Jak działa powietrzna pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej (CWU) i jakie są jej rodzaje?
Powietrzna pompa ciepła CWU pobiera powietrze z otoczenia wewnątrz budynku lub z zewnątrz, aby podgrzać wodę użytkową. Działa na zasadzie obiegu czynnika chłodniczego, który pobiera ciepło z powietrza, spręża je, a następnie przekazuje do wody w zbiorniku. Urządzenia te mogą być zintegrowane z zasobnikiem lub bez zintegrowanego zasobnika, co daje elastyczność w instalacji. Montaż jest szybki i prosty, a rozwiązanie to cechuje się dużą efektywnością energetyczną.
Dlaczego grzałka elektryczna w pompie ciepła to Twój sprzymierzeniec, a nie wróg? Obalamy mity i wyjaśniamy jej kluczowe funkcje!
Grzałka elektryczna w pompie ciepła często budzi nieuzasadnione obawy i wywołuje liczne mity na temat opłacalności pompy ciepła. W rzeczywistości jest to niezwykle ważny element, który może znacząco poprawić komfort cieplny w Twoim domu. W tym artykule obalamy mity i wyjaśniamy, dlaczego grzałka elektryczna jest Twoim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem. Dowiedz się, jakie kluczowe funkcje pełni i dlaczego nie warto się jej obawiać.
Tani i skuteczny sposób pozyskania ciepłej wody użytkowej? Poznaj ciśnieniowe kolektory słoneczne z zasobnikiem!
Jeżeli chcesz pozyskać ciepłą wodę użytkową przy niewielkich nakładach finansowych od wiosny do późnej jesieni, mamy na to świetne i sprawdzone rozwiązanie – ciśnieniowe kolektory słoneczne z zasobnikiem. Wejdź i poznaj zasadę działania oraz zalety korzystania z tego typu rozwiązań.
Z fotowoltaiką o krok dalej... Moduły fotowoltaiczne na torach kolejowych!
Fotowoltaika na torach? To możliwe! Włoska firma Greenrail jest już po półrocznych testach z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych na torach kolejowych. Jeżeli jesteś ciekawy/a co wynikło z przeprowadzonych testów i na jakiej zasadzie działa fotowoltaika na torach kolejowych zachęcamy do przeczytania artykułu.
Co to jest defrost i czy jest potrzebny w pompie ciepła?
Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czym jest i jak działa funkcja defrost w pompie ciepła oraz jak poradzić sobie z ociekającą wodą z parownika, zachęcamy do przeczytania artykułu.
Ile prądu zużywa pompa ciepła?
Jeżeli chciałbyś/aś się dowiedzieć ile prądu zużywa pompa ciepła na cele centralnego ogrzewania (C.O.) i grzania wody (C.W.U.) w typowym domu jednorodzinnym o powierzchni 140 m2, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.
Fotowoltaika zimą - czy odśnieżanie paneli fotowoltaicznych jest konieczne?
Okres zimowy nadchodzi dużymi krokami, dni są coraz krótsze, spada temperatura powietrza, a z nieba zamiast słońca pada śnieg. Jeżeli zastanawiasz się, jak sprawuje się instalacja fotowoltaiczna w takich warunkach, jak należy zadbać o fotowoltaikę zimą i czy odśnieżanie paneli fotowoltaicznych jest konieczne, zachęcamy do przeczytania artykułu.
Czy warto kupić pompę ciepła EVI o rozszerzonym zakresie pracy?
Pompy ciepła wykonane w technologii EVI to urządzenia o rozszerzonym zakresie pracy i wielu zaletach. Jeżeli jesteś ciekawy/a czym się wyróżniają pompy ciepła wysokotemperaturowe, jakie są zalety sprężarki EVI i czy warto zdecydować się na taki model pompy ciepła, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.
Montaż pompy ciepła – 3 najczęściej popełniane błędy
Pompy ciepła powietrze — woda to łatwe w obsłudze urządzenia grzewcze, ale niekoniecznie w montażu. Bagatelizując szczegółowe wytyczne uwzględnione w instrukcji poprzez rutynowe podejście niedoświadczonych instalatorów, mogą doprowadzić do nieefektywnej pracy urządzenia. Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu pompy ciepła powietrze — woda? Podpowiadamy!
Czy fotowoltaika wyprze kolektory słoneczne?
Popularność fotowoltaiki w ostatnim czasie jest bardzo duża, rodzi się zatem pytanie, czy kolektory słoneczne mają mocną konkurencję i zostaną w niedalekiej przyszłości wyparte przez fotowoltaikę?
Jakie parametry decydują o jakości i efektywności pompy ciepła?
Pompy ciepła powietrze woda to świetne urządzenia do ogrzewania domu i wody przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacji. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie parametry techniczne mają główny wpływ na jakość i efektywność pompy ciepła, a co się z tym wiąże - niskie koszty ogrzewania, zachęcamy do przeczytania artykułu.
Zalety zastosowania inwerterów hybrydowych
Inwertery hybrydowe to warte uwagi, przyszłościowe rozwiązanie. Jeżeli jesteś ciekawy/a jakie zastosowanie ma inwerter (falownik) hybrydowy oraz jakie są jego zalety i wady, koniecznie przeczytaj ten artykuł.