Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Wentylatory wyciągowe

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Wydajność
Kolor
więcej... mniej
Moc wentylatora
Unikatowa funkcja
Kształt panelu
Moc nominalna
więcej... mniej
Filtruj

Nowoczesne wentylatory ścienne i sufitowe do łazienki, kuchni i innych pomieszczeń

Wentylatory wyciągowe to tzw. kratki wentylacyjne wzbogacone o wentylator, są przeznaczone do wysysania powietrza z budynku na zewnątrz. Wentylatory wyciągowe należą do grupy urządzeń mechanicznego systemu wentylacyjnego, które dbają o wymianę powietrza. Dzięki tym urządzeniom pozbędziemy się wilgoci, a także przykrych zapachów z danego pomieszczenia. Jest to istotne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także kondycji całego budynku. W ofercie posiadamy wentylatory wyciągowe ścienne i sufitowe o różnych funkcjach oraz sposobach włączania i wyłączania urządzenia.

Wentylatory wyciągowe działają dzięki energii elektrycznej. W zależności od wybranego rodzaju, mogą być zamontowane np. w ścianie lub w suficie, we wlocie kanału wentylacyjnego. Wentylatory wyciągowe są zakończeniem kanału, który widzimy w pomieszczeniu, dlatego ważne jest odpowiednie dobranie produktu, aby dopełniał aranżację pomieszczenia. W naszej ofercie dostępne są wentylatory wyciągowe ścienne i sufitowe w bogatej wersji kolorystycznej i o różnym wykończeniu. Są również dostępne systemy, które dają nam możliwość indywidulanego dopasowania wentylatora do aranżacji pomieszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia marka AWENTA w linii SYSTEM+, który umożliwia indywidualny dobór korpusu, ramki oraz panelu frontowego. Przed zakupem wentylatora wyciągowego, warto zwrócić uwagę na średnicę króćca przyłączeniowego.

Wentylatory wyciągowe - zastosowanie

Wentylatory wyciągowe są najczęściej stosowane jako usprawnienie wentylacji w łazienkach i kuchniach, ale nie tylko. Należy pamiętać, że nie należy montować wentylatora wyciągowego w pomieszczeniach gdzie znajdują się urządzenia z otwartą komorą spalania zasilane gazem lub innym paliwem (podgrzewacze wody, kotły pobierające powietrze do spalania), kominki otwarte (bez wkładów, kaset) oraz w kuchniach wyposażonych w kuchenkę gazową.

Jak dobrać wentylator wyciągowy?

Zaleca się, aby wydajność wentylatora wyciągowego była trzy krotnie większa niż kabatura łazienki. Wydajność ma wpływ na to jak szybko pozbędziemy się z pomieszczenia wilgoci lub przykrych zapachów.

Hurtownia wentylacyjna swatt.pl zapewnia szeroki wybór nowoczesnych wentylatorów wyciągowych do montażu w ścianie lub w suficie, czołowych producentów. Sprawdź też wiatraki stojąceoczyszczacze powietrzanawilżacze powietrza w atrakcyjnych cenach, zadbaj o wysoką jakość powietrza w swoim domu!