Produkty

Co o nas mówią

Klient
Klient
Bardzo dobrze zapakowana i szybko przysłana rura biała 20 mm średnicy
Klient Ceneo
Klient Ceneo
Jestem zadowolony z otrzymanego towaru ,i informacji jakich udzielono mi przed dokonaniem zakupu. / Ceneo
Piotr
Piotr
Dobry kontakt z firmą, Fachowe doradztwo . Ceny ok, Polecam innym. / Opineo

Aktualności

W piątek (20. 05) przerwa w dostawie prądu! Przepraszamy

Przerwa w dostawie prądu w najbliższy piątek

Czytaj dalej
Świąteczne życzenia

Składamy Państwu serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą oraz nadzieją! Niech pozwoli przezwyciężyć...

Czytaj dalej
Nowe panele grzewcze na podczerwień, folie grzewcze oraz akcesoria GREENIE !

Polecamy nowoczesne oraz funkcjonalne panele grzewcze na podczerwień do każdego domu, mieszkania czy biura.

Czytaj dalej
Nowe klimatyzacje HYUNDAI

Polecamy profesjonalną oraz funkcjonalną klimatyzację do każdego domu, mieszkania czy biura.

Czytaj dalej

Wentylatory wyciągowe

Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów

Nowoczesne wentylatory ścienne i sufitowe do łazienki, kuchni i innych pomieszczeń

Wentylatory wyciągowe to tzw. kratki wentylacyjne wzbogacone o wentylator, są przeznaczone do wysysania powietrza z budynku na zewnątrz. Wentylatory wyciągowe należą do grupy urządzeń mechanicznego systemu wentylacyjnego, które dbają o wymianę powietrza. Dzięki tym urządzeniom pozbędziemy się wilgoci, a także przykrych zapachów z danego pomieszczenia. Jest to istotne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także kondycji całego budynku. W ofercie posiadamy wentylatory wyciągowe ścienne i sufitowe o różnych funkcjach oraz sposobach włączania i wyłączania urządzenia.

Wentylatory wyciągowe działają dzięki energii elektrycznej. W zależności od wybranego rodzaju, mogą być zamontowane np. w ścianie lub w suficie, we wlocie kanału wentylacyjnego. Wentylatory wyciągowe są zakończeniem kanału, który widzimy w pomieszczeniu, dlatego ważne jest odpowiednie dobranie produktu, aby dopełniał aranżację pomieszczenia. W naszej ofercie dostępne są wentylatory wyciągowe ścienne i sufitowe w bogatej wersji kolorystycznej i o różnym wykończeniu. Są również dostępne systemy, które dają nam możliwość indywidulanego dopasowania wentylatora do aranżacji pomieszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia marka AWENTA w linii SYSTEM+, który umożliwia indywidualny dobór korpusu, ramki oraz panelu frontowego. Przed zakupem wentylatora wyciągowego, warto zwrócić uwagę na średnicę króćca przyłączeniowego.

Wentylatory wyciągowe - zastosowanie

Wentylatory wyciągowe są najczęściej stosowane jako usprawnienie wentylacji w łazienkach i kuchniach, ale nie tylko. Należy pamiętać, że nie należy montować wentylatora wyciągowego w pomieszczeniach gdzie znajdują się urządzenia z otwartą komorą spalania zasilane gazem lub innym paliwem (podgrzewacze wody, kotły pobierające powietrze do spalania), kominki otwarte (bez wkładów, kaset) oraz w kuchniach wyposażonych w kuchenkę gazową.

Jak dobrać wentylator wyciągowy?

Zaleca się, aby wydajność wentylatora wyciągowego była trzy krotnie większa niż kabatura łazienki. Wydajność ma wpływ na to jak szybko pozbędziemy się z pomieszczenia wilgoci lub przykrych zapachów.

Hurtownia wentylacyjna swatt.pl zapewnia szeroki wybór nowoczesnych wentylatorów wyciągowych do montażu w ścianie lub w suficie, czołowych producentów. Sprawdź też oczyszczacze powietrzanawilżacze powietrza w atrakcyjnych cenach, zadbaj o wysoką jakość powietrza w swoim domu!