Tani i skuteczny sposób pozyskania ciepłej wody użytkowej.Popularność pozyskiwania i wykorzystywania energii słonecznej jest coraz częściej rozpowszechniana i widoczna na wielu posesjach prywatnych, jak i komercyjnych. Energię cieplną ze słońca możemy pozyskać na wiele sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie kolektorów słonecznych rurowo-próżniowych z zasobnikiem do pozyskiwania ciepłej wody użytkowej.

Kolektory słoneczne ciśnieniowe to coraz bardziej doceniany i wybierany produkt do pozyskania ciepłej wody użytkowej przy niewielkich nakładach finansowych. Do jej ogrzania wystarczą nam jedynie promienie słoneczne. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie są zalety tego rozwiązania oraz na co zwrócić uwagę podczas użytkowania takiego urządzenia, koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł.SPIS TREŚCI:

  1. Zasada działania ciśnieniowego kolektora słonecznego z zasobnikiem
  2. Zalety zastosowania kolektorów ciśnieniowych
  3. Jak zabezpieczyć ciśnieniowy kolektor słoneczny na zimę?
  4. Podsumowanie
1. Zasada działania ciśnieniowego kolektora słonecznego z zasobnikiem

Kolektory ciśnieniowe to jedne z najbardziej wydajnych typów kolektorów słonecznych. I tak jak wszystkie solary mają za zadanie przerobić energię słoneczną na cieplną. Kolektor słoneczny ciśnieniowy pochłaniając promienie słoneczne przy pomocy rur próżniowych, przekazuje energię cieplną do wody zgromadzonej w zasobniku. Wystarczy posiadać dowolne nasłonecznione miejsce na posesji, aby w pełni użytkować urządzenie.
2. Zalety zastosowania kolektorów ciśnieniowych

Gorąca woda bez żadnych rachunków to scenariusz możliwy właśnie dzięki ciśnieniowym kolektorom słonecznym, lecz nie jest to rozwiązanie całoroczne. Z takiego systemu możemy korzystać od końca marca do końca listopada. Niestety w naszej szerokości geograficznej w ciągu roku mamy nierównomierny rozkład promieni słonecznych. Niemniej możemy w pełni cieszyć się darmową ciepłą wodą od wiosny do jesieni. Jest to z pewnością znaczne odciążenie budżetu w gospodarstwach domowych z jednoczesną ochroną środowiska.

Zakup tego urządzenia jest doskonałą opcją dla popularnych, kosztownych i rozbudowanych układów solarnych. To idealne rozwiązanie dla pozyskania ciepłej wody użytkowej nie tylko na posesjach domów jedno i wielorodzinnych, ale również świetnie się sprawdzi na kempingach, polach namiotowych, w gospodarstwach rolnych, domkach letniskowych i pensjonatach, a także na placach budowy. To ekologiczne i ekonomiczne pozyskanie wody użytkowej o podwyższonej temperaturze.

Zaletą kolektora ciśnieniowego w zestawie z zasobnikiem jest prosta budowa o nieskomplikowanym montażu, do którego nie musimy mieć szczególnych umiejętności. Do jego pracy nie potrzeba żadnych urządzeń elektrycznych. Wydatek związany z zakupem tego systemu jest niewielki. Koszty za zakup urządzenia są w stanie zwrócić się inwestorowi w okresie od 2 do 3 lat. Urządzenie jest kompaktowe i bezawaryjne, i może nam posłużyć przez wiele lat.

Kompletny zestaw ciśnieniowego kolektora słonecznego z zasobnikiem to zaawansowane akcesorium, które łączy w sobie zaletę przechowywania ciepłej wody i korzystania z niej za grosze. Woda znajdująca się w zasobniku jest pod stałym ciśnieniem, dzięki temu ciśnienie ciepłej wody dostarczanej do naszego kranu jest takie same jak te w sieci wodociągowej.

Kolektor słoneczny ciśnieniowy ze zbiornikiem WEBER SOL COMPACT3. Jak zabezpieczyć ciśnieniowy kolektor słoneczny na zimę?

Bardzo ważną czynnością jest zabezpieczenie ciśnieniowego kolektora słonecznego na okres zimowy, aby nie doszło do uszkodzenia całości sprzętu oraz rozszczelnienia i uszkodzenia całego systemu. Najwłaściwszym działaniem jest opróżnienie wody ze zbiornika.
4. Podsumowanie

Podsumowując, zainwestowanie w ciśnieniowy kolektor słoneczny z zasobnikiem ma wiele kluczowych korzyści:
  • wielofunkcyjność;
  • wysoka efektywność energetyczna;
  • systematyczny dostęp do ciepłej wody użytkowej;
  • oszczędność energii.

Zastosowanie takiego systemu ogrzewania wody pozwala na efektywne gromadzenie wody ogrzanej przez energię cieplną, wytworzoną przez promienie słoneczne. To idealny system dla inwestora, który chce korzystać z ekologicznych źródeł ciepła. Ogrzewanie solarne wody to skuteczne i zarazem przyjazne środowisku rozwiązanie.

W naszej hurtowni instalacyjnej SWATT posiadamy w sprzedaży zestawy kolektorów słonecznych ciśnieniowych z zasobnikami WEBER SOL COMPACT o trzech litrażach zbiorników do wyboru (100 l, 150 l i 200 l). Znajdziesz je w kategorii: Kolektory słoneczne.


Dostępność kolektorów w różnorodnych rozmiarach i pojemnościach pozwala dostosować produkt do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Kontakt z doradcąChcesz być na bieżący, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do Newslettera