Lampa owadobójcza

Okres wiosenny to przyjemny czas, temperatura powietrza wzrasta, coraz przyjemniejsza atmosfera pogodowa nie tylko dla ludzi, ale dla całej flory i fauny, która swym wyglądem oraz dźwiękami uprzyjemnia nam czas spędzony w jej otoczeniu. Przyjemny powiew wiatru owiewa twarz, pozwalając nam cieszyć się wiosennymi promieniami słońca.

Taki obraz z pewnością niejednej osobie przypomina sielankowe czasy spędzone na łonie natury, ale owady w domu nie raz doprowadziły nas do szału. Okna zamknięte przed natarczywymi muchami spędzającym czas na nagrzanej elewacji, które tylko czekają, aby dostać się do naszych wnętrz i natrętnie krążyć ponad naszymi głowami. Na myśl przychodzi obraz drażniącego bzykania krwiopijcy nad uchem, który zwiewa sen z powiek.

Czy nie byłoby, przyjemnie uniknąć takich drastycznych obrazów?



Owady w domu – jak się przed nimi bronić?

Świeże powietrze w domu to zaleta, dla naszego samopoczucia, zdrowia i pomieszczeń. Pisaliśmy o tym w innych naszych artykułach. Skupmy się na innym aspekcie, pozbyciu się nieproszonych gości, którzy wraz ze wtargnięciem w obszar naszego życia przenoszą zarazki i różnego rodzaju choroby. Na myśl przychodzą unoszące się w powietrzu zbiorniki pełne bakterii, którymi są muchy. Przed pojedynczymi osobnikami łatwo się zabezpieczyć - jedzenie można zakryć lub po prostu „upolować” takiego delikwenta, ale co w momencie dużej armii tych złowrogich biologicznie jednostek? Bieganie i „ubijanie” ich na powierzchniach mebli czy ścian, przyniesie tylko więcej niepożądanych skutków w postaci trudno-usuwalnych plam i pozostałości biologicznych, niż zalet. A co z krwiopijcami, co atakują u zmierzchu słońca, pozostawiając po sobie nieprzyjemne swędzenie oraz niesmak po nieprzespanej nocy, spędzonej na próbie ulżenia naszemu ciału, którego nęka swędzenie po wkłuciu komara. Oczywiście możemy stosować wszelkiego rodzaju środki owadobójcze, czy innego rodzaju preparaty chemiczne.

Jeśli zabijają owady, to czy nie szkodzą nam?

Narażeni na skutki preparatów są dorośli, a co jeśli jesteśmy alergikami lub w domu przebywają dzieci? Nie da się przecież żyć w domu z wiecznie pozamykanymi oknami, bez dostępu do świeżego powietrza. My proponujemy prostsze rozwiązania, które z pewnością się sprawdzą.



Mucha na talerzu


Lampa owadobójcza / moskitiera


Lampa owadobójcza

Pierwszym rozwiązaniem jest lampa owadobójcza, która poprzez swoją budowę, zachęca wrogie jednostki do bliskiego spotkania. Lampa owadobójcza poprzez emitowane bezzapachowe światło, zachęca insekty do zbliżenia się, gdy owad znajdzie się w odległość rażenia lampy, zostaje wysłana w jego kierunku iskra elektryczna, która w mgnieniu oka kładzie latającego przybysza. Łatwa obsługa energooszczędnej lamy owadobójczej oraz jego niewielka cena, na pewno jest środkiem do rozważenia w wojnie z owadami.

Moskitiery

Innym rozwiązaniem dającym przyjemność korzystania ze świeżego powietrza bez nieproszonych gości, jest założenie moskitier w oknach, które są dość skuteczną obroną w walce z owadami, jednak mają też wady, po pewnym czasie po prostu się brudzą i z pewnością nie będą ozdobą domu, a wręcz przeciwnie.



Ale...

Jest rozwiązanie, które w swym działaniu nie tylko dostarczy świeżego powietrza, potrafi również oczyścić z wszelkiego rodzaju pyłów strumień powietrza, co sprawdzi się w domach zamieszkiwany przez alergików oraz małych pociech, a dodatkowo zablokuje przejście owadom, co w porze wiosennego naporu owadów jest zdecydowanym atutem.

Rodzi się pytanie, co to za wojskowa technologia? Czyżby jakieś jednostki obrony terytorialnej zatrudnione do obrony naszych domostw, stojące u progu drzwi i pilnujące by niepożądany element nie dostał się do środka?


Nic z tych rzeczy!

Na szczęście inżynierowie wymyślili coś prostego w istocie swego działania, czyli rekuperator, którego szczegółowe działanie opisaliśmy we wcześniejszym artykule: Czy stosowanie rekuperatora powietrza jest opłacalne?


Rekuperacja

Przypomnimy sobie w skrócie, jak działa rekuperator?

Rekuperator posiada zwartą budowę, w większości o kształcie graniastosłupa czworokątnego. Jest wyposażony w króćce przyłączeniowe kanałów wentylacyjnych. Kryje we wnętrzu wentylatory nadmuchowo-wywiewne, charakteryzujące centrale wentylacyjne, różnica tkwi w wymienniku ciepła, przez który przepływa powietrze, a który potrafi w chłodnym okresie grzewczym oszczędzać nasze pieniądze. To zdecydowana zaleta rekuperatorów zwanych również centralami rekuperacyjnymi. Są dodatkowo wyposażone we wszelkiego rodzaju filtry wstępne, ich rodzaj zależy od modelu i wersji. Takie urządzenie zapewni w domu lub w mieszkaniu nie tylko żądaną ilość świeżego powietrza bez otwierania okien, ale stanie się barierą nie do sforsowania przez bohaterów tego artykułu - insektów.

Rekuperatory w zależności od modelu wyposażone są w różnego rodzaju czujniki - od mierzących wilgoć w pomieszczeniu, do nawet mierzących CO2. Wyposażenie centrali rekuperacyjnej w sterowanie wi-fi pozwoli nam na sterowanie rekuperatorem na odległość.

Wyobraźcie sobie pomieszczenia ze świeżym wiosennym powietrzem, bez owadów, pyłków i całkowicie pod naszą kontrolą.



Rekuperator weber

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi na swatt.pl w celu dobrania odpowiedniego zestawu.

Kontakt z doradcą



Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do Newslettera