojemności 150 - 200 l.

Anoda magnezowa o rozmiarze 32 x 300 mm, przeznaczona jest do ochrony przed korozją emaliowanych zasobników c.w.u. o pojemności od 150 - 200 l. Anody magnezowe niwelują również nieprzyjemny zapach wody.  Posiada gwint 5/4", który umożliwia zamontowanie jej w zbiorniku. Została wykonana ze specjalnego stopu magnezu, który z czasem ulega rozpuszczeniu, dlatego anodę należy systematycznie wymieniać. 

PODSTAWOWE INFORMACJE

  • ochrona antykorozyjna zbiornika
  • dłuższy czas eksploatacji
  • utrzymanie gwarancji zbiornika
  • średnica: 32 mm
  • długość: 300 mm
  • gwint zew.: 5/4"

Zabezpieczenie zbiornika c.w.u. przed korozją

Woda użytkowa zawiera tlen i rozpuszczone związki mineralne, które powodują korozję zbiornika c.w.u. przez utlenianie jego stalowych ścianek. Wynikiem tego procesu jest powstanie rdzy (korozja). W związku z tym, powierzchnie, które mają kontakt z wodą, podlegają emaliowaniu. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w każdej emaliowanej powłoce występują mikro - ubytki, gdzie woda ma kontakt ze stalowymi ściankami zbiornika, wprowadza się dodatkowe zabezpieczenie w postaci anody magnezowej. 

Klasa dystrybucji
A

Zobacz także