Anoda magnezowa 2" 30 x 440 mm do zbiorników emaliowanych do 200 l - Uniwersalna

Indeks 02050425
Stan: Nowy

Przeznaczenie: Chroni zbiornik emaliowany przed korozją. Podlega okresowej wymianie zgodnie z warunkami gwarancji. Uniwersalna - do zbiorników wszystkich producentów do 200 l.

77,00 zł
Stawka VAT: 23%
Dostępny
access_time Czas wysyłki: 1 - 3 dni
calendar_today Planowana wysyłka: 2 - 4 grudzień 2023 
local_shipping Najtańsza dostawa: 15,00 zł

Loading...

Anoda magnezowa 2" do emaliowanych zasobników c.w.u 200 l

Uniwersalna anoda magnezowa przeznaczona do ochrony antykorozyjnej zasobników emaliowanych pionowych i poziomych wszystkich producentów.  Prezentowany model posiada gwint 2" i wymiary 30 x 440 mm, zalecany do zbiorników emaliowanych o pojemności do 200 l.

PODSTAWOWE INFORMACJE

  • Ochrona antykorozyjna zbiornika

  • Do zasobników wszystkich producentów

  • Dłuższy czas eksploatacji

  • Utrzymanie gwarancji zbiornika

  • Średnica: 30 mm

  • Długość: 440 mm

  • Gwint zew.: 2"

Zabezpieczenie zbiornika c.w.u. przed korozją

Woda użytkowa zawiera tlen i rozpuszczone związki mineralne, które powodują korozję zbiornika c.w.u. przez utlenianie jego stalowych ścianek. Wynikiem tego procesu jest powstanie rdzy (korozja). W związku z tym, powierzchnie, które mają kontakt z wodą, podlegają emaliowaniu. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w każdej emaliowanej powłoce występują mikro - ubytki, gdzie woda ma kontakt ze stalowymi ściankami zbiornika, wprowadza się dodatkowe zabezpieczenie w postaci anody magnezowej. 

Niwelowanie nieprzyjemnego zapachu i zabarwienia wody

Anody magnezowe maja również wpływ na poprawę zapachu i koloru wody. W przypadku, gdy woda posiada dużą zawartość siarczanów oraz innych minerałów może wytworzyć się siarczan wodoru, który przypomina zapach zgniłych jajek. Wówczas zamontowanie anody magnezowej pomada zniwelować nieprzyjemny zapach oraz zabarwienie wody.

Klasa dystrybucji
A

Zobacz także