Produkty

Co o nas mówią

Adik Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Dobre ceny, dużo niższe od konkurencji. To już mój drugi zakup w tym sklepie.
Opinia Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Jestem zadowolony z otrzymanego towaru, i informacji jakich udzielono mi przed dokonaniem zakupu.
Krzysiek Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Potwierdzona dostępność produktu, czas realizacji oraz stan faktyczny produktu zgodny z opisem, od zmówienia po dostawę wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo, tak jak należy, jak najbardziej polecam...

Aktualności

Nowe pompy Dambat / IBO

Polecamy profesjonalne oraz funkcjonalne pompy głębinowe i inne urządzenia pompujące do Twojego domu, ogrodu, sadu czy firmy…

Czytaj dalej
Nowe wentylatory Awenta

Polecamy profesjonalne oraz funkcjonalne wntylatory do każdego domu, mieszkania czy biura.

Czytaj dalej
W piątek (20. 05) przerwa w dostawie prądu! Przepraszamy

Przerwa w dostawie prądu w najbliższy piątek

Czytaj dalej
Świąteczne życzenia

Składamy Państwu serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą oraz nadzieją! Niech pozwoli przezwyciężyć...

Czytaj dalej

Wentylatory wyciągowe

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 201 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 201 elementów

Nowoczesne wentylatory ścienne i sufitowe do łazienki, kuchni i innych pomieszczeń

Wentylatory wyciągowe to tzw. kratki wentylacyjne wzbogacone o wentylator, są przeznaczone do wysysania powietrza z budynku na zewnątrz. Wentylatory wyciągowe należą do grupy urządzeń mechanicznego systemu wentylacyjnego, które dbają o wymianę powietrza. Dzięki tym urządzeniom pozbędziemy się wilgoci, a także przykrych zapachów z danego pomieszczenia. Jest to istotne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także kondycji całego budynku. W ofercie posiadamy wentylatory wyciągowe ścienne i sufitowe o różnych funkcjach oraz sposobach włączania i wyłączania urządzenia.

Wentylatory wyciągowe działają dzięki energii elektrycznej. W zależności od wybranego rodzaju, mogą być zamontowane np. w ścianie lub w suficie, we wlocie kanału wentylacyjnego. Wentylatory wyciągowe są zakończeniem kanału, który widzimy w pomieszczeniu, dlatego ważne jest odpowiednie dobranie produktu, aby dopełniał aranżację pomieszczenia. W naszej ofercie dostępne są wentylatory wyciągowe ścienne i sufitowe w bogatej wersji kolorystycznej i o różnym wykończeniu. Są również dostępne systemy, które dają nam możliwość indywidulanego dopasowania wentylatora do aranżacji pomieszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia marka AWENTA w linii SYSTEM+, który umożliwia indywidualny dobór korpusu, ramki oraz panelu frontowego. Przed zakupem wentylatora wyciągowego, warto zwrócić uwagę na średnicę króćca przyłączeniowego.

Wentylatory wyciągowe - zastosowanie

Wentylatory wyciągowe są najczęściej stosowane jako usprawnienie wentylacji w łazienkach i kuchniach, ale nie tylko. Należy pamiętać, że nie należy montować wentylatora wyciągowego w pomieszczeniach gdzie znajdują się urządzenia z otwartą komorą spalania zasilane gazem lub innym paliwem (podgrzewacze wody, kotły pobierające powietrze do spalania), kominki otwarte (bez wkładów, kaset) oraz w kuchniach wyposażonych w kuchenkę gazową.

Jak dobrać wentylator wyciągowy?

Zaleca się, aby wydajność wentylatora wyciągowego była trzy krotnie większa niż kabatura łazienki. Wydajność ma wpływ na to jak szybko pozbędziemy się z pomieszczenia wilgoci lub przykrych zapachów.

Hurtownia wentylacyjna swatt.pl zapewnia szeroki wybór nowoczesnych wentylatorów wyciągowych do montażu w ścianie lub w suficie, czołowych producentów. Sprawdź też wiatraki stojąceoczyszczacze powietrzanawilżacze powietrza w atrakcyjnych cenach, zadbaj o wysoką jakość powietrza w swoim domu!